Panoptykon 4.0: Czy pozwy SIN i Konfederacji zmienią praktykę Facebooka?

W skrócie

Dwie polskie organizacje zablokowane przez Facebooka – Społeczna Inicjatywa Narkopolityki i partia Konfederacja – złożyły w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozwy przeciwko platformie. 7 lutego odbyła się pierwsza rozprawa SIN vs Facebook. O jej przebiegu i nadziejach związanych z procesem mówiła Wojciechowi Klickiemu Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon. W podobnej sytuacji, choć jeszcze przed rozprawą, jest ​Konfederacja. O tym, co mogłaby zmienić wygrana z internetowym gigantem, mówi Maciej Gawroński, radca prawny reprezentujący Konfederację.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTubie lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.


Działania organizacji w latach 2022–24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Komentarze

Przecież Facebook to prywatna firma... Nikt nikomu nie każe korzystać z facebooka, a ten kto nie jest głupi albo nigdy z tego nie korzystał albo już nie korzysta. Podobne zdanie mam o twitterze i innych klonach tego.

Dodaj komentarz