Panoptykon 4.0: Od RODO do DSA, czyli o rewolucjach i kompromisach

W skrócie

Jak wygląda tworzenie prawa w Unii Europejskiej „od strony kuchni”? Dlaczego tak często ambitne założenia kończą się pragmatycznymi kompromisami? Jak duże znaczenie ma okryty złą sławą „lobbing”? Ile w tym procesie mogą zdziałać zorganizowani obywatele? Katarzyna Szymielewicz rozmawia z dr. Michałem Bonim, ministrem i eurodeputowanym w czasie prac nad RODO.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTube'ie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Komentarze

Jak wygląda tworzenie prawa w Unii - antyobywatelsko jak tutaj:
https://www.consilium.europa.eu/pl/policies/coronavirus/pandemic-treaty/
Zero wiedzy o tym w mediach, zero uczestnictwa w tym obywateli, zero uczestnictwa w tym niezależnych naukowców. Dalej "Trusted News Initiative" (rak) i dalej najwięcej do powiedzenia będą mieli globaliści oraz osoby kupione przez BioNTech i podobne mu firmy. Oczywiście wyniki sekscji zwłok nie zostaną nigdy podane do wiedzy publicznej przez rządy, które nie mają w interesie wytoczenie im wojny przez obywateli.

Kiedy zostaną odtajnione umowy Unii Europejskiej na zakup berbeluchy od Pfizera, Moderny, J&J oraz Astry Zeneki? Czy dowiemy się kiedykowleik jakie były postawione warunki przez obie ze stron umowy? Tak wygląda ta cała przejrzystość postępowania w eurokołchozie.

Dodaj komentarz