Odwiedź Panoptykon na Festiwalu Pol’and’Rock 2018

Artykuł
27.07.2018
2 min. czytania
Tekst
Image

Nie mieliście jeszcze okazji spotkać nas na żywo? Właśnie nadarza się taka sposobność: od 2 do 4 sierpnia jesteśmy na festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Oto, co przygotowaliśmy dla festiwalowiczów:

Warsztaty: Co wie o Tobie Twój telefon?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój telefon wie, czy jesteś w depresji? Z kim śpisz? A nawet – co oglądasz w telewizji? Kto i po co ma dostęp do tych informacji? Jak się chronić? Dowiesz się tego podczas naszych warsztatów. 

Gdzie: Namiot Hacker Space, strefa NGO Akademii Sztuk Przepięknych

Kiedy: 3.08 (piątek), godz. 11.00

Przydatne materiały: infografika Co wie o mnie mój telefon

Warsztaty: Odzyskaj kontrolę nad swoimi danymi

Masz poczucie, że firmy od lat traktują Cię jak towar? Telemarketerzy z nieznanych firm mówią do Ciebie po imieniu, reklamy w sieci są „ciut” za bardzo spersonalizowane, a bank odmawia Ci kredytu bez podawania przyczyny? Wszystko przez ogrom informacji, które firmy oraz państwo zgromadziły na Twój temat, często bez Twojej wiedzy i zgody. Od niedawna mamy skuteczne narzędzie, które pomoże Ci dowiedzieć się, kto i co o Tobie wie oraz pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad Twoimi danymi.

Gdzie: Strefa Adwokaci na Festiwalu, strefa NGO Akademii Sztuk Przepięknych

Kiedy: 2.08 (czwartek) godz. 12.00, 4.08 (sobota) godz. 13.00

Przydatne materiały: RODO na Tacy. Odcinek V: Lekcje samoobrony, czyli jak skorzystać z praw, które daje RODO? 


Jeżeli nie uda Wam się przyjść na warsztaty, odwiedźcie nasze stoisko w strefie „Adwokaci na Pol’and’Rock Festival 2018” na Akademii Sztuk Przepięknych. Dowiecie się na nim, co zrobić, żeby Wasz telefon stał się bezpieczniejszy i jakie wyzwania są związane z nowymi technologiami. Będziecie też mieli okazję lepiej poznać nasze działania. Więcej niespodzianek na stoisku. Do zobaczenia!

Link do Regulaminu konkursu na festiwalu Pol'and'rock 2018 [PDF]

Serdecznie dziękujemy niezawodnej ekipie z Hacker Space Kraków za zaprogramowanie festiwalowego bota, dzięki któremu możemy powitać na Twitterze festiwalowiczów przybywających do Kostrzyna.


Podobają Ci się nasze działania? Bądź z nimi na bieżąco: zapisz się na nasz comiesięczny newsletter.

A może chcesz nam pomóc? Dołącz do Ochotników Fundacji Panoptykon.

Wesprzyj naszą walkę o wolność i prywatność! Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.