Panoptykon 4.0: Twój telefon szpieg

W skrócie

Są z nami w sypialni, toalecie, w pracy i na spacerach. Bez smartfonów nie wyobrażamy sobie już życia. O wścibskich aplikacjach mobilnych, sposobach na to, jak utrudnić im życie oraz etyce w branży programistów rozmawiamy z Kamilem Grondysem, pasjonatem technologii, specjalistą ds. bezpieczeństwa i starszym architektem rozwiązań mobilnych z firmy Samsung R&D Institute.

Najnowszy odcinek podcastu znajdziesz na naszej stronie, na YouTube'ie, Vimeo lub na portalu TOK FM (tam znajdziesz też automatyczną transkrypcję). Podcast możesz również zasubskrybować za pośrednictwem kanału RSS Panoptykon 4.0.

Podobają Ci się nasze podcasty? Pomóż nam dalej tworzyć wartościowe treści. Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon i przekaż 1% podatku (KRS: 0000327613).

Komentarze

Bardzo ciekawy odcinek ale jakosc dzwieku fatalna, prosze zainwestujcie w mikrofony i mikser. Pozdrawiam.

Cześć @defalt01, dzięki za komentarz. Są dwa czynniki, które mają spory wpływ na jakość podcastu: organiczenia serwerowe (wrzucamy skompresowane pliki, bo >20 MB serwer nie łyka) oraz czas pandemii (nie możemy korzystać ze studia, nagrywamy wszystko na odległosć). Mamy mikrofon, ale jakość nagrania zależy również od otoczenia, w którym siedzi nasz gość (poprzedni odcinek np. był nagrywany w laboratorium, więc nie udało się wyciąć pogłosu i szumu maszyn). Podpowiadamy, że pliki w nieco lepszej jakości znajdziesz na YouTube'ie (https://www.youtube.com/playlist?list=PL3o8d0vLwgmjna0DHnJqKeziEkbtfOfKk) i na stronie TOK FM (https://audycje.tokfm.pl/audycja/266,Panoptykon-4-0). Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz