Panoptykon 4.0: Co mówią geny?

W skrócie

Co zapisane jest w naszych genach? Czy możemy z nich wyczytać choroby? Czy nasz kod genetyczny może być anonimowy? O najbardziej spersonalizowanych informacjach na nasz temat rozmawiamy z dr hab. n. med. Anną Wójcicką, genetyczką, współtwórczynią i współzarządzającą firmą Warsaw Genomics.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTube'ie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1% podatku (KRS: 0000327613).

Komentarze

Proszę zadać pytanie np. ABW, czy w Polsce istnieje ogólna baza danych DNA obywateli. Proszę też zapytać, czy dane te są wymieniane z innymi służbami specjalnymi (np. w USA). Podejrzewam, że taka baza została stworzona i wrzucane są do niej dane przy każdej możliwej okazji, również osób nie zamieszanych w jakiekolwiek konflikty z prawem, tylko trzymana jest w tajemnicy. A przecież pobrać dane DNA można choćby przy okazji oddawania krwi do analizy, czy od krwiodawców.

Dzięki pytajniku za trop. Przekazuję zespołowi. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz