Panoptykon 4.0: Jak polski rząd zarządzi big techami?

W skrócie

W ostatnim odcinku podcastu przed wakacyjną przerwą rozmawiamy z politykiem, który w pracach nad DSA reprezentował stanowisko rządu, a po wakacjach zmierzy się z wdrożeniem DSA w Polsce. Gościem Katarzyny Szymielewicz jest Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji. Rozmawiamy o praktycznych skutkach tej reformy dla blokowanych i cenzurowanych użytkowników. I o tym, co powinien zrobić polski rząd, by stać się raczej strażnikiem lepszego Internetu, a nie cenzorem aktualnego.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTubie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Komentarze

Czy w tym podkaście jest coś o tym jak wolnemedia.net i myslpolska.info są cenzurowane i blokowane na żądanie rządu? Dlaczego możliwe jest oglądanie tych stron tylko po zmianie ustawień DNS, przez Tor Browser oraz przez proxy lub VPN? Dlaczego nie mogę wejść "normalnie"?

Ten koleś to wyjątkowa kreatura. Od zakupów bezużytecznych kagańców i nietrafionych respiratorów podczas plandemii w ministerstwie "zdrowia" do roli cenzora w ministerstwie inwigilacji, ups, cyfryzacji.
Paskudna gęba, a jak mawiał Oscar Wilde, tylko płytcy ludzie nie ufają pierwszemu wrażeniu.

Dodaj komentarz