Ile kilometrów można przebiec w trakcie czytania polityki prywatności?

W skrócie

Zasady przetwarzania danych przez różne strony i aplikacje (Terms & Conditions) to zazwyczaj bardzo długie dokumenty, które mogą sprawić użytkownikom sporo problemów. Norweska Rada Konsumentów próbowała zbadać ten problem. Instytucja sprawdziła, ile czasu zajmuje przeczytanie polityki prywatności inteligentnej bransoletki, wykorzystywanej w trakcie biegania czy fitnessu. Gdy jeden z pracowników Rady czytał na głos dokument z warunkami wykorzystania urządzenia, norweska minister ds. konsumentów przebiegła... 11 kilometrów! Samo odczytanie warunków na głos zajęło 68 min! Eksperyment został uwieczniony na filmie.

Z długimi regulaminami i zasadami korzystania zmagamy się na co dzień, korzystając z sieci czy różnych urządzeń. W praktyce sprowadza się to do Największego Kłamstwa Internetu. Skoro więc nie czytamy regulaminów, warto sprawdzić, jakie jeszcze zagrożenia dla prywatności mogą przynosić tzw. nosidła?

Komentarze

Serwis tosdr jest jak widzę do niczego. Facebook już teraz za to, że bez wiedzy użytkownika włącza kamerę i nagrywanie dźwięku, powinien dostać E i za ten punkt nie "bad" a całkowite skreślenie.

Pozostaje jedynie czytać by wiedzieć na co się zgadzacie.

Dodaj komentarz