Podcast Panoptykon 4.0. Facebook – czas się zmienić

W skrócie

Dezinformacja, dyskryminacja, zagrożenia dla prywatności użytkowników… lista oskarżeń pod adresem Facebooka stale się wydłuża. Nic dziwnego, że w marcu Mark Zuckerberg zapowiedział gruntowne zmiany w działaniu portalu. O roli Facebooka we współczesnym świecie oraz o tym, jakie zmiany czekają nas w najbliższych miesiącach, rozmawialiśmy z Jakubem Turowskim – szefem działu Facebooka ds. Polityk Publicznych w Polsce i krajach bałtyckich.

Wszystkie odcinki Panoptykon 4.0 odsłuchasz w całości na portalu TOK FM i pobierzesz z naszego serwera (możesz je również „zaprenumerować” przez RSS. Do usłyszenia w kolejne czwartki!

Spodobał Ci się odcinek podcastu? Chcesz znaleźć więcej podobnych na naszej stronie? Wspieraj działalność Fundacji Panoptykon

Komentarze

Niby prosta sprawa, a przez jakiś dziwny "bug" kosztowała nas sporo godzin i trochę pieniędzy, ale cieszymy się, że w końcu się udało. :) Miłego słuchania!

Szanowni Państwo! Czy jest szansa posłuchać Was na innym kanale niż Tłok ef em? Bardzo drażni mnie ta stacja swoim brakiem dojrzałości, a myślę, że poruszane tematy są istotne i może traficie też do lepszych stacji ze swoimi treściami?
Życzę sukcesów!

Dzień dobry, dziękujemy bardzo za miłe słowo. Zdarza nam się też gościć w innych stacjach radiowych, ale TOK FM najczęściej entuzjastycznie reaguje na nasze propozycje tematów i to właśnie ta stacja zaproponowała nam darmowe korzystanie ze studia i techniczną obróbkę podcastów. Dla maleńkiej organizacji społecznej, takiej jak nasza, to nielada ułatwienie.

Do naszych podcastów można jednak dotrzeć nie korzystając z aplikacji TOK FM. Wszystkie odcinki publikujemy w całości na naszej stronie (https://panoptykon.org/podcasty). Stworzyliśmy również kanał RSS, dzięki któremu każdy może sobie sam "zaprenumerować" podcast w aplikacji, którą używa do słuchania podcastów (https://panoptykon.org/podcasty/rss.xml). RSS-y testowaliśmy w  programie iTunes i w open source'owym oprogramowaniu AntennaPod. Udało się bez problemów. Pozdrawiamy! 

Posłuchałem podcastu i na moje czytanie to reprezentant Facebooka bardzo ładnie opowiadał jak to Facebook dzielnie walczy z problemami, które sami sobie zorganizowali. Wystarczyło zostawić "listy zainteresowań", w których każdy mógł sobie wyświetlać wiadomości ze źródeł, które chciał.
Teraz, po likwidacji "list zainteresowań", Facebook uruchomił coś w rodzaju SI, która to SI ma lepiej wiedzieć co jest dla mnie interesujące. W efekcie zautomatyzowane dobieranie ludziom nagłówków prowadzi do baniek informacyjnech, o których się coraz więcej mówi.
Z tęskonotą wspominam czas, kiedy rządził zdecentralizowany usenet. ZDECENTRALIZOWANY. Różne rzeczy się tam działy: większe i mniejsze pyskówki, bardzo różne posty i na bardzo różnym poziomie. Ale wartością było to, że skrajne opcje _wymieniały_ ze sobą poglądy. Nie było szans na bańki informacyjne.
Lepsze jest wrogiem dobrego

P.S.: ukłony dla prowadzącej p. Katarzyny; pełna radiowa profeska - przyjemnie posłuchać :)

@Geekweb, można słuchać jak człowiek (wystarczy zasubskrybować RSS) , ale nie na Spotify (patrz odpowiedź wyżej).

Dodaj komentarz