Panoptykon 4.0: Polskie wybory na Facebooku

W skrócie

Jak polskie partie polityczne wykorzystują możliwości reklamowe Facebooka w walce wyborczej? Kto odpowiada za to, która reklama dotrze do potencjalnego wyborcy? Kto chce dotrzeć do kobiet z prowincji uczących się w dużych miastach? Jak zapewnić przejrzystość kampanii wyborczej w mediach społecznościowych i umożliwić użytkownikom realną kontrolę nad wykorzystywaniem ich danych? W dzisiejszym odcinku podcastu Panoptykon 4.0. rozmawiamy o wnioskach płynących z raportu Kto (naprawdę) cię namierzył? Facebook w polskiej kampanii wyborczej. W roli gości jego autorzy: Dominik Batorski, adiunkt w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim i współzałożyciel firmy Sotrender, Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy Fundacji ePaństwo, a także, występująca zazwyczaj w roli prowadzącej podcast, Katarzyna Szymielewicz. Tym razem za sterami zasiadł Wojciech Klicki.

Podcastu posłuchasz na naszej stronie, na YouTube'ie, za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0 lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję).

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1% podatku (KRS: 0000327613).

Dodaj komentarz