Panoptykon 4.0: Jak bezpiecznie oprzeć politykę państwa na danych?

W skrócie

Miesiąc temu alarmowaliśmy o możliwych nadużyciach przy wykorzystywaniu Zintegrowanej Platformy Analitycznej. Czy mieliśmy rację? Co sądzą o tym współtwórcy projektu? W dzisiejszym podcaście Wojciech Klicki rozmawia z prof. Mikołajem Jasińskim, socjologiem, naukowcem UW i jednym z pomysłodawców ZPA.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTubie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Komentarze

Wstępnej analizy dokonałam w powyższej wskazanym tekście. (jest aktualizacja). Czego media nie mówią - osoba leczona na epilepsję czy nerwicę czy zespół bólów nowotworowych - zostanie wyrzucona z pracy. Nie tylko zbierane są dane o zdrowiu to dodatkowo ktoś kto legalnie bierze "środki działające podobnie do alkoholu" (bliżej nieokreślone ustawą, pozstające w dyspozycji MZ - nie będzie mogła pracować. Osobom chorym odebrano kolejny kawałek ich wolności - prawo do pracy.

Co więcej znowelizowano też przepisy dotyczące umów zlecenia i umowy o dzieło i kontraktów B2B w ten sam sposób.

Cały projekt jest tutaj: legislacja [punkt] rcl [punkt] gov.pl [ukosnik[ docs/[ukosnik] 2 [ukosnik] 12354104/12835646[ukosnik] dokument553299 [punkt] DOCX

[Wstyd, że cen zurujecie stronę, na której obywatele mogą się dowiedzieć jak tworzone jest prawo]

Panoptykonie, czy zamierzasz wyrazić zainteresowanie tym projektem w drodze konsultacji społecznych? Druk już jest lub będzie niebawem, bo projekt 24 maja został przekazany do laski marszałek sejmu.

Drogi Panoptykonie, pora przestać spać a zainteresować się co poczyna i przepycha kolanem nasza władza ludowa - gdzie jest RODO gdy pracodawca w świetle nowego projektu ustawy ma prawo wiedzieć co zażywa pracownik i na co choruje, gdzie jest godność pracownika gdy pobranie moczu musi się odbywać w obecności osoby trzeciej? A co powiecie na obowiązkową hospitalizację osoby PODEJRZANEJ o małpią ospę - kolejny wybryk Andrzeja N. Panoptykonie nie śpij !

Tak czy inaczej, to się zemści na nich-kto mieczem wojuje ten od
miecza ginie. To kwestia czasu.

Dodaj komentarz