Szkolenie: Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

Artykuł
21.11.2009
2 min. czytania
Tekst

25 i 26 listopada w siedzibie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" prowadziliśmy szkolenie pt. Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach programu „Jawnie, przejrzyście, odpowiedzialnie. Standardy w organizacjach pozarządowych” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkunastu stowarzyszeń i fundacji. Przez dwa dni szkolenia staraliśmy się zapoznać organizacje z podstawowymi zasadami ochrony danych osobowych.

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zapraszamy na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach projektu "Jawnie, przejrzyście, odpowiedzialnie. Standardy w organizacjach pozarządowych":
 
Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

W programie szkolenia:
- Wprowadzenie do prawa do prywatności i ochrony danych osobowych,
- Ustawa o ochronie danych osobowych,
- Prawne obowiązki dotyczące organizacji pozarządowych w zakresie zapewnienia prywatności ich pracowników, beneficjentów i darczyńców (przegląd prawa polskiego w aspekcie wymogów stawianych organizacjom),
- Praktyka ochrony danych osobowych w życiu organizacji.

Szkolenie jest przeznaczone dla organizacji pozarządowych. Będzie prowadzone przez: Dominikę Dörre, Katarzynę Szymielewicz i Małgorzatę Szumańską. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli opracować dla swoich organizacji niezbędne dokumenty, a po szkoleniu będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowych konsultacji telefonicznych, mailowych lub osobistych.
 
Szkolenie odbędzie się w dniach 25-26 listopada, w siedzibie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, ul. Bracka 20a, w Warszawie. Pierwszego dnia (środa) szkolenie rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 18.00, drugiego dnia (czwartek) szkolenie odbywać się będzie w godzinach 9.00-16.00. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, zapewniamy też wyżywienie.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie FRSO.

Temat

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.