Protestujemy przeciwko ustawie antyterrorystycznej – przyłącz się! Podpisz apel

Artykuł
Element dekoracyjny

W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Naszym zdaniem część proponowanych przepisów jest niezgodna z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.

PRZEJDŹ DO APELU

Ustawa zawiera m.in. następujące niebezpieczne propozycje:

1. Wszyscy nie-Polacy = podejrzani

Turyści i osoby mieszkające w Polsce, ale niemające polskiego obywatelstwa będą mogły być podsłuchiwane bez zgody sądu, a policja będzie mogła w każdej chwili żądać od nich odcisków palców. To stwarza ogromne pole do dyskryminacji np. na podstawie koloru skóry! A jednocześnie ryzyko nadużyć również wobec polskich obywateli.

2. Szersze uprawnienia służb

ABW będzie miała możliwość zdalnego dostępu do publicznych baz danych (np. bazy ubezpieczeń społecznych o tym, kto płaci nasze składki, gminy – gdzie do przedszkola chodzą nasze dzieci), a korzystanie z tych uprawnień nie będzie podlegało jakiejkolwiek kontroli.

3. Ograniczenie wolności zgromadzeń

Ustawa poszerza uprawnienia służb nie tylko w walce z osobami, które chcą dokonać np. zamachu bombowego, ale w każdej sytuacji, w której istnieje podejrzenie zagrożenia przestępstwem o charakterze terrorystycznym. A to zostało zdefiniowane bardzo szeroko i obejmuje np. zakłócenie działania strony internetowej administracji rządowej. Takie „zakłócenia” miały miejsce choćby w 2012 r., kiedy obywatele protestowali przeciwko ACTA i w ten sposób chcieli powstrzymać rząd przed podpisaniem umowy. Wystąpienie zdarzenia o charakterze terrorystycznym będzie mogło być pretekstem do zakazu organizacji demonstracji.

4. Ograniczenie swobody komunikacji

Nie będzie już można legalnie kupić anonimowo karty pre-paid: przy zakupie trzeba będzie podać dane osobowe (m.in. numer PESEL). Potencjalni terroryści łatwo ominą to ograniczenie, korzystając np. z kart zagranicznych lub kupionych przez podstawione osoby. Ucierpią dziennikarze chroniący swoje źródła i zwykli obywatele, pragnący zachować anonimowość.

[AKTUALIZACJA] Szczegółowa analiza projektowanych przepisów skłania nas do dalszych niewesołych wniosów. Kolejną ingerencją w wolność komunikacji będzie blokowanie dostępu do treści w Internecie. Na żądanie Szefa ABW dostawcy Internetu będą zmuszani do zablokowania dostępu do określonych treści (a w praktyce – serwisów internetowych). Dopiero po 5 dniach sąd oceni, czy żądanie było zasadne. Niebezpieczne materiały nie znikną w ten sposób z sieci, a zdeterminowane osoby będą mogły do nich dotrzeć innymi kanałami. Ale filtry służące blokowaniu w przyszłości będą mogły być wykorzystywane do ograniczania dostępu innych „kontrowersyjnych” treści.

Powstawanie drakońskiego prawa odbywa się bez jakichkolwiek konsultacji, w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom (projekt został opublikowany przez MSWiA dopiero po tym, jak Fundacja Panoptykon opublikowała projekt otrzymany z anonimowego źródła). Domagamy się od Władz Rzeczypospolitej Polskiej rezygnacji z najbardziej niebezpiecznych dla praw i wolności rozwiązań oraz prowadzenia prac nad ustawą zgodnie z demokratycznymi standardami.

Ustawa ma obowiązywać już 1 czerwca! Rząd nie widzi potrzeby debaty w tej sprawie ze społeczeństwem. Dołącz do ludzi, którzy nie chcą milczeć, gdy stawką są ich prawa i wolności. Podpisz apel i przekaż go innym!

