Spotkanie z kandydatem na GIODO

Artykuł

Zapraszamy na spotkanie z kandydatem na Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dr. Wojciechem Wiewiórowskim!

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2010 (środa) o godz. 18.00 w Warszawie, w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przy ul. Zgoda 11 (6 piętro, sala konferencyjna). Udział w spotkaniu potwierdził dr Wojciech Wiewiórowski, natomiast drugi kandydat, prof. Dariusz Górecki, odmówił udziału.

Zasadniczym celem spotkania jest zapewnienie wszystkim zainteresowanym możliwości bezpośredniego kontaktu z kandydatami i zadawania pytań. Zachęcamy do przybycia i udziału w dyskusji. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, a mają pytania do kandydata, prosimy o przesłanie pytań na adres: fundacja@panoptykon.org.

Spotkanie realizuje ideę "przesłuchania obywatelskiego" kandydatów na ważne, wybieralne stanowiska państwowe. Uważamy, że proces obsadzania ważnych stanowisk w państwie powinien być transparentny i dawać możliwość zabrania głosu różnym środowiskom, w tym organizacjom pozarządowym. Dotyczy to w szczególnym stopniu stanowisk związanych z ochroną praw i wolności obywatelskich, do jakich należy GIODO.

NAGRANIE ZE SPOTKANIA CZ.I
NAGRANIE ZE SPOTKANIA CZ.II

Przesłuchanie obywatelskie kandydatów jest elementem Obywatelskiego Monitoringu Wyborów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) - projektu realizowanego przez trzy organizacje: Helsińską Fundację Praw Człowieka, INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz Fundację Panoptykon.

Zaproszenie dla kandydatów do udziału w Obywatelskim Monitoringu Wyborów GIODO
Druk sejmowy prezentujący sylwetki kandydatów na GIODO

Informacje przekazane przez jednego z kandydatów:

Wojciech Wiewiórowski - kwestionariusz dla kandydatów na stanowisko GIODO
Wojciech Wiewiórowski - życiorys

Dodaj komentarz