Podcast Panoptykon 4.0. Co nas boli w Internecie?

W skrócie

Czy symbol falangi obraża, czy raczej zagraża? Czy pozytywny komunikat może mieć znamiona mowy nienawiści? I czy Polska to jedyny kraj, w którym patologia sprzedaje się w Internecie? O mowie nienawiści, hejcie i patotreściach, a także o tym, jak z nimi walczyć – systemowo i całkiem prywatnie – opowiada Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, główna koordynatorka sądowych postępowań strategicznych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wszystkie odcinki Panoptykon 4.0 odsłuchasz w całości na portalu TOK FM i pobierzesz z naszego serwera (możesz je również „zaprenumerować” przez RSS. Do usłyszenia w kolejne czwartki!

Spodobał Ci się odcinek podcastu? Chcesz znaleźć więcej podobnych na naszej stronie? Wspieraj działalność Fundacji Panoptykon

Komentarze

może jestem przewrażliwiony ale zauważam zdecydowane niezmniejszenie strefy wolności w INTERNECIE już nikt nie kojarzy WWW z internetem , firmy nie zakładają stron tylko profile FB w internecie , znikają platformy blogowe i coraz wolniejszy jest przepływ informacji na portalach informacyjnych. to moje osobiste skojarzenie, że znów na MYSIEJ ktoś musi to przeczytać zanim puści. Czyżby wkradła się w to "WOLNE MEDIUM CENZURA lub AUTOCENZURA , w formie znów zinstytucjonalizowanej ?

Dodaj komentarz