5 problemów z ustawą antyterrorystyczną

Komentarze

jak widać po wpisach, rządzą prawicowe bstrzaki. jeden napisał że PO i Tusk ogranoczali wolność zgromadzeń, debilizm nieuleczalny...
jestem przeciwko pisowskiej dyktaturze !!!

WSZYTSKO ZMIERZA DO ZAOSTRZENIA PRAWA MAMY BYC SLUGAMI Z PRZYWILEJAMI PIENIADZ ZADZI SWIATEM .
JESTEM SPRZECIW I TAK TO NIC NIE DA TRZEBA WYJSC NA ULICE POKI JE JESZCZE MAMY

Nie zgadzam się na wgląd w moją prywatność przez osoby aktualnie sprawujące władze w Polsce, kimkolwiek one by nie były. Podsłuchy bez zgody sądu? Blokowanie stron internetowych na podstawie mglistych przesłanek? Nie i jeszcze raz nie.

Ustawa jest babolem, ale takie petycje w internecie to niestety takie pokrzykiwanie...
...jak chcecie cos zdzialac i macie ludzi to wyjsc i uzbierac podpisy w miastach i zaniesc to do sejmu, jak sie sporo uzbiera i ludzie sie dowiedza (wiele osob nie ma o tej ustawie pojecia) to moze sie zastanowia (choc watpie).

Identycznym babolem sa tez checi jeszcze wiekszego ograniczenia dostepu do bronii w UE (jak by terorysci ubiegali sie o pozwolenia) :) https://www.youtube.com/watch?v=QSdSoGLZp6Y

Jak czytam komentarze tutaj, to zastanawiam się, czy nie przydał by się taki system komentarzy, który by przed publikacją posta robił wstępną diagnozę psychologiczną i proponował adresy najbliższych poradni.

@userx Myślę, że promowanie darmowych VPNów jest głupim pomysłem. Albo są one prowadzone przez idealistów, których taka promocja de facto zDDoSuje, albo przez osoby które jakoś na tym zarabiają (czyli pewnie analizują dane płynące przez endpoint). Poza tym jest aspekt moralny: za usługę należy się zapłata.

Jak chcesz się VPNować przez inne kraje to już lepiej odżałuj te parę złotych/bitcoinów i wykup sobie normalną usługę. Jest ich multum (a w razie czego można sobie nawet samemu VPNa zainstalować na dowolnym serwerze z shellem i rootem).

Uczestnicząc w wyborach, każdorazowo manifestuję swoje poparcie (i deklarację postępowania) dla demokratycznego, opartego na Konstytucji państwa prawa. Bez względu na światopogląd, reguły obywatelskich zachowań powinny wynikać z ich konstytucyjnych praw i obowiązków. Ci zaś, którzy z rąk obywateli przyjęli władzę mają obowiązek w ramach istniejącego(!) prawa dbać o bezpieczeństwo i porządek w Państwie. Posłowie nie są od tego, aby co rusz, wg. własnego lub innego widzimisię uchwalać nowe ustawy ułatwiające pracę tym (grupie kolesiów), którzy zechcieli rządzić. Rządzić należy zgodnie z istniejącymi prawami - posługując się inteligencją i pomysłowością lub z rządzenia zrezygnować!!!

Jesteście żałośni, wszystko da wam się wmówić - tępa masa. Inne kraje mają to od dawna wprowadzone i nikt z tym problemu niema. Polacy zacznijcie sami myśleć a nie dajcie omamić się tymi żałosnymi intrygami. żal

Nie zgadzam się na ograniczania naszej demokracji w jakiejkolwiek jej formie.

Zapisałem się na ten wasz newsletter bo liczyłem, że jesteście organizacją, która nie będzie wciskać ludziom ciemnoty. Doskonale wiecie, że tradycyjne regulacje i ustawodawstwo można włożyć między bajki jeżeli chodzi o sieć. Nie da się regulować sieci przepisami, to jest tak jakbyśmy chcieli do baku samochodu napchać siana i pojechać na tym w góry.

