WOLNOŚĆ SIĘ LICZY! Dołóż swój 1% i pomóż kontrolować kontrolujących

WOLNOŚĆ SIĘ LICZY

Bronimy wolności i prywatności w cyfrowym świecie

Dołóż 1%obraz jednego procenta podatku
i pomóż Fundacji
Panoptykon kontrolować
kontrolujących!

KRS: 0000327613

Kto zna Cię najlepiej? Rodzina? Przyjaciele? Ty? A co, jeżeli więcej wie o Tobie internetowy gigant lub państwo, które zapukało do niego po Twoje dane? Co, jeżeli ta wiedza służy temu, by zarobić na Twoich słabościach lub manipulować Twoimi wyborami?

Fundacja Panoptykon patrzy na ręce państwu i firmom. Sprawdzamy, jak wykorzystują Twoje dane, ujawniamy nadużycia, walczymy o prawo chroniące wolność i prywatność. Pokazujemy, jak świadomie żyć w cyfrowym świecie.

Dołóż 1% podatku i pomóż kontrolować kontrolujących! Nr KRS: 0000327613.

DLACZEGO LICZYMY NA CIEBIE

Zadajemy służbom, urzędom i firmom niewygodne pytania, rzucamy światło na to, co wolą zachować w tajemnicy. Z tego względu mamy ograniczone możliwości szukania finansowania. Nie korzystamy ze źródeł, które mogłyby ograniczyć naszą niezależność.

Dlatego liczymy na Ciebie. To, jakimi środkami dysponujemy i ile osób stoi po naszej stronie, decyduje o tym, ile możemy zdziałać. Każda darowizna i 1% podatku pomaga nam sprawniej reagować na nowe zagrożenia dla wolności i prywatności (w tym te pojawiające się w związku lub pod pretekstem walki z pandemią), głośniej o nich mówić i skuteczniej naciskać na państwo i biznes.

CO NAM SIĘ UDAŁO

Na stronie panoptykon.org znajdziesz więcej informacji o naszych działaniach, np. o skardze przeciwko Google’owi, pozwie przeciwko Facebookowi czy przeciwko Poczcie Polskiej, oraz posłuchasz podcastu Panoptykon 4.0, czyli inspirujących rozmów o człowieku i technologii. Zapraszamy!

JAK WYKORZYSTUJEMY WSPARCIE

W zeszłym roku otrzymaliśmy od podatników i darczyńców ponad 281 tys. zł. Dbamy o przejrzystość, dlatego informujemy, jak spożytkowaliśmy te środki. W 2020 r.:

  • 91,6 tys. zł przeznaczyliśmy na pracę zespołu prawnego oraz spory sądowe;
  • 37,6 tys. zł wydaliśmy na zabezpieczenie infrastruktury IT i przetwarzanych danych;
  • 11,7 tys. zł przeznaczyliśmy na utrzymanie biura;
  • 10,6 tys. zł wydaliśmy na redakcję i korektę materiałów;
  • 24,2 tys. zł przeznaczyliśmy na działania edukacyjne i informacyjne.

Planujemy i działamy długofalowo. Pieniądze, których nie wykorzystaliśmy w minionym roku, przeznaczamy na działalność statutową w kolejnych latach.

Na naszej stronie internetowej informujemy też o innych źródłach finansowania. Roczne sprawozdania sprawozdania z działalności i finansowe Panoptykonu znajdziesz w zakładce Organizacja oraz w naszym Biuletynie Informacji Publicznej.

Aby przekazać Fundacji Panoptykon 1% swojego podatku, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym nasz numer KRS: 0000327613. Możesz to zrobić na papierowym formularzu, przez eDeklaracje lub usługę Twój e-PIT. Jeśli korzystasz z darmowego programu do rozliczeń, sprawdź, czy daje on możliwość wsparcia dowolnej organizacji.

Jeśli w zeznaniu podatkowym zaznaczysz zgodę na przekazanie nam swoich danych, urząd skarbowy prześle nam Twoje imię i nazwisko, adres, informację o przekazanej kwocie 1% podatku oraz cel szczegółowy, jeśli go wskażesz*, a jeśli rozliczasz się wspólnie ze współmałżonkiem – także jego/jej dane. W formularzu PIT możesz przekazać nam też np. swój adres e-mail, adres do korespondencji lub informację o tym, skąd wiesz o możliwości przekazania Panoptykonowi 1% podatku.

Na adres otrzymany z urzędu skarbowego prześlemy podziękowania (wraz z drobną niespodzianką). Jeśli nie życzysz sobie tego, nie zgadzaj się na przekazywanie nam swoich danych lub napisz na adres: fundacja@panoptykon.org. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Chcesz dla nas zrobić coś jeszcze? A może nie płacisz podatku w Polsce lub wiesz, że swój 1% przeznaczysz na inny cel? Wspieraj Panoptykon darowiznami.

* W Panoptykonie cały przychód z 1% wykorzystujemy na realizację działalności statutowej pożytku publicznego – nie prowadzimy zbiórek na tzw. subkonta (rubryka „cel szczegółowy” może pozostać pusta).

DZIĘKUJEMY

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą darowiznę i 1% podatku. To nie tylko wsparcie działań na rzecz wolności i prywatności, ale też sygnał, że nasza praca jest potrzebna. Serdecznie dziękujemy!

UDOSTĘPNIJ TĘ STRONĘ I POMÓŻ NAM DOTRZEĆ SZERZEJ

Podziel się na FBPodziel się na TwitterzeWyślij maila