Rozdajemy wejściówki na Czyścicieli Internetu

Artykuł
07.09.2018
1 min. czytania
Tekst
Image
Czyściciele Internetu. Millenium Docs Against GravityFF

Pod koniec września na ekrany polskich kin trafi film Czyściciele Internetu Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka, który objęliśmy patronatem. Z tej okazji mamy dla Was 12 podwójnych wejściówek na pokaz specjalny, który odbędzie się 25 września w Kinie Luna. Rozdamy je osobom, które najszybciej udzielą jak największej liczby poprawnej odpowiedzi na 9 pytań o imperium Marka Zuckerberga. Gotowi? 

Czyściciele Internetu (The Cleaners), reż. Hans Block i Moritz Riesewieck, Niemcy, Brazylia 2018, 88 min

Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest inaczej. Internet nie jest wcale neutralny, demokratyczny i wolny. Tysiące czyścicieli treści na Filipinach codziennie decyduje, co pojawia się w mediach społecznościowych. Te ostatnie same negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook czy Instagram – o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów – mają dziś taką władzę, o jakiej większość państw może tylko pomarzyć?

Regulamin konkursu [PDF, 412 KB]

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.