Często słucham waszych wypowiedzi w RDC i widać, że jesteście świadomi, szkoda więc że zamiast pracą u podstaw zajęliście się lobbingiem politycznym.

@Cypher: dlaczego zamiast? Prawo powinno chronić obywateli, a nie naruszać ich wolności. Panoptykon jest organizacją strażniczą, jednym z naszych celów jest dbanie o to. Edukacja jest dla nas równie ważna, m.in. dlatego, że bez poparcia świadomych obywateli trudno wpływać na rzeczywistość prawną.

To jawne pogwałcenie naszej wolności, te przepisy są tak nie precyzyjne że każdego na potrzebę chwili mogą podejrzewać o terroryzm a co za tym idzie bez żadnej kontroli inwigilować, a nawet zamknąć !!! W obecnej treści PIS będzie mógł każdego kto nie myśli jak oni skutecznie uciszyć ... NIE DLA ŁAMANIA PRAWA przez PIS.

Tu nie chodzi o łamanie prawa, ale o to jakie prawa są ustalane. Ktoś wcześniej napisał, że inne kraje nie mają problemów z takimi rozwiązaniami - kłamstwo. Po prostu zdanie przeciwników takich rozwiązań jest notorycznie deprecjonowane. Pierwszym krokiem jest umożliwianie służbom bardzo szerokiego spektrum inwigilacji. Czyli to, co PO robiło nielegalnie (de facto to oni łamali prawo i zostaną z tego rozliczeni) teraz PiS będzie mógł robić dwa razy mocniej legalnie. Ponieważ zazwyczaj za takimi ustawami idzie progresywne rozszerzanie spektrum działań terrorystycznych o, na przykład, profilowanie osób które przejawiają zachowania radykalne. Następnie zdefiniowane zostają zachowania radykalne, w efekcie ludzie sprzeciwiający się oficjalnemu stanowisku rządu są otagowani jako ekstremiści. I jeżeli ktoś myśli, że to jest jakieś SF, to chcę nadmienić że dokładnie takie właśnie podejście służb obowiązuje w Wielkiej Brytanii, a w tej chwili otwarcie mówi się o wprowadzeniu takiej doktryny w USA. Tego typu ustawy należy tłamsić w samym zalążku, ponieważ z samego już faktu swojego istnienia znaczącą utrudniają jakikolwiek sprzeciw. Przecież Panoptykon może zostać posądzony o ekstremizm, albo działanie na rzecz obcych służb (bo destabilizuje ustawę o "koordynacji" służb specjalnych w Polsce). Więc jeżeli ktoś myśli, że inne kraje nie mają z tym problemów, to tylko przez wzgląd na zblazowane społeczeństwo, któremu już wszystko jedno - a jest to niestety głos większości.

