Panoptykon 4.0: Jak Europa poradzi sobie z Pegasusem?

W skrócie

Mija rok od ujawnienia skali nadużyć Pegasusa w Polsce. Jednak pokusie totalnej inwigilacji uległy też inne kraje UE. W tym odcinku rozmawiamy z Bartoszem Arłukowiczem – członkiem Komisji Śledczej Parlamentu Europejskiego ds. Pegasusa i innych programów szpiegujących.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTubie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Komentarze

Niech się ta cała PEGA zajmie usunięciem z urzędów (w tym sądów, ministerstw, szkół państwowych) "innych programów szpiegujących" w tym:
- Android (Google) - czy czytaliście politykę prywatności, czy użytkownicy są świadomi jak są inwigilowani? Skąd się biorą informacje "w tym sklepie największy ruch jest o 16:00"? Czy na pewno Google nas nie podsłuchujem skoro potrafi wyświetlać reklamy tego o czym aktualnie rozmawiamy?
- iPhone / iOS (Apple) - wkrótce Apple ma przystąpić do automatycznego skanowania treści tak jak robi to Google obecnie. Apple też należy do Kompleksu Cyfrowo-Finansowego.
- Microsoft - począwszy od Windows XP, a szczególnie Windows 8.1 ich polityka prywatności jest nieakceptowalna. Wymuszanie posiadania konta do wszystkiego (jak Google). Polityka prywatności jasno mówi że skanują nawet maile oraz pliki na komputerze. Pod przykrywką antywirusa nasze pliki trafiają pod oględziny Microsoftu...

PANOPTYKONIE, KIEDY WYSTĄPICIE PRZECIWKO TEJ INWIGILACJI, KTÓRA DOTYCZY NAS OBYWATELI A NIE POLITYKÓW? Może poczekacie z działaniami aż zdelegalizują Tora lub wymuszą skanowanie czatów lub też wymuszą backdoory jak w USA?

Powyższe "inne programy szpiegujące", które wymieniłam zagrażają nie tylko wolności i prywatności ale też demokracji, bo dostarczają tym firmom danych jak nas manipulować i jak nas dzielić.

Dodaj komentarz