Patronujemy International Focus Programme – Law & Technology ELSA Poland

Artykuł
28.07.2020
2 min. czytania
Tekst
Image
Logo ELSA

Fundacja Panoptykon objęła patronatem tegoroczną edycję organizowanego przez ELSA Poland International Focus Programme – Law & Technology (IFP), poświęconą tematyce sztucznej inteligencji i praw człowieka. Dzięki partnerstwu studenci prawa i administracji przez cały rok przyglądać się będą naszym działaniom w tym obszarze. Będzie nas można spotkać na wydarzeniach organizowanych w ramach programu (o szczegółach będziemy informować na bieżąco na stronie). Program będzie realizowany od sierpnia 2020 r. do lipca 2021 r.

Panoptykon już wcześniej patronował wydarzeniom ELSA Poland. W tegorocznej edycji ELSA Day – poświęconej wolności wypowiedzi w Internecie – w 15 ośrodkach akademickich w całej Polsce można było zapoznać się z naszymi materiałami. W Magazynie Studenckim INDEX pojawił się też nasz artykuł pt. Co wolno w sieci i na czym polega problem z (prywatną) cenzurą?.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland (European Law Students’ Association – ELSA) to największe, niezależne, niepolityczne stowarzyszenie non-profit zrzeszające studentów oraz absolwentów kierunków prawniczych i administracyjnych. ELSA obecna jest w 45 krajach w Europie. Międzynarodowy charakter organizacji oparty jest na budowaniu wzajemnej współpracy oraz porozumienia przez poznawanie innych systemów politycznych i kultur prawnych. Członkowie ELSA uczestnicząc w życiu Stowarzyszenia zdobywają cenne doświadczenia i nową perspektywę w spojrzeniu na prawo, kształtowanie przyszłego życia zawodowego oraz stosunki międzynarodowe. Wizją ELSA jest „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.