Nie jestem przeciwnikiem PIS-u, tak żeby to było oczywiste dla każdego tu na forum!!!!!!!!!!
Obawiam się jedynie ich zapędów w łamaniu podstawowych Praw Obywatelskich "pod płaszczykiem nibybezpieczeństwa"! PIS nie jest złą partią, a złe jedynie jest ich podejście do świętych dla mnie Praw Obywatelskich. Przecież nawet skompromitowana Platforma Obywatelska jakoś nie zabierała, nie obcinała w takim stopniu jak PIS budżetu Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie!!! Wygląda to wszystko na umyślne dążenie do tego, by osaczać społeczeństwo, zbierać o nim jak najwięcej danych, inwigilować do szpiku kości, jak za PRL-u.
Martwi mnie to, że PIS nie staje teraz po stronie zwykłego obywatela nie czuje się z nim solidarny, tylko pomaga ciągle służbom opresyjnym w ich coraz bardziej nieograniczonej działalności. Przecież ustawy sejmowe są właśnie po to , by ograniczać zapędy władzy, służb, by ich trzymać w jakichś ryzach, a nie oddać im całe pole do działania, kosztem naszej prywatności i pozostałych Praw Człowieka. Dobrze, że Komisja Wenecka wzięła się za też lutową Ustawę o Policji, zwaną "Ustawą Inwigilacyjną". W czerwcu mamy usłyszeć jej werdykt w tej sprawie.
PIS po prostu nie czuje potrzeby Obrony Praw Obywatelskich w Polsce i tu widzę zagrożenie dla Naszych swobód!!!!!!
JAK TAK DALEJ PÓJDZIE, TO STRACH POMYŚLEĆ, CO NAM JESZCZE DORZUCĄ ( NA RAZIE USTWA O POLICJI, USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA, PRACE W RZĄDZIE NAD STWORZENIEM SUPERRESORTU SKUPIAJĄCEGO WSZYSTKIE SŁUŻBY M.IN.: POLICJĘ, ABW, CBŚ POLICJI, CBA ITP. ) TŁUMACZĄC, ŻE TO DLA NASZEGO DOBRA I BEZPIECZEŃSTWA??!
Tak Nas Platformy straszyły do niedawna przed wyborami, że PIS=PAŃSTWO POLICYJNE, no i Mamy teraz realizację tej przestrogi ( w którą szczerze mówiąc sam nie wierzyłem, bo myślałem, że to kwik świń odpędzanych od koryta ), oczernianie niby bezpodstawne PIS-u staje się niestety obowiązującą w Polsce rzeczywistością. Jak PIS się nie opamięta, to straci wielu wyborców. Nie po to Polacy obalali komunizm, by teraz żyć osaczeni przez służby, które bez ograniczeń prowadzą na ich temat statystyki i gromadzą dane, by mieć na każdego haka.
Mam nadzieję, że ludzie wyjdą (jak podczas A.C.T.A.) na ulice miast i wywalczą prawo do prywatności i wolnego internetu w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE MOŻNA POZWOLIĆ, BY USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA POZWALAŁA NA JAKIEKOLWIEK BLOKOWANIE INTERNETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

INTERNET JEST NASZ I WARA JAKIEJKOLWIEK WŁADZY OD NIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA NA TO NIE POZWOLĘ, PO MOIM TRUPIE.

Pamiętam jak jeszcze w kwietniu, Były Szef CBA Pan Mariusz Kamiński obiecywał w relacji na żywo na antenie "TVP INFO" , że ta Ustawa Antyterrorystyczna nie będzie w żadnym stopniu dotyczyć internetu, a tu teraz takie ładne kwiatki, jak możliwość blokowania treści w internecie i rejestrowanie Kart SIM (przecież ludzie korzystają z internetu bezprzewodowego dzięki specjalnym Modemom w technologii 3G, 4G, lub LTE z zainstalowaną wewnątrz Kartą SIM Użytkownika od danego Operatora, a więc władza ingeruje i tu w internet), niby tylko po to, bywiedzieć kto dzwoni, a już dziś są w stanie zidentyfikować sprawców Fałszywych Alarmów Bombowych (gdzie sprawcy dzwonią z niezarejestrowanych komórek i Kart Pre-Paid SIM) w szybkim tempie!!
CHCĄ NAM ZABRAĆ STOPNIOWO CAŁĄ WOLNOŚĆ!!!!!!!!!!!
Ciekawe dlaczego Projekt tej nieszczęsnej Ustawy Antyterrorystycznej to się pojawiał, to znikał, ze stron rządowych, zupełnie jakby mieli coś do ukrycia, jakieś niewygodne, bulwersujące opinię publiczną szczegóły!!!
NIE CHCĘ ŻYĆ W TAKIM ZINWIGILOWANYM KRAJU, GDZIE OPRÓCZ TEGO ŻE NIE MAM WOLNOŚCI EKONOMICZNEJ, BO RZĄDZI WYZYSK FINANSOWY I PENSJE ŚMIECIOWE PODOBNIE JAK I UMOWY ŚMIECIOWE, TO TERAZ NIE BĘDĘ MIAŁ WOLNOŚCI OBYWATELSKIEJ, BO TU BĘDĄ SŁUŻBY BEZ USTWOWYCH OGRANICZEŃ.

