Wolność się liczy. Wspieraj Panoptykon – dołóż swój 1%!

Artykuł
22.03.2019
3 min. czytania
Tekst
Image

Od początku roku mówimy o tym przy różnych okazjach. A teraz prosto z mostu: wspieraj nas 1% swojego podatku (nr KRS: 0000327613). W ten sposób wzmacniasz naszą niezależność i pomagasz działać skutecznie. Masz wątpliwości? Zajrzyj do tego tekstu i dowiedz się, dlaczego warto wspierać Panoptykon.

Co się udało i co ma szansę się udać dzięki Tobie

W naszej branży sukcesy nie przychodzą łatwo, ale ostatnie miesiące dały nam wiele powodów do satysfakcji.

W tym roku rozpoczęliśmy nową batalie – z Google’em, który w nieformalny sposób „uregulował” rynek reklamy internetowej tak, że użytkownicy nie mają na nim ani głosu, ani praw. Chcemy to zmienić, ale przed nami długa droga. W najbliższych miesiącach staniemy też w sądzie oko w oko ze służbami. Przyjrzymy się dezinformacji w kontekście nadchodzących wyborów. Będziemy korzystać z RODO, żeby dowiedzieć się, jak firmy wykorzystują dane klientów i klientów. I walczyć z kolejnymi niebezpiecznymi projektami legislacyjnymi.

Wspieraj nasze działania swoim 1% podatku! Wypełniając PIT, wpisz nasz nr KRS: 0000327613.

Aby móc zrealizować te wszystkie plany, potrzebujemy wsparcia osób, które obserwują i doceniają naszą pracę. Watchdog taki jak Panoptykon z wielu źródeł finansowania po prostu nie może korzystać. A każda darowizna i 1% podatku wzmacnia naszą finansową niezależność i pozwala skuteczniej naciskać na państwo i biznes oraz głośniej mówić o zagrożeniach dla wolności i prywatności. Właśnie dlatego liczymy na Ciebie.

Jak możesz nas wesprzeć

Przekaż swój 1% podatku Fundacji Panoptykon! W swoim rozliczeniu podatkowym wpisz nasz nr KRS: 0000327613. A jeśli chcesz dla nas zrobić coś jeszcze, zachęć osoby ze swojego otoczenia do przekazania 1% na rzecz Panoptykonu. Rekomendacja kogoś bliskiego jest najskuteczniejszą reklamą. Czasem wystarczy powiedzieć, kogo wspierasz i dlaczego. 

Podsuwamy kilka pomysłów, jak możesz zareklamować Panoptykon.

  • Na portalu społecznościowym – korzystasz z Facebooka lub Twittera? Udostępniaj materiały Panoptykonu zawierające zachętę do przekazywania 1%. To zajmuje chwilę, a pozwala nam docierać szerzej.
  • W sieci – aktywnie korzystasz z portali i forów, których użytkownicy komentują tematy bliskie panoptykonowym? Linkuj do naszych opracowań, informacji itp. A jeśli jest okazja, zachęcaj do wsparcia Panoptykonu. W ten sposób pomagasz nam docierać do ludzi, którzy podzielają nasze wartości, ale mogą nie znać naszych działań.
  • W mailu – znasz osoby, dla których wolność i prywatność są ważne? Podeślij im linka do naszej podstrony 1% lub poleć jeden z naszych materiałów. Programistom dedykujemy specjalny artykuł poświęcony RODO, a wszystkim, którzy chcieliby zadbać o swoją prywatność, ale nie wiedzą, jak zacząć – nasz nowy materiał poradnikowy.
  • Na żywo – w pracy lub na spotkaniu rodzinnym ktoś mówi o tym, że ubiega się o kredyt? Wspomnij o nowym prawie do wyjaśnienia, które wywalczył Panoptykon. Rozmawiacie o organizacjach społecznych lub 1% podatku – powiedz, kogo wspierasz i dlaczego.

A co, jeśli w tym roku przeznaczasz 1% na inną organizację? Nie szkodzi. Wspieranie nie jedno ma imię – równie mocno ucieszymy się z każdej darowizny :-).

PS Przejrzystość jest dla nas ważna. Jeśli ciekawi Cię, ile pieniędzy otrzymaliśmy od podatników w zeszłym roku i jak je spożytkowaliśmy, to zajrzyj na naszą podstronę 1%.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.