Fundacja Panoptykon

30.10.2017
Znak Success vs stress. CC0 Public domain via Pixabay

Poszukujemy osoby, która zaopiekuje się sferą finansową, administracyjną i organizacyjną Fundacji. Dowiedz się, kogo dokładnie szukamy i jak aplikować! Zgłoszenia przyjmujemy do 13 listopada.

04.10.2017

Żeby zrozumieć zagrożenia związane z tym, jak nasze dane wykorzystywane są bez naszej kontroli w cyfrowej przestrzeni, często potrzebujemy całego słownika wyjaśniającego pojęcia takie jak tracker, lookalike czy astroturfing. Dlatego poszukujemy kreatywnych głów, które jednym słowem czy zdaniem pomogą wyrazić kluczowe zagadnienia związane z ochroną wolności i prywatności w sieci. Najfajniejsze hasła trafią na nasze naklejki, plakaty i oczywiście – do Internetu! 

19.09.2017

Za nami Freedom Not Fear Day. Z tej okazji Panoptykon po raz kolejny zaprosił do rozmowy o strachach, które nawiedzają nas od czasów zamachów 11 września.

04.08.2017

W tym roku przekazaliście nam 82 603,30 złotych w postaci 1% odpisu od podatku! Gorąco Wam dziękujemy za to, że wspieracie nas już kolejny rok. Dzięki Wam możemy nie tylko opłacić niezbędne wydatki. Mamy też niezbity argument, że stoją za nami ludzie. Obywatele i obywatelki, dla których, tak jak dla nas, wolność i prywatność są ważne.

08.06.2017

Chcesz zmieniać świat na lepsze, walcząc z nadzorem i broniąc praw i wolności obywatelskich? Możesz to robić z nami. Szukamy do naszego zespołu prawnika/-czki.

07.06.2017
Portfel pod lupą. CC0 Public domain via Pixabay

W ostatnich tygodniach niemal wszystkie nasze działania kręcą się wokół… pieniędzy. Ministerstwo Finansów, za wszelką cenę dążące do uszczelniania systemu podatkowego, wychodzi z kolejnymi propozycjami zmian prawa. Pomysły na dokręcanie śruby fiskalnej budzą nasz głęboki niepokój. Konsekwencje dosięgną nie tylko dużych firm, nie tylko płatników VAT, ale każdej i każdego: konsumentów i pracowników. Jest to jeden z tych momentów, kiedy Wasze wsparcie jest dla nas bezcenne. I to w dwójnasób. Stąd gorąca prośba: pomóżcie nam rozpowszechniać informacje o śrubie. I wspierajcie nasze działania darowiznami.

05.06.2017
Element dekoracyjny

Szukasz pracy związanej z komunikacją i angażowaniem odbiorców w Internecie? Mamy coś dla Ciebie. Chcesz dołączyć do naszego zespołu i podjąć się:

  • komunikacji w sieci (media społecznościowe, newsletter PanOptyka, docieranie do nowych grup odbiorców);
  • angażowania odbiorców w sieci (planowanie i realizacja kampanii internetowych, kontakt z sympatykami Fundacji);
  • analizy skuteczności prowadzonych działań?

Napisz do nas, jeśli:

04.05.2017

Zakończyliśmy już naszą tegoroczną akcję 1%. Dziękujemy Wam za ogromną pomoc, którą okazaliście nam w promowaniu informacji, że można w ten sposób wspierać nasze działania! Dzięki Wam mogliśmy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na przelewy z urzędów skarbowych – oby było ich jak najwięcej! – musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać odpis podatku na naszą działalność! Wolność się liczy!

27.04.2017
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Prezydent RP nie jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Pełniąc urząd, otrzymuje jednak comiesięczne wynagrodzenie (…). Po zakończeniu danego roku kalendarzowego Prezydent RP rozlicza się z Urzędem Skarbowym (PIT-37)”. I – jak każdy inny podatnik – może przekazać 1% swojego podatku wybraną organizację społeczną posiadającą status pożytku publicznego. Jaki cel wybierze? Czy wesprze organizację zajmującą się edukacją, ekologią, pomaganiem chorym dzieciom, niosącym ratunek zwierzętom, czy może walczącym o prawa obywatelskie?

17.04.2017

17 kwietnia Fundacja Panoptykon obchodzi 8. urodziny! Ostatni rok z pewnością nie pozwolił nam się nudzić, bo ręce mieliśmy pełne roboty. Stawiliśmy czoła państwowej machanie forsującej bardzo niebezpieczną dla praw i wolności ustawę „antyterrorystyczną”, kontynuowaliśmy sądowe batalie o prawo obywateli do informacji o tym, jak są inwigilowani, uruchomiliśmy nowe programy edukacyjne, w których pomagaliśmy dziennikarzom i aktywistom bezpieczniej zarządzać informacją. Podsumowaliśmy 8 lat naszej działalności w liczbach – oczywiście ośmiu.

Strony