Z Poważaniem,
Wasz Polski Edward Snowden

Niejaki Piotr obraził wszystkich ludzi którzy głosowali na PiS że są zdrajcami Narodu Polskiego.Dlatego jestem za tą ustawą ażeby nie wpisów nienawiści.A jak nie podoba się to co robi rząd to za 3,5 roku będą wybory parlamentarne i można zagłosować jak się będzie chciało.Ale jest jeszcze inne wyjście wyjechać tam gdzie jest więcej demokracji niż według Pana w Polsce.

Zawsze można dać w łeb, niezarejestrowanym kamieniem brukowym, dzielnemu oficerowi jakiś tam służb, i korzystać z jego
1) telefonu
a) kartę można zdublować :)
2) kartę płatniczą j/w też, wiadomo kasiora zawsze się przyda
3) Zabezpieczenia legitymacji przed otwarciem (reakcja z tlenem) i skopiowaniem są ciekawe, ale do potwierdzenia autentyczności potrzebne jest laboratorium a nie cieć na bramce.
a) Wklej fotkę z ciemnoskórą karnacją i napisz Izek Szmul, wejdzie się wszędzie
b) Jeszcze bardziej ciemna skóra to John Doe i mundur USArmy j/w
4) Pracownik służb najlepiej na służbie więc będzie miał spluwę - odpada sprawa kupna czy przemytu
a) na początek wystarczy
b) obiekty są chronione przez prywatne firmy byłych pracowników Służb, ale to są głównie bezrobotni. Ci w ciemnych rajtuzach i napakowani sterydami to na pokaz. I jedni i drudzy bez wartości bojowej.
5) Wart zwrócić także uwagę, na oczywisty fakt, że tzw. terrorystom, nie zależy, ani na życiu ani na anonimowości. A wręcz przeciwnie, w związku z czym mogą wziąć komórkę nawet na abonament :) I tak rachunku już nie zapłacą.
6) I można tak jeszcze do 100 punktów ;)

Wniosek - ustawa jest TYLKO i WYŁĄCZNIE przeciwko obywatelom RP.
TYLKO i WYŁĄCZNIE!!!
Dopiero przyjmując takie założenie, na poczynania PO-PiS w sprawie totalnej inwigilacji, można bawić się w dalsze analizy.

Ciekawe, co jeszcze Nam dorzucą w ramach osaczania społeczeństwa i ograniczania jego wolności i Praw Obywatelskich???? Czy to ma być ta "dobra zmiana"?? Dlaczego Rządzący nie są za prostym obywatelem, tylko obstają za "Świętymi Krowami w Polsce", czyli za Policją i Służbami Specjalnymi, typu ABW, CBŚ Policji, CBA itp.? Zwykły obywatel nie ma nic do gadania?? Gdzie jest dobro jednostki, prawo do prywatności??? Można mu (takiemu bezwolnemu obywatelowi ogłuszonemu powszechna "Dobrą Zmianą w Polsce") uchwalić wszystko jak leci, i tylko dlatego, że ma się "WIĘKSZOŚĆ SEJMOWĄ"???!!!!!!!!!!
Niedługo uchwalą, że w razie jakichkolwiek podejrzeń będzie wolno Policji wchodzić o każdej porze do każdego mieszkania, tak bezczelnie, bez pozwolenia z Sądu, bo komuś z Funkcjonariuszy coś się wydawało!!!
I TEŻ POWIEDZĄ, ŻE TO DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA, BO ISLAMIŚCI WCHODZĄ DO EUROPY!!!!

Ja się pytam, gdzie My żyjemy?? Czy to jeszcze kraj cywilizowany, wolny, czy Państwo Policyjne, gdzie Służby /Opresyjne mają więcej uprawnień, niż zwykły obywatel????!!!!!!!!!!!!!!

