Proponowana treść apelu internautów (wersja A)

Artykuł

STOP ACTA

16 grudnia 2011 Rada Unii Europejskiej wyraziła zgodę na przyjęcie negocjowanego w sekrecie porozumienia ACTA. ACTA to międzynarodowe porozumienie ds. walki z podrabianiem towarów i piractwem, którego naczelnym celem jest zaostrzenie ścigania naruszeń prawa autorskiego. Niestety w imię walki z piractwem i wskutek ugięcia się pod presją amerykańskiego lobby, Unia Europejska sięgnęła po środki niezgodne z polskim i europejskim prawem, które wzbudzają poważne zastrzeżenia ze strony środowisk naukowych i organizacji pozarządowych. Dokument ten wywołuje także mój sprzeciw.

Jako obywatel i aktywny użytkownik internetu uważam, że postanowienia zawarte w ACTA:

  • są niebezpieczne, ponieważ stanowią krok skierowany przeciwko naszej wolności wypowiedzi, prywatności, ochronie danych osobowych, a także naszemu prawu do informacji;
  • są arbitralne, ponieważ umożliwiają serwisom internetowym blokowanie lub usuwanie zamieszczanych przez nas danych w trybie natychmiastowym i bez ostrzeżenia, w przypadku wystąpienia rzekomych naruszeń praw autorskich;
  • mają charakter opresyjny, gdyż zmuszają przedsiębiorców internetowych do pełnienia roli policji nadzorującej treści zamieszczane przez nas w sieci;
  • mogą stać się skutecznym narzędziem zamykania nam ust i ograniczania naszej aktywności w internecie, ponieważ przyznają organom władzy publicznej prawo do prowadzenia śledztw nawet w przypadku nieznacznych naruszeń praw autorskich.

ACTA tworzy niebezpieczny precedens otwierający drogę do wprowadzenia prywatnej cenzury w internecie. Głos za odrzuceniem porozumienia jest głosem na rzecz zapewnienia, że internet pozostanie przestrzenią neutralności, wolności i innowacyjności.

Komentarze

Ogólnie wersja B wydaje się lepsza, konkretniejsza, etc...

W tej jest nieco błędów - w pisowni na przykład:

"negocjowanego w sekrecie porozumienie" - porozumienia

"w skutek ugięcia się" - wskutek

"zapewnienia, ze internet pozostanie" - Że

 

Pozdrawiam, podobny apel do sporej grupy polskich posłów i eurodeputowanych wysłałem wczoraj :)

 

Uff... Ten tekst nie wyszedł od nas, pisali bo "prawdziwi internauci", ale oczywiście nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie - trza go było uwaznie sczytać i tyle. Już poprawiamy. Dzięki!!!

POpieram wasza akcje bo huj powinno obchodzic rzad co ja sciagam niech zajma sie zeby ludzie mieli na chleba nie interesuje ich tylko jak ujebac polakow po kieszeniach w kazdej dziedzinie

 

popieram protest-zaczynamy dotykać dna,zakomuny to była tylko bajka-teraz osiągniemy państwo;KOŚCIELNO-POLICYJNO-SKSRBOWE

Jak  rząd  podpisze  ten  dokument  to  będzie  to  oststnia  wygrana  w  wyborach .

Do  tej  pory  byłem  za  Tuskiem  a  teraz  czekam  na jego  ruch . O  Innych  kontrowersyjnych ustawach można  dyskutować czy  w  dalszej  perspektywie są dobre  czy  złe . Kontrola internetu na  pewno Polsce w kryzysie  nie pomoże . Inne  kraje mnie  nie  obchodzą .

Pierwszy  na  pomysł  kontroli  internetu  wpadł  fircyk   Sarkozy  . Pewnie  chciałby filtrować  tylko   pozytywne  treści  na  swój  temat  i  swojej żonki  w  stylu Łukaszenki .

Popieram protest przeciw ACTA , już przeżyłem komunistyczne zabiegi dotyczące pełnej kontroli obywateli, dziwi mnie tylko fakt, że podpisują go ludzie uważający się za " rycerzy Solidarności " - wstyd panowie rządzący, czym się różnicie od Sowieckich pachołków ?

UE, już pokazała ile jest warta i jaki ma stosunek do nas, zwłaszcza pakt Merkel - Putin.Przestańmy pozwalać innym na robienie z nas idiotów i niewolników ! ! !

NIE ACTA, TO NIE DLA WSPÓŁCZESNEGO KOMUNIZMU ! ! ! 

ZOSTAWCIE NASZE ŻYCIE PRYWATNE W SPOKOJU!!!

WYSTARCZY ŻE KRADNIECIE NASZE PIENIĄDZE

 INTERNET MUST BE FREE

ACTA - NIE

Jeszcze trochę a będą chodzić i spać z nami.

Nie chcemy kontroli NAD WYMIAR!

Jest to skandal dzisiaj będziecie mnie kontrolować w sieci a jutro kontrola narodzin dzieci. Z każdym rokiem nasz polski rząd wpada na coraz głupsze pomysły. Zajmijcie się miejscami pracy i może wtedy ludzi będzie stać na to żeby sobie kupić oryginalne gry i programy. Zastanówcie się co robicie !!!!!!

nie dla Acta

Ja również jestem przeciwny temu pomysłowi.

Jestem stanowczo przeciwny wejściu do układu ACTA. To jest zamach na wolność osobistą obywatela.

ACTA to najgorsze co może spotkać zwykłego obywatela korzystającego z internetu , to cios w wolność człowieka , internet to jedyne miejsce gdzie dużo ludzi czuje że żyje , czuje wolność że może sie wypowiedzieć dowolnie tak jak myśli na jakikolwiek temat , jeżeli myślą że zamkną nam usta poprzez ustawe ACTA to się mylą , lepiej niech się zastanowią jakie może mieć skutki ich posunięcie bo może być naprawdę gorąco!!!

 

                          STOP ACTA!!!

DOSYĆ BYLIŚMY ZASTRASZANI PRZEZ KOMUNĘ.TAM TEŻ KNEBLOWANO NAM WOLNOŚĆ.

JEŻELI MAM BYĆ INGILOWANY PRZEZ OBECNE WŁADZE,-TO PO PROSTU ZREZYGNUJĘ CAŁKIEM Z INTERNETU. I COFNIEMY SIĘ SPOWROTEM DO KOMUNY.

Komuna wiecznie żywa. Potrzeba jeszcze przydzielić "anioła stróża " do każdego komputera.

Dodaj komentarz