Panoptykon na konferencji o Konstytucji Polski Cyfrowej

Artykuł
20.11.2009
2 min. czytania
Tekst

16 listopada w siedzibie redakcji tygodnika Polityka odbyła się konferencja: Konstytucja Polski Cyfrowej. Jej celem było opisanie takiej „konstytucji” – podstawowych praw i zasad współdziałania obywateli będących jednocześnie użytkownikami konwergentnych mediów.

Konferencja składała się z dwóch części. W części przedpołudniowej rozmawiano o prawach podstawowych użytkowników Internetu i innych technologii cyfrowych. Dyskusja była zorganizowana wokół czterech wyróżnionych praw: wolności, bezpieczeństwa, otwartości i prywatności. W drugiej, popołudniowej części debatowano na temat warunków i środków zapewniających realizację wyróżnionych praw podstawowych. Do wprowadzenia tematu ochrony prywatności zaproszeniu zostali: Katarzyna Szymielewicz i mec. Maciej Ślusarek.

Niestety część poświęcona wolności i bezpieczeństwie przeciągnęła się tak bardzo, że na dyskusję o otwartości i prywatności nie zostało już wiele czasu. Mimo wszystko pojawiło się kilka ciekawych głosów i pytań.

Więcej informacji na stronie organizatorów. Wkrótce ma się tam pojawić filmowy zapis konferencji.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.