Stan zagrożenia i pogotowia – nowa furtka do bezkarności władzy?

Artykuł

Nowa ustawa wprowadzająca definicje „stanu zagrożenia” i „stanu pogotowia” umożliwi premierowi ograniczanie swobód konstytucyjnych bez kontroli Sejmu – informuje Gazeta Wyborcza. Czy rząd wykorzystuje sytuację, żeby ułatwić sobie narzucanie niebezpiecznych dla praw i wolności rozwiązań?

„Stan zagrożenia – pisze Antoni Podolski w Gazecie Wyborczej – wprowadza w drodze rozporządzenia Prezes Rady Ministrów w przypadku, gdy wprowadzenie stanu pogotowia jest niewystarczające i konieczne jest podjęcie przez organy administracji publicznej dodatkowych działań oraz wprowadzenie stosownych ograniczeń, zakazów i nakazów obowiązujących osoby fizyczne oraz podmioty ochrony ludności". W takiej sytuacji premier będzie mógł wydawać polecenia obowiązujące m.in. przedsiębiorców.

W czasie pandemii koronawirusa rząd podjął liczne kontrowersyjne decyzje: na przykład zażądał danych telekomunikacyjnych od operatorów, a Poczcie Polskiej polecił organizację wyborów prezydenckich. Rząd w drodze rozporządzeń ograniczał wolność przemieszczania się i zgromadzeń. To wszystko nie pozostało bez wpływu na ochronę naszych praw i wolności.

W logice stanu wyjątkowego bezprecedensowo ograniczono także prawa osób, które chciały ubiegać się o ochronę międzynarodową na granicy polsko-białoruskiej, czy mieszkańców i mieszkanek pasa przygranicznego.

Przywykliśmy już do „stanu wyjątkowego” nazywanego na różne sposoby, byle tylko obejść konstytucyjne ograniczenia związane z tym właściwym „stanem wyjątkowym”, zdefiniowanym w ustawie zasadniczej. Obecna sytuacja geopolityczna z pewnością wzmacnia poczucie zagrożenia i ludzie łatwiej zgodzą się na ograniczenie ich praw i wolności, wierząc, że to zwiększy ich bezpieczeństwo. Ale wprowadzenie dwóch nowych stanów quasi-wyjątkowych to zmiękczenie reguł, które chronią nas przed nadmiernymi zakusami władzy na ograniczanie naszych praw. Nie godzimy się na to. Będziemy analizować projekt, który opisała Wyborcza – już poprosiliśmy o jego udostępnienie, bo na razie nie został opublikowany na stronach rządowych.

Anna Obem, Wojciech Klicki

Zdjęcie: profil Kancelarii Premiera na Facebooku

Komentarze

Pozwoliliście raz na odebranie wam praw i wolności w czasie tzw. pandemii kociej grypy to teraz wam odbiorą kilkakroć tyle, aż zostaniecie niewolnikami.
Odsyłam do mojego komentarza tutaj: https://panoptykon.org/ustawa-o-obronie-ojczyzny-przyjeta#comment-20127 i równie aktualny6 w tym temacie. Tutaj też jest przyczyna.
Proszę zauważyć, że za ustawą o obronności (i przekazaniu wszystkich naszych danych wojsku) głosowali wszyscy.. PO, PiS, KO, Hołownia (Polska 2050), PSL, Lewica i nawet KONFEDERACJA. Aby były zapewnione nam prawa a nie koncernom i lożom masońskim, należy założytć nową partię i wystawić ją na wybory. BEZ NOWEJ PARTII Z NAS OBYWATELI NIE BĘDZIE ANI BEZPIECZEŃSTWA ANI WOLNOŚCI. BĘDZIEMY NIEWOLNIKAMI. Tych co są tam teraz należy się w jakiś sposób pozbyć.

Ostanie działania polityków wprowadzające masową inwigilacje nie są zaskoczeniem - taki okres mamy od apndemii, ludzie w takim okresie łatwiej to przyjmą - pytanie kto będzie korzystał z tych danych i czy aby nie trafią one też do ruskich na wzór starych teczek esbeckich? Partie głosują jak jeden mąż - nie zastanawia to? Widać, ze każda aprtia aparatczyków chce skorzystać z wiedzy o obywatelach (w tym o osobach prywatnie znanych) do własnych celów, czy wy nie zbieracie w dobie XXI wieku danych o włąsnych sąsiadach czy współpracowniakch? Politycy chcą to zrobić tylko że na większą skalę

Takim okresie? Zapoznaj się proszę z punktem 69 i 70 tutaj - piszę od dawna, że to jest choroba podoba do grypy (kocia grypa) i że to jest manipulacja.
Przeczytaj dobrze linkowane dokumenty NFZ, które wskazują, że 60-95% testów było fałszywie dodatnich. W końcu to przyznali, spalili się ze wstydu i CZĘŚĆ potem to skasowali - ale archive.is i archive.org nie zapominają!
Celowo wywołali masową histerię (robią to teraz to samo tzw. wojną Ukrainsko-Rosyjską - scenariusz skopiowany z książki 19-84 Orwella) oraz mosową psychozą (mass formation psychosis).
Szczegóły są tutaj i będą dostępne na zawsze, abyście robiąc ROSp...ol wiedzieli dlaczego go robicie!
https://wolne-forum-transowe.pl/art-szczepienia-covid-najwiekszy-wal-stu...

Chyba politycy zdają sobie sprawę, że sami (jak i członkowie ich rodzin) też będą podlegać pod ustawę.

Dodaj komentarz