Wielka rozmowa o bezpieczeństwie

W skrócie

100 rozmówców, 10 ekspertów, ∞ opinii – w sobotę 23 lutego wraz z Goethe-Institut w Warszawie zapraszamy do Muzeum Żydów Polskich POLIN na „Wielką rozmowę bez podziałów”, której tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo.

Moderzatorzy-eksperci należący do różnych środowisk intelektualnych i politycznych, z różnym doświadczeniem życiowym, poprowadzą równoległe rozmowy o różnych aspektach bezpieczeństwa; co ok. 40 minut będzie można zmienić stolik i poznać inny punkt widzenia, posłuchać innej narracji. Celem spotkania nie jest wypracowanie wspólnego stanowiska, tezy pro lub kontra. Format, który proponujemy oznacza, że  można przyjść i przez 3 godziny słuchać, rozmawiać i z nikim się nie zgodzić. Nasz eksperyment polega na sprawdzeniu, czy umiemy uważnie wysłuchać  innego i przedstawić swój punkt widzenia bez przekonywania do swoich racji.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu FREIRAUM przez Goethe-Institut w Warszawie, Fundację Panoptykon, Goethe-Institut Brüssel i Beursschouwburg.

Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa

Kiedy: sobota 23.02.2019, godz.

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja

Komentarze

Super tylko w tej Światyni Holocaustu są na wejściu bramki jak na lotnisku. Panoptykon nie powinien organizować tam wydarzeń - pryncypialnie. W Polsce poza sądami gdzie pojawiają się gangsterzy nie znam żadnego miejsca publicznego w którym takie rzeczy by montowano. Jest to upokarzające i obraźliwe dla odwiedzających. Przenoszenie izraelskich wzorców do Polski to jest regres. Myślę że ktoś się powinien tym zająć. Przestrzeń publiczna musi być otwarta. A jeśli jest to prywatny folwark Holocaust Industry, to niech to powiedzą wprost. Nie róbcie więcej niczego w "Polin".

Dodaj komentarz