Fundacja Panoptykon

04.05.2017

Zakończyliśmy już naszą tegoroczną akcję 1%. Dziękujemy Wam za ogromną pomoc, którą okazaliście nam w promowaniu informacji, że można w ten sposób wspierać nasze działania! Dzięki Wam mogliśmy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na przelewy z urzędów skarbowych – oby było ich jak najwięcej! – musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać odpis podatku na naszą działalność! Wolność się liczy!

27.04.2017
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Prezydent RP nie jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Pełniąc urząd, otrzymuje jednak comiesięczne wynagrodzenie (…). Po zakończeniu danego roku kalendarzowego Prezydent RP rozlicza się z Urzędem Skarbowym (PIT-37)”. I – jak każdy inny podatnik – może przekazać 1% swojego podatku wybraną organizację społeczną posiadającą status pożytku publicznego. Jaki cel wybierze? Czy wesprze organizację zajmującą się edukacją, ekologią, pomaganiem chorym dzieciom, niosącym ratunek zwierzętom, czy może walczącym o prawa obywatelskie?

17.04.2017

17 kwietnia Fundacja Panoptykon obchodzi 8. urodziny! Ostatni rok z pewnością nie pozwolił nam się nudzić, bo ręce mieliśmy pełne roboty. Stawiliśmy czoła państwowej machanie forsującej bardzo niebezpieczną dla praw i wolności ustawę „antyterrorystyczną”, kontynuowaliśmy sądowe batalie o prawo obywateli do informacji o tym, jak są inwigilowani, uruchomiliśmy nowe programy edukacyjne, w których pomagaliśmy dziennikarzom i aktywistom bezpieczniej zarządzać informacją. Podsumowaliśmy 8 lat naszej działalności w liczbach – oczywiście ośmiu.

10.01.2017
Element dekoracyjny

Dla tych z Was, którzy spieszą się, by jeszcze w styczniu rozliczyć się z fiskusem za 2016 r., mamy bardzo ważną wiadomość: możecie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Panoptykon. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS: 0000327613.

22.12.2016

Wolności, wzajemnego zaufania i optymizmu w 2017 r.

życzy

Zespół Fundacji Panoptykon

20.12.2016

W 2016 r. osoby prywatne przekazały nam ponad 90 tys. zł. Na tę kwotę złożyło się ponad 30 tys. zł darowizn (stan na 17 grudnia 2016 r.) przekazanych bezpośrednio na kon­to Panoptykonu i prawie 59 tys. zł z 1% odpisu od podatku dochodowego. Środki te stanowią istotną część (16%) naszego tego­rocznego budżetu.

14.12.2016

Przez ostatnie półtora tygodnia mogliście przekazać nam swoje opinie o Panoptykonie. Pytaliśmy, które z podejmowanych przez Panoptykon tematów są dla Was najważniejsze, czy podoba się Wam nasza strona i tworzone materiały, ale też o opinie i przemyślenia o naszych silnych i słabych stronach. Ważne było dla nas także dowiedzenie się, w jakim zakresie możemy liczyć na Wasze wsparcie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ponad 120 osobom, które zdecydowały się podzielić z nami swoimi uwagami. Przed nami niełatwe zadanie przeanalizowania przesłanych odpowiedzi i podjęcia decyzji, czy i jakie zmiany w naszej działalności powinniśmy wprowadzić. Na pewno nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich postulatów, ale będziemy się bardzo starać, by wykorzystać najciekawsze pomysły i sugestie.

Jeszcze raz dziękujemy – dzięki Waszemu wsparciu Panoptykon może być coraz lepszy! A jeśli macie jeszcze inne pomysły dotyczące działalności Panoptykonu, napiszcie nam o tym na adres: fundacja@panoptykon.org

Zespół Panoptykonu

01.12.2016
Co sądzisz o Panoptykonie? Podziel się z nami swoją opinią

W tym roku świętowaliśmy 7. urodziny Panoptykonu. Każdy rok przynosi zmiany w tematach, którymi żyjemy, i w tym, jak działamy. Niezmiennie jednak zależy nam na tym, by robić to dobrze, by się rozwijać, by zwiększać skuteczność. Bardzo ważne jest dla nas zdanie osób zainteresowanych naszymi działaniami, artykułami i materiałami edukacyjnymi. Dlatego chcielibyśmy, żebyście podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami w prostej ankiecie.

Interesuje nas nie tylko, które z podejmowanych przez Panoptykon tematów są dla Was najważniejsze czy jak podoba Wam się nasza strona i tworzone materiały, ale też opinie i przemyślenia, o tym, co jest naszymi silnymi, a co słabymi stronami. Co cenicie w naszej działalności, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować? Jesteśmy też ciekawi, w jakim zakresie możemy liczyć na Wasze wsparcie. Dzięki tym informacjom będziemy mogli lepiej planować przyszłe działania.

04.11.2016
Serce

Na zaproszeniach ślubnych często pojawia się prośba, żeby goście zamiast kupować kwiaty, zrobili coś dla innych, np. wrzucili do puszki datek na wybrany cel charytatywny. Z tej inspiracji skorzystała para Nowożeńców, która w październiku przekazała nam darowiznę. „Mieliśmy przekazać te środki na inną, prywatnie bliższą nam inicjatywę, ale z przyczyn niezależnych od nas ten cel się zdezaktualizował. Długo szukaliśmy alternatywy. Kiedy jednak, w końcu, moja żona i ja pomyśleliśmy o Panoptykonie, wybór okazał się oczywisty. Państwa działalność jest szalenie potrzebna już teraz, a wraz z rozwojem technologii będzie najpewniej coraz istotniejsza” – napisali Darczyńcy.

12.10.2016

Call to action - element dekoracyjnyWe wrześniu przekazaliście na konto Panoptykonu darowizny na łączną kwotę 1 406,37 zł – dziękujemy! Darczyńcy Panoptykonu w tym roku przekazali nam już ponad 22 tys. zł. Największa darowizna wyniosła 3 000 zł, średnia – prawie 80 zł.

Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś/-aś się jeszcze wspierać Panoptykonu finansowo, nie zwlekaj i dołącz do Darczyńców Panoptykonu. Pomóż nam bronić naszego wspólnego prawa do wolności prywatności.

Strony