Panoptykon 4.0: Jak działa sztuczna inteligencja?

W skrócie

Czym są duże modele językowe i czy znamy ich potencjał? Czy szum wokół sztucznej inteligencji, z którym mamy teraz do czynienia, jest uzasadniony? Jak to wszystko wpływa na prace nad AI Act i powstanie europejskiego modelu regulacji AI? O tym w dzisiejszym odcinku podcastu. Gościem Katarzyny Szymielewicz jest dr Tomasz Odrzygóźdź.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTubie lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.


Działania organizacji w latach 2022–2024 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Komentarze

Dzięki sztucznej inteligencji 30% zatrudnionych w IBM w ciągu 5 lat straci pracę i nie będzie przekwalifikowane. Należy też zwrócić uwagę, że o ile początkowo będą potrzebni ludzie do szkolenia sztucznej inteligencji, gdy ta już zostanie wyszkolona, szybko osoby szkolące też staną się niepotrzebne. Kolejne instancje sztucznej inteligencji stawia się przez kopiowanie (klonowanie) już bez udziału ludzi. Nauczyciel po kolei uczy kolejne dzieci. W przypadku uczenia sztucznej inteligencji nie trzeba procesu ponownie rozpoczynać.

Proponuję tu wyciąnąć wnioski - człowiek wkrótce będzie utrapieniem firm technologicznych i czlonków grup masońskich typu Bilderberg / Vanguard. Powstaną getta, gdzie ludzie "humanitarnie" i dla ich dobra by "ratować planetę" będą exterminowani. Stąd projekty typu Fit For FF, CBDC oraz getta miasta 15-minutowe.

Kiedy będzie nam dane zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym za rok 2022? Czy finansuje was Google, Microsoft lub Soros?

Dodaj komentarz