Prawo autorskie w krajach wyszehradzkich - zaproszenie na warsztaty

Artykuł
20.01.2012
1 min. czytania
Tekst

W imieniu Asimov Foundation Fundacja Panoptykon zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką prawa autorskiego na warsztaty „V4 – zmiana idei prawa autorskiego”, które odbędą się w dniach 19-20 marca 2012 r. w Budapeszcie.

Prawo autorskie ma bezpośredni związek z funkcjonowaniem współczesnego społeczeństwa, kulturą czy nowoczesnymi technologiami. Musi to zostać uwzględnione przy tworzeniu przepisów, które mają regulować tę dziedzinę. Przez minione dwadzieścia lat przed właścicielami praw autorskich oraz patentów w różnych branżach przemysłu i sztuki pojawiła się konieczność zdefiniowania prawa autorskiego na nowo. Prawo autorskie, które powstawało z myślą o ochronie interesów twórców w minionych stuleciach, stanowi obecnie barierę dla innowacyjności i wymiany wiedzy.

Celem warsztatów w Budapeszcie jest lepsze zrozumienie sytuacji prawa autorskiego krajach leżących w sercu Unii Europejskiej. Podczas ich trwania najważniejsi aktywiści zajmujący się w Europie prawem autorskim zapoznają uczestników z obecnym stanem rzeczy oraz działaniami planowanymi na przyszłość. Na warsztatch obecne będą przedstawicielki Fundacji Panoptykon: Katarzyna Szymielewicz i Hanna Szymańska, oraz nasi współpracownicy.

Warsztaty „V4 – zmiana idei prawa autorskiego” stanowią niepowtarzalną okazję do przedyskutowania zagadnień lokalnych i międzynarodowych w gronie osób zajmujących się własnością intelektualną oraz refleksji nad wyzwaniami związanymi z ideą prawa autorskiego.

Fundusz WyszehradzkiWięcej informacji na stronie organizatora.

Warsztaty finansowane są ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.