Jak zaczną teraz blokować internet, to będzie już kolejna próba zamachu na wolność słowa w sieci. A niby ten PIS miał być lepszy od skompromitowanej Platformy. A widać, że jest taki sam, przynajmniej w dziedzinie swobód i praw obywatelskich. Tyle dobrego, że nie robi afer gospodarczych i nie rujnuje majątku Polaków. Ma za to wyraźny brak wrażliwości na zagadnienia Praw Obywatelskich, Praw Człowieka w cywilizowanym kraju. To smutne. Trzeba im to chyba wytłumaczyć na ulicach naszych miast, tak jak w przypadku różnych podejść przeciwko Naszym Prawom za rządów Platformy. Teraz Trybunał Konstytucyjny kuleje, a rządzący w ten czas serwują Nam ustawę za ustawą, niezgodne z Konstytucją, którym sprzeciwia się nawet sam Ruch Kukiza, który jest zaprzyjaźniony z PIS-em.
Najpierw Ustawa o Policji, potem Ustawa Antyterrorystyczna, teraz Prace Nad Powołaniem Super Resortu Skupiającego Wszystkie Służby Specjalne: Policję, ABW, CBŚ Policji, CBA itd., a dzisiaj dowiaduję się jeszcze, że i Prace w Rządzie nad Stworzeniem Stałego Mechanizmu wpływu na kształtowanie się Wolnego Internetu w Polsce, czyli Niekontrolowane (tak jak w przypadku pozostałych ustaw) Blokowanie Internetowych Stron, jak parę lat temu słynny RSiUN. Myślałem, że Rządzący w Polsce już wyleczyli się z takich pomysłów na ograniczenie Naszych Swobód. A tu jednak to Państwo Policyjne im imponuje!!!!!!!!!!!!!!!
To po to na nich głosujemy, by Nam wstawiali Policjantów do mieszkań, jak za komuny?? To po co był ten 4-ty czerwca 1989 roku w Polsce??
OJ W ZŁYM KIERUNKU IDZIE TA CAŁA "DOBRA ZMIANA" W POLSCE, GDY POD PRZYKRYWKĄ BEZPIECZEŃSTWA CZYHA SIĘ NA NASZE WOLNOŚCI!!!!
JUŻ SAMO TO, ŻE RZĄDZĄCY MOCNO UCIĘLI BUDŻET RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH W WARSZAWIE JEST MOCNO NIEPOKOJĄCE!!!

Nawet sam Papież Jan Paweł II-ugi mówił, że tu cytuję: "Wolność Raz Dana, Nigdy Nie Jest Dana Raz Na Zawsze!"
Musimy się o nią teraz kolejny raz upominać. Zorganizujmy się tak jak za czasów Umowy A.C.T.A. w 2012 roku. Wtedy Daliśmy Radę, Damy i teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOŻE TAK POBLOKOWAĆ STRONY RZĄDOWE (TAK JAK WTEDY PODCZAS UMOWY A.C.T.A., gdy na rządowej stronie był filmik z babcią ogłaszającą Stan Wojenny na obszarze Całego Internetu), TAK JAK ONI TERAZ CHCĄ NAM BLOKOWAĆ INTERNET???
POZOSTAWIAM WAM DO PRZEMYŚLENIA.

Nie ma co na to patrzeć, że to niby Nasz Dobry PIS i nie wolno go krytykować, utrudniać działania, bo obudzimy się w prawdziwym Państwie Policyjnym, a INTERNET ODDAMY AKTUALNIE RZĄDZĄCYM W POLSCE!!!!!!!!!!!1

APELUJE DO LUDZI DOBREJ WOLI O ZDECYDOWANE DZIAŁANIE I POKAZANIE RZĄDZĄCYM "CZERWONEJ KARTKI" JEŚLI CHODZI O OGRANICZNIE NASZYCH WOLNOŚCI!!!!

