Proponowana treść apelu internautów (wersja B)

Artykuł

STOP ACTA

ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami praw własności intelektualnej. ACTA, pod pretekstem zwalczania piractwa proponuje rozwiązania mogące przynieść katastrofalne skutki w wielu dziedzinach - od pogwałcenia prawa do prywatności czy wolności słowa, po hamowanie konkurencyjności i innowacyjności państw rozwijających się.Już sam charakter prac nad dokumentem budzi moje oburzenie, ponieważ godzi we wszelkie standardy obowiązujące w demokratycznym państwie prawnym. Porozumienie negocjowane było za zamkniętymi drzwiami, w tajemnicy przed opinią publiczną, a na jego kształt nie mieli wpływu parlamentarzyści europejscy ani organizacje społeczne. Absolutnie pominięto także Światową Organizację Handlu (WTO), obawiając się właśnie sprzeciwu krajów słabiej rozwiniętych.

Jakie postanowienia ACTA są moim zdaniem kontrowersyjne?

  • ACTA spowoduje, że dostęp do tańszych odpowiedników leków i niektórych gatunków nasion zostanie poważnie utrudniony. Uderzy to w podstawowe potrzeby człowieka związane z ochroną zdrowia oraz żywieniem.
  • Zgodnie z ACTA, właściciele praw autorskich będą mogli uzyskiwać dane o użytkownikach od dostawców internetu bez wyroku sądu. Uważam, że to postanowienie godzi w moją prywatność. Przekazanie w prywatne ręce „ścigania i karania” internautów (co już ma miejsce w Polsce w postaci wymuszania na użytkownikach internetu zawierania prywatnych ugód przez wyspecjalizowane firmy prawnicze) jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.
  • Istnieje duże ryzyko, że zgodnie z treścią ACTA, częściowa odpowiedzialność za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej zostanie przeniesiona na dostawców internetu. Czyni to z dostawcy internetu prywatnego nadzorcę mojego życia w sieci.

Dlatego, zarówno jako internauta, jak i obywatel demokratycznego państwa, zdecydowanie sprzeciwiam się przyjęciu ACTA przez Parlament Europejski.

Komentarze

Ten tekst wydaje się bardziej profesjonalny niż wersja A, a jednocześnie bardziej konkretny (chociaż pierwszy podpunkt z tekstu A też bym tu dodała)

Uważam, że wersja B jest napisana bardziej profesjonalnym językiem niż wersja A. Argumenty są dobre tu i tu. Trzymamy kciuki z dalsze losy Internetu.

Nie można by zaskarżyć tego do Trybunału Konstytucyjnego? Przecież ten chłam jest w sprzeczności z Konstytucją oraz w rażący sposób łamie Ustawę o Ochronie Danych Osobowych! Pod Trybunał Stanu z bandytami! Na kogo ja głosowałem idiota, panu panie Tusk już dziękuję!!!

Polski Rządzie - kogo Wy reprezentujecie i czyich interesów bronicie - może niech Was wybierają Amerykanie - a może wyjedźcie do Ameryki i tam ich brońcie - tam DADZĄ WAM POSADĘ SPRZĄTACZY ALBO PRACOWNIKÓW BUDOLANYCH - JEŚLI COŚ POTRAFICIE ROBIĆ ! Co w zamian utargowaliście, bo ja nie widzę w tym porozumieniu żadnego interesu dla Polski i Polaków.

Nie głosowałem i nigdy bym nie zagłosował na ten Rząd

niedługo to na w prywatne domy zaczną zaglądać, a usa to już przeszłość, czemu rząd tak si e chxce przypodobać, przecież nic dla nas nie zrobilili dla polski dlakraju, dlamnie to mkoniec demokracji.to koniec wolności które nam gwarantuje konstytucja, czekam kiedy rozmowy telefoniczne będą monitorowane bo może będziemy krać dobra kultury amerykanów

Mają nas za nic,nie liczą się z nami,gdzie wolność słowa? Czy już tak nisko nasz rząd upadł żeby ingerować w życie prywatne Polskiego Narodu? Kategoryczne nie Acta ,chcemy być wolni to nie komuna. Rząd nie liczy się z szarym człowiekiem bo po co  ,nie patrzą na to ile kto zarabia bo ich to nie obchodzi,nie ważne że ludzie głodują ważne że oni mają co jeść.Dużo obiecują i na tym się kończy,ile jest spraw nie dokończonych np.powodzianie , czy autostrady,niech się wezmą do roboty za to co trzeba a nie będą ingerować w życie prywatne nas internautów,chcą nas zniewolić do końca,bedziemy się czuć więzniami w własnym domu ,nie chcemy takiego życia,chcemy być wolni. Kategoryczne NIE dla ACTA

To zamach na moje wlasne swobody zagwarantowane w konstytucji. Chyba, że Rząd RP chce wszystkim obywatelom udowodnić, że ma ich i konstytucję głęboko "gdzieś". To ja nie chcę również takiego Rządu w mojej Ojczyźnie. To co zrobili, to policzek wymierzony Narodowi.Nie ma kto urwać łba przekrętom, nie ma kto naprawić prawa bo rządzący kombinują tylko jak zawładnąć tożsamością Narodu - stłamsić i wykorzystać do swoich ciemnych interesów.

Dodaj komentarz