Monitoring jako sposób na zabezpieczenie rowerów przed…

Artykuł
01.09.2014
1 min. czytania
Tekst

Monitoring jako sposób na zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą? Coraz więcej osób przekonuje się, że na wiele się nie przydaje. Nie tylko nie odstrasza złodziei, ale też w wielu przypadkach nie pomaga w znalezieniu sprawców. „Gazeta Stołeczna” przekonuje, że nasze rowery skuteczniej niż kamery chronią tradycyjne sposoby: przypinanie rowerów mocnymi kłódkami i łańcuchami w miejscu, gdzie chodzi dużo ludzi. Warto również oznakować swój rower – pomalować go w wyróżniający się sposób lub oznaczyć i zarejestrować w policyjnej bazie danych oraz zrobić jego zdjęcie. Jeśli rower zostanie skradziony łatwiej będzie go rozpoznać i udowodnić, że należy właśnie do nas.

Wbrew popularnym przekonaniom, kamery nie są skutecznym środkiem zapobiegawczym. Może warto się w takim razie zastanowić, czemu w rzeczywistości służą i czy koszty ich instalacji – nie tylko finansowe, ale też społeczne – nie są zbyt wysokie? Więcej o problemach z kamerami w roli głównej w przewodniku Panoptykon pt. „Życie wśród kamer”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.