INTERNET JEST NASZ I GO NIE ODDAMY!

KONIEC I BASTA!!!

UWAGA:
Teraz Będziemy Mieli podwójny RSiUN:
1) jeden RSiUN w Ustawie Antyterrorystycznej Pozwalającej na Blokowanie Stron Internetowych Terrorystów, ale też inwigilację Kart Pre-Paid (w ślad za tym i całego internetu), za pomocą których Polacy powszechnie przecież korzystają z Internetu w technologii 3G, 4G, lub LTE za pomocą wystającego z boku laptopa małego modemu na Kartę Pre-Paid, czyli SIM, (bo Karty Pre-Paid nie służą jedynie do rozmów, ale i do internetu!!);
2) drugi RSiUN w Mechaniźmie Blokowania Stron z Nielegalnym Hazardem przez Ministerstwo Finansów w Warszawie.

WIDAĆ NA DWA SPOSOBY ZAŁATWIĄ RZĄDZĄCY NAM INTERNET!!!!!!!!!
CZEGO NIE UDAŁO SIĘ ZEPSUĆ PLATFORMIE, TEGO DOKONA TERAZ PIS I ON BĘDZIE TRZYMAŁ RĘKĘ NA POPRAWNOŚCI INTERNETU, TEN NIBY WYBAWCA OD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ UCIEMIĘŻONYCH POLAKÓW!!!
TRZEBA APELOWAĆ I WYCHODZIĆ NA ULICĘ, BO RZĄD WIDAC NIE MA ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ CO DO INWIGILACJI NIBY WOLNEGO SPOŁECZEŃSTWA W POLSCE!!!!

Wasz Oddany Sprawom Wolnościowym - Polski Edward Snowden

Popieram! ale,
Wszytko fajnie, ale petycja jest na stronie, która nie chroni danych i na dodatek właściciel Avaaz ma siedzibę w USA, czyli jeszcze większy brat!
Kiepska to rekomendacja dla fundacji P.

Na Naszych oczach jesteśmy świadkami zalążków Państwa Policyjnego. Obym się mylił, ale to wszystko tak złowieszczo wygląda! Ten dziki galop w uchwalaniu kolejnych bulwersujących ustaw godzących w Naszą Prywatność, Prawa Obywatelskie.
Gdzie się podziali ludzie z grupy "Anonymous", którzy Nas skutecznie obronili przed umową A.C.T.A. w styczniu/lutym 2012 roku??????????????????????!!!!! Gdzie są te akcje blokowania stron rządowych i gdzie jest to ogłaszanie STANU WOJENNEGO NA OBSZARZE CAŁEGO INTERNETU????

TAK NIE MOŻE BYĆ, ŻE PLATFORMIE NIE WOLNO BYŁO INWIGILOWAĆ, BLOKOWAĆ INTERNETU, BYŁ OSTRY SPRZECIW SPOŁECZNY, A TERAZ KIEDY RZĄDZI PIS TAKIE OGRANICZANIE WOLNOŚCI, ZAMACH NA INTERNET, CENZURA INTERNETU JEST MOŻLIWA BEZ ANI JEDNEGO WYSTRZAŁU????
ŻE CO NIBY PLATFORMIE TEGO NIE WOLNO, A PIS'OWI TO JUŻ WOLNO?????
PRZECIEŻ JEDNA I DRUGA PARTIA MA WYRAŹNE ZAKUSY NA NASZ INTERNET, CHCE GO OPANOWAĆ I UJARZMIĆ, BY BYŁ WYGODNY DLA WŁADZY, A NAS INWIGILACJA ROZPRACOWYWAŁA JAK ZA PRL!!!
W programie PIS'u wcale nie było, że będą oni deptać prawo do wolności, prywatności, Praw Obywatelskich.
Nic nie zapowiadali, że będą blokować internet, bo wowczas na pewno, by nie wygrali wyborów parlamentarnych, tak jak to im się udało.
Nie chodzi o obalanie rządu, tylko o przekonanie rządzących do Naszych racji i uwrażliwienie ich na Kwestię Praw Obywatelskich!!!!!
Nie pozwolimy na dalsze osaczanie społeczeństwa ustawami dającymi coraz więcej możliwości Policji i służbom, bo te ustawy nie dają narzędzi do kontroli nad słusznością korzystania z Naszych Danych Osobowych, wkraczają brutalnie w Naszą prywatność i tworzą zalązki władzy totalnej, która nie jest obwarowana żadnymi przepisami i której wszystko wolno jak w Państwie Policyjnym. Niby jest w Polsce Ustawa o ochronie danych osobowych, a tu serwuja Nam kolejne możliwości do szpiegowania społeczeństwa i do cenzury w internecie i zbierania o Nas informacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TAK DALEJ NIE BĘDZIE!!!!!!!!!!!!!

