Internetowe korporacje: zmieniamy je dla ciebie. Panoptykon rusza z kampanią 1,5%

Artykuł

Działania Fundacji Panoptykon w coraz większym stopniu są finansowane przez osoby prywatne. Przekazując nam 1,5% swojego podatku, pomagasz nam zachować niezależność i wspierasz walkę o wolność i prywatność w cyfrowym świecie.

„Internetowe korporacje. Zmieniamy je dla ciebie” – hasło tegorocznej kampanii ma zwracać uwagę na jeden z kluczowych obszarów naszej pracy. Dzisiaj kilka wielkich korporacji decyduje o tym, jak wygląda twoje doświadczenie w sieci. Dostarczają usługi, bez których trudno wyobrazić sobie pracę, szkołę, rozrywkę. Ale przy tym grają na emocjach, cenzurują, śledzą, zamykają w bańkach, próbują uzależniać i negatywnie wpływają na twoje samopoczucie. Koszty ich modelu biznesowego są ogromne.

Marzy nam się inny Internet. Jeśli tobie też, to świetnie się składa. Możesz nam pomóc, przekazując 1,5% swojego podatku. Wystarczy, że w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000327613.

Od lat nagłaśniamy zagrożenia, walczymy o lepsze prawo i naciskamy na korporacje, by zrezygnowały ze złych praktyk. Jesteśmy członkiem – a w Polsce liderem – międzynarodowego ruchu na rzecz wolności i prywatności w cyfrowym świecie. Jeszcze niedawno nawoływania do szacunku dla tych wartości ginęły pod naporem narracji o dostępie do „darmowych” usług. Dzisiaj jest inaczej i mamy w tym swój udział: coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że big techy czerpią sute zyski ze swoich „darmowych” usług, i nie zgadza się na śledzenie, manipulowanie emocjami i cenzurę.

Czujesz, że to o tobie? Wejdź na stronę kampanii i przekaż nam 1,5% swojego podatku!

W 2022 r. otrzymaliśmy prawie 300 tys. zł w formie 1% podatku. Mamy nadzieję, że w tym roku przebijemy ten wynik. Możesz nam w tym pomóc, nie tylko pamiętając o nas przy wypełnianiu zeznania podatkowego, ale też promując naszą kampanię w swoim otoczeniu.

Dziękujemy!


Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Komentarze

Mała uwaga - link do sprawozdania finansowego fundacji za rok 2021 nie działa. Ktoś wrzucił do niego lokalną ścieżkę do pliku na swoim dysku zamiast do pliku na serwerze.

No to czytam cały tekst...
"JAK DZIAŁAMY: (...) Nagłaśniamy zagrożenia modelu biznesowego big techów (....) . PROMUJEMY SZANUJĄCE PRYWATNOŚĆ ALTERNATYWY".
A to ciekawe dopiero... Jakich "promujących prywatność alternatyw" bigtechów sami używacie ?
(Poza tą stroną internetową...)

Dodaj komentarz