Apelujemy do Google'a: Prywatność nie tylko dla bogatych

W skrócie
Privacy_International_apel_do_Google

Prywatność nie powinna być luksusem. To nie tylko nasze zdanie. To samo powiedział Sundar Pichai, szef Google'a, w wywiadzie dla New York Timesa. Niestety, to tylko słowa. W rzeczywistości Google pozwala, aby dane osób posiadających niskokosztowe telefony były stale wykorzystywane.

Wspólnie z ponad 50 innymi organizacjami apelujemy do Google'a o podjęcie niezbędnych kroków i naprawienie dziurawego ekosystemu. Ty też możesz dołączyć do tej akcji – podpisując petycję Privacy International.

Dzięki swojej pozycji Google może poprawić prywatność i bezpieczeństwo użytkowników bardzo tanich telefonów. Ich producenci często już teraz posiadają certyfikat Programu Partnerskiego Android, który pozwala im na używanie znaku towarowego Androida oraz oznaczenia Play Protect (opracowana przez Google'a technologia ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przeznaczona dla urządzeń z systemem Androidem). Mimo to, wiele z nich produkują i sprzedają urządzenia z preinstalowanymi aplikacjami, których nie da się usunąć, a które narażają użytkownika telefonu na udostępnienie i wykorzystanie danych bez jego wiedzy i zgody. 

Czego się domagamy od Google'a: 

  • sprawdzania zainstalowanych fabrycznie aplikacji pod kątem tych samych kryteriów, które stosowane są wobec aplikacji w sklepie Google Play, w tym domyślnych uprawnień,
  • możliwości odinstalowania wszystkich niechcianych aplikacji, wraz z usługami działającymi „w tle”,
  • umożliwienia aktualizowania fabrycznie zainstalowanych aplikacji bez konieczności zakładania konta Google,
  • banowania producentów i sprzedawców, którzy nie uszanują tych zasad.

Prywatność nie jest luksusem. Jest prawem człowieka. Podpisz petycję.

Komentarze

Link do wywaidu z CEO Google prowadzi do artykułu o tanich telefonach. Czy chodzi o artykuł, który Pichai napisał dla NYT?

A ja chcę by wszystkie usługi google były dostępne bez konta Google i płacenia danymi osobowymi. Również tego aby Google Captcha i Google Ads nie zbierało danych ze stron, w tym medycznych, np. tak jak jest w ALAB laboratoria podczas odbierania wyniku badań medycznych i genetycznych!!!

@Konto google tp przygotuj sie na to ze bedziesz placil za poszczegolne uslugi, bo zadna firma nie bedzie za darmo dostarczala dobrego produktu "dla dobra obywtaeli". To jest problem, ludzie nie chca placic za uslugi, wszystko powinno byc za darmo. Moze zmiana w kierunku uslug premium pozwoli ograniczyc wyciąganie od nieświadomych ludzi ich danych.

Dodaj komentarz