CIEKAWE DLACZEGO PIS RAZ POKAZYWAŁ PROJEKT TEJ NIESZCZĘSNEJ USTAWY ANTYTERRORYSTYCZNEJ NA SWOICH STRONACH , TO GO JAKOŚ DZIWNIE UKRYWAŁ, ŚCIĄGAŁ ZE STRON, JAKBY NIE MIELI RZĄDZĄCY CZYSTYCH ZAMIARÓW WOBEC SPOŁECZEŃSTWA W KWESTII ICH PRAW OBYWATELSKICH.

DOPÓKI ŻYJEMY NIE DOPUŚCIMY DO UCHWALENIA TEJ NIKCZEMNEJ, PODSTĘPNEJ, BULWERSUJĄCEJ USTAWY!!!!!!!!!!!!!
REJESTRACJA KOMÓREK? A PO CO TO KOMU? JAK CHCĄ ZŁAPAĆ ŻARTOWNISIA ZA ŻART O PODŁOŻENIU BOMBY, TO GO POTRAFIĄ ZŁAPAĆ JUZ DZISIAJ, GDY DZWONI Z NIEZAREJESTROWANEJ KARTY SIM. BLOKOWANIE STRON INTERNETOWYCH, TO Z KOLEI GROŹNY PRECEDENS POZWALAJĄCY NA NIEOGRANICZONE W PRZYSZŁOŚCI PRÓBY CENZURY INTERNETU I OGRANICZANIA WOLNOŚCI SŁOWA I PRZEPŁYWU INFORMACJI W INTERNECIE.
TA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA MOŻE SIĘ OKAZAĆ NAWET GORSZA OD UMOWY A.C.T.A.
MUSIMY REGOWAĆ, BO BĘDĄ SOBIE CORAZ ŚMIELEJ POCZYNIAĆ. MUSIMY WYCHOWAĆ NASZYCH RZĄDZĄCYCH, BY SŁUŻYLI NAM, A NIE REALIZOWALI PLAN PAŃSTWA ORWELL'OWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po upadku komuny było powywieszać czerwonych!!!A teraz rządzą zza parawanu marionetkowego rządu.Nikt ich do tej pory nie rozliczył.Nikt nie sprawdził skąd się wzięli nowobogaccy biznesmeni i skąd wzięli nagle takie majątki?Władzę oddali z rączki do rączki za nietykalność,cwaniaki!!!Wszędzie tylko k...stwo i nic więcej!!!Gdzie Nam przyszło żyć???

Każdy inteligentny człowiek wie, że ten przymus rejestracji kart SIM to spisek rządu. Jestem za jego zniesieniem, by można było mieć więcej anonimowości. PiS to syf i tyle. Podobna sytuacja jest z pandemią koronawirusa, w zeszłym roku w kwietniu to nawet zabronili do lasów i parków wchodzić pod pretekstem walki z COVID-19, a tak naprawdę to było po to, żeby gnębić obywateli, bo takie zakazy nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Precz z PiS.

Strony

Dodaj komentarz