Panoptykon 4.0: Inwigilacja - niewidzialna przemoc

W skrócie

Podsłuchy podkładają tylko bandytom albo politykom? Bzdura. W dzisiejszym odcinku podcastu usłyszycie Wojciecha Klickiego i aż czwórkę gości. Trójka z nich to ofiary niewidzialnej przemocy ze strony państwa, jak w Panoptykonie określamy inwigilację. Ewelina Kycia, koordynatorka wolontariatu z Greenpeace Polska, Wojciech Bomba, aktywista Greenpeace’u oraz wolontariusz Strajku Kobiet oraz Mariusz Gierszewski, dziennikarz Wirtualnej Polski, byli na różne sposoby śledzeni, inwigilowani i nękani przez policję. Ich historie postanowiliśmy osadzić w prawnym i technicznym kontekście, dlatego w odcinku usłyszycie również Piotra Niemczyka, wieloletniego pracownika Urzędu Ochrony Państwa i doradcę Komisji Sejmowej do spraw Służb.

Po przesłuchaniu podcastu zajrzyjcie na nasz kanał YouTube, na którym znajdziecie filmiki video z bohaterami i bohaterką dzisiejszego podcastu. I jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, podpiszcie petycję, w której upominamy się o kontrolę nad inwigilacją na stronie: Podsłuch jak się patrzy.

Podcast został nagrany w ramach kampanii „Podsłuch jak się patrzy” realizowanej z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Jego powstanie było możliwe dzięki agencji TWIN.Digital Collective, producenta „Historii inwigilowanych”.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTube'ie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Kampania „Podsłuch jak się patrzy” realizowana jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Komentarze

A technologie kontroli umysłu? Co się z tą przestępczą, ba wręcz zbrodniczą działalnością dzieje? Co, rozliczenie jej przesunięto, bo plandemia?

Jestem ofiarą tego zbrodniczego eksperymentu. Zwerbowani przez służby przestępcy cały czas czytają mój umysł i wmawiają rózne nieprawdziwe historie z mojego życia straszą imnie śmiercią, że mnie zabiją lub popelnie samobójstwo jak nie będę chciała to sami je upozoruja i cały czas obrażają.

Dodaj komentarz