Podcast Panoptykon 4.0. – odtąd już regularnie

W skrócie

Dziś oficjalnie startuje nowy projekt Fundacji Panoptykon i Radia TOK FM – podcast Panoptykon 4.0., w którym rozmawiamy o styku człowieka i technologii, o szansach i zagrożeniach związanych z logiką współczesnego świata.

Po kilku próbach w końcu oficjalnie wodujemy podcast Panoptykon 4.0., w którego realizacji i dystrybucji wspiera nas Radio TOK FM. W roli prowadzącej: Katarzyna Szymielewicz. W roli gości: ludzie biznesu, badacze, naukowcy – osoby, które wiedzą, co dzieje się m.in. na zapleczu firm internetowych, jak działają rozwijane przez nie technologie i ich modele biznesowe oraz jak przekłada się to na życie każdego z nas.

Dezinformacja: jak rozpoznać, jak się bronić?

W pierwszym odcinku w nowej formule spotykamy się z Beatą Biel, dziennikarką, trenerką z Fundacji Reporterów i szefową portalu fact-checkingowego Konkret24. A rozmawiamy o dezinformacji – kto i dlaczego ją tworzy, jak się przed nią bronić i jaka jest jej przyszłość. Zapraszamy!

Nowe odcinki podcastu Panoptykon 4.0. odsłuchacie w całości na portalu TOK FM, pobierzecie z naszego serwera, a wkrótce będzie je można znaleźć również w popularnych playerach. Fragmenty nowych odcinków będziemy publikować również na SoundCloudzie. Do usłyszenia w kolejne czwartki!

Komentarze

Dołączam się do pytania Grześka. Działający feed pozwoliłby na słuchanie w wielu aplikacjach (ja np. używam Podcast Addict dla Androida).

@Grzesiek, @Kuba - zadanie jest na liście "do zrobienia" u naszego zespołu IT, ale niestety musi chwilę poczekać na swoją kolei. Mamy nadzieję, że do marca będzie już działać. Prosimy o wyrozumiałość.   

To prawda, nie działa. Ale za to my o sprawie pamiętamy i działamy. Do zadania zaangażowana została już ekipa do zadań specjalnych. Czekamy na efekty. 

Ekipa od strony www mówi, że u nich działa. Ekipa od serwera - że u nich też. A RSS-a nie ma, dlatego sprawa trafiła do archiwum X. Słowo panoptykonu, że traktujemy to poważnie, po prostu nie wiemy, dlaczego to nie działa.

@Kuba, @Grzesiek, @Kondzio. RSS-y powinny już działać. W najbliższy czwartek będzie okazja, żeby sprawdzić. Pozdrawiamy. 

Cześć @panoptykoniuszu! Przetestowaliśmy nasze rss-y w iTunes i AntennaPod (i tam działały). Poza naszą stroną można je też znaleźć i  "zaprenumerować"  przez aplikację TOK FM.

@Kamila, dzięki za pytanie, na tych platformach niestety w najbliższym czasie nas nie będzie, ale jesteśmy wszędzie tam, gdzie użytkownik sam może zaciągać feed z RSS (czyli można nas słuchać między innymi przez Apple Podcast, Antennapod czy Pocket Casts - wystarczy dodać nasz feed rss: https://panoptykon.org/podcasty/rss.xml). Można nas też słuchać przez YouTube'a (https://www.youtube.com/playlist?list=PL3o8d0vLwgmjna0DHnJqKeziEkbtfOfKk naszą stronę (https://panoptykon.org/podcasty) oraz przez stronę www TOK FM. 

Dodaj komentarz