Fundacja Panoptykon

08.06.2017

Chcesz zmieniać świat na lepsze, walcząc z nadzorem i broniąc praw i wolności obywatelskich? Możesz to robić z nami. Szukamy do naszego zespołu prawnika/-czki.

07.06.2017
Portfel pod lupą. CC0 Public domain via Pixabay

W ostatnich tygodniach niemal wszystkie nasze działania kręcą się wokół… pieniędzy. Ministerstwo Finansów, za wszelką cenę dążące do uszczelniania systemu podatkowego, wychodzi z kolejnymi propozycjami zmian prawa. Pomysły na dokręcanie śruby fiskalnej budzą nasz głęboki niepokój. Konsekwencje dosięgną nie tylko dużych firm, nie tylko płatników VAT, ale każdej i każdego: konsumentów i pracowników. Jest to jeden z tych momentów, kiedy Wasze wsparcie jest dla nas bezcenne. I to w dwójnasób. Stąd gorąca prośba: pomóżcie nam rozpowszechniać informacje o śrubie. I wspierajcie nasze działania darowiznami.

05.06.2017
Element dekoracyjny

Szukasz pracy związanej z komunikacją i angażowaniem odbiorców w Internecie? Mamy coś dla Ciebie. Chcesz dołączyć do naszego zespołu i podjąć się:

  • komunikacji w sieci (media społecznościowe, newsletter PanOptyka, docieranie do nowych grup odbiorców);
  • angażowania odbiorców w sieci (planowanie i realizacja kampanii internetowych, kontakt z sympatykami Fundacji);
  • analizy skuteczności prowadzonych działań?

Napisz do nas, jeśli:

04.05.2017

Zakończyliśmy już naszą tegoroczną akcję 1%. Dziękujemy Wam za ogromną pomoc, którą okazaliście nam w promowaniu informacji, że można w ten sposób wspierać nasze działania! Dzięki Wam mogliśmy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na przelewy z urzędów skarbowych – oby było ich jak najwięcej! – musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać odpis podatku na naszą działalność! Wolność się liczy!

27.04.2017
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Prezydent RP nie jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Pełniąc urząd, otrzymuje jednak comiesięczne wynagrodzenie (…). Po zakończeniu danego roku kalendarzowego Prezydent RP rozlicza się z Urzędem Skarbowym (PIT-37)”. I – jak każdy inny podatnik – może przekazać 1% swojego podatku wybraną organizację społeczną posiadającą status pożytku publicznego. Jaki cel wybierze? Czy wesprze organizację zajmującą się edukacją, ekologią, pomaganiem chorym dzieciom, niosącym ratunek zwierzętom, czy może walczącym o prawa obywatelskie?

17.04.2017

17 kwietnia Fundacja Panoptykon obchodzi 8. urodziny! Ostatni rok z pewnością nie pozwolił nam się nudzić, bo ręce mieliśmy pełne roboty. Stawiliśmy czoła państwowej machanie forsującej bardzo niebezpieczną dla praw i wolności ustawę „antyterrorystyczną”, kontynuowaliśmy sądowe batalie o prawo obywateli do informacji o tym, jak są inwigilowani, uruchomiliśmy nowe programy edukacyjne, w których pomagaliśmy dziennikarzom i aktywistom bezpieczniej zarządzać informacją. Podsumowaliśmy 8 lat naszej działalności w liczbach – oczywiście ośmiu.

10.01.2017
Element dekoracyjny

Dla tych z Was, którzy spieszą się, by jeszcze w styczniu rozliczyć się z fiskusem za 2016 r., mamy bardzo ważną wiadomość: możecie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Panoptykon. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS: 0000327613.

22.12.2016

Wolności, wzajemnego zaufania i optymizmu w 2017 r.

życzy

Zespół Fundacji Panoptykon

20.12.2016

W 2016 r. osoby prywatne przekazały nam ponad 90 tys. zł. Na tę kwotę złożyło się ponad 30 tys. zł darowizn (stan na 17 grudnia 2016 r.) przekazanych bezpośrednio na kon­to Panoptykonu i prawie 59 tys. zł z 1% odpisu od podatku dochodowego. Środki te stanowią istotną część (16%) naszego tego­rocznego budżetu.

14.12.2016

Przez ostatnie półtora tygodnia mogliście przekazać nam swoje opinie o Panoptykonie. Pytaliśmy, które z podejmowanych przez Panoptykon tematów są dla Was najważniejsze, czy podoba się Wam nasza strona i tworzone materiały, ale też o opinie i przemyślenia o naszych silnych i słabych stronach. Ważne było dla nas także dowiedzenie się, w jakim zakresie możemy liczyć na Wasze wsparcie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ponad 120 osobom, które zdecydowały się podzielić z nami swoimi uwagami. Przed nami niełatwe zadanie przeanalizowania przesłanych odpowiedzi i podjęcia decyzji, czy i jakie zmiany w naszej działalności powinniśmy wprowadzić. Na pewno nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich postulatów, ale będziemy się bardzo starać, by wykorzystać najciekawsze pomysły i sugestie.

Jeszcze raz dziękujemy – dzięki Waszemu wsparciu Panoptykon może być coraz lepszy! A jeśli macie jeszcze inne pomysły dotyczące działalności Panoptykonu, napiszcie nam o tym na adres: fundacja@panoptykon.org

Zespół Panoptykonu

Strony