Nagroda TOK FM dla Adama Bodnara i koalicji organizacji pozarządowych

Artykuł
06.04.2016
1 min. czytania
Tekst

Tegoroczna nagroda Radia TOK FM im. Anny Laszuk trafiła do Adama Bodnara i koalicji organizacji pozarządowych. Uzasadnieniem werdyktu jest „wyjątkowy wpływ na rzeczywistość” przeprowadzonej przez Bodnara i organizacje pozarządowe akcji „Nasz rzecznik”.

Przypomnijmy: gdy w połowie 2015 roku Adam Bodnar – wówczas wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – ubiegał się o stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, jego kandydaturę poparło ponad 60 organizacji, w tym Fundacja Panoptykon. Akcja zakończyła się bezprecedensowym sukcesem – Sejm, za zgodą Senatu, wybrał kandydata organizacji obywatelskich na ważne, wysokie stanowisko. Jury konkursu doceniło umiejętność współpracy i determinację członków koalicji w promowaniu swojego reprezentanta. Jednak tegoroczna wygrana nie jest triumfem organizacji, ale po prostu zwycięstwem praw obywatelskich i uhonorowaniem konsekwencji w działaniu w ich obronie.

W tym roku do nagrody nominowani byli także Jerzy Owsiak za zbudowanie pozytywnego, optymistycznego ruchu oraz Marek Bachański i Dorota Gudaniec walczący o legalizację medycznej marihuany. W 2012 r. nagroda Radia TOK FM trafiła do Katarzyny Szymielewicz i Fundacji Panoptykon za „czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.