Zbieraj 1% dla Panoptykonu

Artykuł
20.03.2018
2 min. czytania
Tekst
Image
podaj dalej

Pierwsze miesiące roku to dla Fundacji Panoptykon czas bardzo intensywny. Poza codzienną pracą na wielu frontach zajmujemy się bowiem jeszcze jednym zadaniem: zbieraniem 1% podatku. Ty również możesz nam w tym pomóc.

W ciągu roku często dostajemy od Was wiele ciepłych słów i komentarzy na temat naszej codziennej pracy. Czasem w mailach zdarza się Wam ujawniać, że w przeszłości zdecydowaliście się nas wesprzeć 1% albo że chcecie to zrobić w tym roku. Zdarza się Wam również pytać, jak możecie się włączyć w nasze działania. W okresie wiosennym w jednym możecie pomóc nam bez wątpienia: w zbieraniu 1%.

Dlaczego to dla nas ważne?

Nasza misja, kontrolowanie kontrolujących, sprawia, że swoimi działaniami potrafimy każdej władzy nadepnąć na odcisk. Darowizny i 1% podatku stanowią coraz ważniejszą część naszego budżetu (obecnie 17%). Pozwalają nam szybko reagować na kolejne zagrożenia i podejmować nowe działania. Są sygnałem, że nasza praca jest potrzebna i że na froncie walki o wolność i prywatność nie jesteśmy sami.

Jak możesz nam pomóc?

Bardzo prosto – podając dalej. A oto kilka pomysłów:

 • Mimochodem

  Po lekturze naszych tekstów zdarza Ci się skomentować je w gronie rodzinnym lub wśród znajomych? Wspomnij, że Panoptykon też jest organizacją pożytku publicznego i zbiera 1%.

 • Nie wprost

  Kolejny ciekawy artykuł na stronie Panoptykonu? Prześlij do niego link komuś, kogo również może zainteresować. Zwykle na końcu tekstów staramy się przypominać o tym, że można przekazać nam darowiznę lub 1%.

 • Deklarująco

  Widzisz w mediach społecznościowych post, w którym przypominamy o tym, że zbieramy 1%? Podaj go dalej do swoich znajomych. Możesz dodać do tego kilka słów, np. „Wolność jest ważna!”, „Wspierajcie Panoptykon 1% – tak jak ja”.

 • Raz, a dobrze

  Zmień swoje zdjęcie w tle na portalu społecznościowym. Za każdym razem, kiedy ktoś wejdzie na Twój profil, będzie mógł je zobaczyć. Przygotowaliśmy do pobrania wersję na Facebooka i na Twittera. Możesz również udostępnić u siebie jedną z animacji, którą wykorzystujemy obecnie na Facebooku.

 • Analogowo

  Jesteś zdania, że media społecznościowe są zbyt efemeryczne i zatłoczone, aby Twój apel się tam wybił? Nie lubisz ich? Nie korzystasz? Mamy analogową kontrpropozycję. Napisz do nas, na adres fundacja@panoptykon.org, a wyślemy Ci pakiet naklejek i ulotek jednoprocentowych. Wręczysz je rodzinie i znajomym.

Jeżeli masz inny pomysł na to, jak poinformować osoby w Twoim otoczeniu o zbieraniu przez nas 1%, nie wahaj się ani chwili. A gdy zorientujesz się, że ktoś – tak jak Ty – postanowił przekazać Panoptykonowi swój 1% procent podatku, zachęć do podania tej informacji dalej. Dziękujemy!

1% przeznaczysz w tym roku na inną organizację? Nie szkodzi. Równie mocno ucieszymy się z darowizny. Wesprzyj Panoptykon.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.