Podsumowanie konkursu „ITelect” ELSA Poland

W skrócie

Za nami kolejna już edycja Ogólnopolskiego Konkursu „ITele©t” organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. 8 maja 2023 r. w symulacji rozprawy sądowej zmierzyli się finaliści konkursu, sprawdzając swoją wiedzę m.in. z zakresu ochrony danych osobowych.

Finaliści zostali wyłonieni w teście internetowym, w którym pojawiły się zagadnienia dotyczące     ochrony danych osobowych, ale też prawa nowych technologii, prawa własności przemysłowej, podstaw prawa cywilnego i podstaw prawa handlowego. W finale wcielili się w role pełnomocników skarżącego i organu.

Na podium znaleźli się:

  1. Aleksandra Woźniak z Uniwersytetu Wrocławskiego
  2. Jan Trzciński z Uniwersytetu Warszawskiego
  3. Franciszek Fortuna z Uniwersytetu Warszawskiego

Fundacja Panoptykon była patronem honorowym konkursu. Partnerem głównym konkursu była kancelaria DLA Piper.

Informacje o konkursie na Facebooku ELSA Poland


Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

logo programu Aktywni Obywatele

Komentarze

A kiedy podsumowanie niekorzystnych zmian, które robi jewrosojuz? Czy zamierzacie to podsumować? Czy mam wymienić jakie wolności mieliśmy w 1986 podczas komuny?
- Czy trzeba było mieć cyfrową tożsamość by skorzystać z programów socjalnych (to dla socjalistów...)
- Czy byliśmy inwigilowani przez podsłuchujący nas 24h na dobę smarkfon (jeżeli ktoś nie wie o co chodzi - proszę pytać - wrzucę ten link po raz kolejny).
- Czy byliśmy wszędzie nagrywani przez wszędobylskie kamery? Czy kamery były w robocie i na ulicy?
- Czy pracodawcy wtedy wciskali wam alkomaty i inne testy na leki przewipadaczkowe i uśmierzające ból nowotworowy lub z powodu zniszczonych kręgów kręgosłupa (benzodiazepiny, opioidy)?
- Czy było zagrożenie dla gotówki na świecie?
- Czy w internecie zbierali okruszki waszej tożsamości?
- Czy było zagrożenie, że AI będzie nadzorować was w czasie rzeczywistym w miejscach publicznych?
- Czy było zagrożenie, że AI będzie was nadzorować w miejscach prywatnych, do których musicie przechodzić by cokolwiek kupić i zjeść lub zapracować na to (AI do celów profilowania i rozpoznawania osób w miejscu pracy)?
- Czy były wycieki danych medycznych i innych?
- Czy były masowo na was brane kredyty poprzez kradzież tożsamości?
- Czy wchodzili wam z kamerami do domów - teraz by pracować spróbuj odmówić włączenia kamerki na teramsie lub google meat!
- Czy byliście terroryzowani o każdy gram wyemitowanego dwutlenku węgla? Czy z banku przychodziła informacja że przekroczyliście swój ślad węglowy?
- Czy wtedy były plany byście nie mogli samochodem jeździć tam gdzie chcecie i byliście śledzeni (samochody autonomiczne, samochody wysyłające kupę danych do chmury Muska, Google i innych firm)?

Mam wymieniać dalej?

Precz z ЄС! Przecz z jewrokomuną!

Ochrona danych osobowych... gdy poroniODO dostaje wciry od NSA i unieważniane są jego postanowienia/kary, bo RODO jest dziurawe jak sito i nie jest ważne.

Do tego wyroki II Sa/WA 3624/21 i I OSK 1264/10 - przestępstwem przeciwko danym nie jest podsuwanie komuś formularza wyłudzającego nadmiar danych. Osoba tóra wie, że zbierane jest za wiele danych nie może jednocześnie odmówić ich podania (bo nie da się zatwierdzić elektronicznego formularza, a gdy poda to podała z własnej woli. Jak kłamie to jeszcze może sama iść siedzieć lub płacić za to, że raczyła chronić swoje dane kłamstwem... SYFrową tożsamość i SYFrowy świat wsadźcie sobie w d... szanowny Panoptykonie. Zapewne wkrótce też będziecie wyznawać luCYFERjanizm, jak ci którzy szykują nam piekło.

Wstydźcie się w tym Panoptykonie bo realnie nic nie zrobiliście. Gdybyście byli przeciwko inwigilacji realnie i z całego serca nazywalibyście się antypanoptykonem i byście robili szum chociaż o Vax Passy, gdy je wprowadzali.

Dodaj komentarz