Inwigilacja pod kontrolą? Zacznijmy od informacji dla inwigilowanych

Artykuł

INFORMACJA O PODDANIU KONTROLI OPERACYJNEJ: Zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 3 ustawy z 1 kwietnia 2019 r. o Komisji Kontroli Służb Specjalnych informujemy, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego, działając na podstawie postanowienia Sądu Wojewódzkiego w Warszawie z dnia 19 października 2019 r. (sygn. I ACa 1872/10), od 21 października 2019 r. do 20 grudnia 2019 r. prowadziła wobec Jana Kowalskiego, podejrzewanego o przestępstwo wskazane w art. 286 Kodeksu karnego (oszustwo), kontrolę operacyjną

Kilka dni temu osoby w różnych miejscach Warszawy odebrały list z powiadomieniem, że zostały poddane kontroli operacyjnej. Jednak „Agencja Bezpieczeństwa Narodowego” nie istnieje – podobnie jak wskazane w powiadomieniu „Sąd Wojewódzki w Warszawie” i „ustawa z 1 kwietnia 2019 r.”. List przygotował Panoptykon w ramach kampanii „Podsłuch jak się patrzy”, w której zwraca uwagę na problem niekontrolowanej inwigilacji. Tak mogłoby wyglądać powiadomienie o inwigilacji rozsyłane poddanym jej osobom już po zakończeniu śledztwa.

Sprzeciw się inwigilacji bez kontroli. Podpisz petycję!

Służby muszą korzystać z narzędzi kontroli operacyjnej – zakładać podsłuchy czy sprawdzać lokalizację – żeby wykonywać swoje zadania. Jednak w Polsce nie ma nad ich działaniami żadnej kontroli, przez co zagrożone są prawa i wolności obywatelskie. Policjant może sprawdzić billingi osoby podejrzewanej o poważne przestępstwo równie łatwo jak billingi polityka, przedsiębiorcy czy żony kolegi, którą ten podejrzewa o zdradę. Dobry mechanizm kontroli pozwoli zapobiec nadużyciom i nie utrudni policji pracy. Rozwiązania z innych państw pokazują, że można połączyć kontrolę nad służbami ze skutecznym ściganiem przestępców. Taki list (od prawdziwej agencji) dostają np. obywatele i obywatelki Niemiec, którzy byli poddani inwigilacji.

Dzisiaj osoby, którym nie postawiono zarzutów, mogą dowiedzieć się o inwigilacji co najwyżej przypadkiem – tak jak aktywiści i dziennikarz, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach. Wysłuchaj ich historii:

Kampania realizowana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Kampania „Podsłuch jak się patrzy” realizowana jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Komentarze

Dlaczego w blokach mieszkają przestępcy którzy zajmują się inwigilacja NON Stop cyber kanalie. Jak mogło dojść do tego żeby Obcy źli ludzi mieli nad innymi kontrole, terroryzowali, sterowali, podsłuchiwali, nękali a na koniec zabijali i okradali.

"a na koniec zabijali i okradali"??
Podobno osoby które są nękane są w miarę bezpieczne. Bo przestępcy na nich zarabiają?
Prozę chociaż o krótką odpowiedż.

Jakie strachliwe słowa na temat mordowania ludzi.Gdzie informacje ile ludzi wygrało sprawe o tortury v2k w trybunale w strasburgu.Albo uzyskało jakieś zadość uczynienie z ONZ. Strachliwa cisza. A podobno były rzecznik praw niby obywatelskch.Był w ONZ w komisji do spraw odszkodowań.Jakieś BHP dla torturowanych w mediach zagranicznych tagże cisza.

Cyberprzestępcy i ich wspólnicy cały sztab GANGSTERÓW Gang Stalking działają w pracy, na ulicy a nawet na wyjeździe bo podłączają się interfejsem do mózgu poszkodowanych i kradną tym samym tożsamość hasła nr telefonu wszystko,kiedy wreszcie znikną, skonfiskuja zrabowane majątki z zabójstw przejęte na skradzioną tożsamość zamordowanych osób niech oddadzą tym którymi poniewieralii, okradali torturowali i terroryzowali 24 godz wszędzie zdalnie przy użyciu śmiercionośnej broni elektronicznej w pracy stalking i mobbing, na ulicy, w sklepie ...... Zrabowanych doszczętnie i zamordowanych nie ma bo zginęli gdyż zrabowana została ich tożsamośc skompensować rodzinom bo są również poszkodowani i non stop katowani przez przestępcow dno dna cyberterror cybergnoje patologia wszechczasów.... Zakończyć tę przestępcza działalność do tego szamba doszła nowa generacja dzieci spłodzone na emigracji z pijanych naćpanych płodów i prostytutki polsko j- akieś tam z pozamykanych burdeli w kraju i za granicą !!!!!!!

Prawdopodobnie nierzadko funkcjonują na skradzionej tożsamości bo przede wszystkim też dążą do kradzieży tożsamości bo to ich specjalizacja a tortury, terror zabójstwa lub upozorowane samobójstwo kradzież oszczędności i tożsamości to dla nich jest to jak dla normalnego człowieka poranna kawa.Szybciutko sprzątają i zacierają ślady. Podszywają się pod rodzinę i mówią lub przekazują podprogowy że to rodzina tak robi.... oszukują, perfidne to są kryminaliści ALE jest jedna istotna sprawa Przestępcy cyberprzestępcy i ich też statyści, niekiedy nieświadomi nie wiedzą że też są kontrolowani przez niewiadomą niezliczoną ilość tajnych innych podobnych lub nie

Gangsterzy obserwują i analizują osoby które wg nich łatwo będzie okradać i "sprzątać". Łączą sie interfejsem z osobą która chcą okraść, zrabować i zabić i robią to a następnie zacierają slady. Tak robią i robili ale dzięki Bogu i siłom wyższym jest więcej ludzi dobrej woli jak śpiewał nasz niezapomniany Białorusin Czesław Niemen. Cybergangsterzy współpracują z różnymi osobami mającymi cechy gangsterskie. Są to ludzie z różnych środowisk mogą to być nawet młodzi, sąsiedzi a w pracy współpracownicy i przełożeni oraz instytucje typu ZUS a nawet asystentki stomatologiczne....trzeba mieć" oczy dookoła głowy" a nawet i wtedy można "zgubić " cały plik dokumentów ważnych i najważniejszych a nawet klucze i inne rzeczy wartościowe i dać nabrać się na ' korzystne" oferty telekomunikacyjne... Cyberprzestępcy i ich ludzie zabijają starszą panią z torebką i wszystkimi oszczędnościami przy sobie okradają i podają do publicznej wiadomości że sama rzuciła się pod pociąg .......!

RPO Adam Bodnar nie przekazał osobom objętym eksperymentami typu neuro w Polsce żadnych istotnych informacji w temacie tortur elektronicznych, represji itp, choć potwierdził znajomość takich technologii.

Piszę tutaj dlatego że jestem ofiarą tego procederu prawdopodobnie to służby zwerbowały sąsiadów do nękania i torturowania mnie, nie mówiąc już o sztucznym promieniowaniu wysyłanego do mojego mieszkania. Osoby te w roku 2016 się ujawniły, mówiąc że współpracują z ABW później mówili że współpracują CBA obecnie mówią że to Policja im kazała. Wszystkie Prawa jakie są zawarte w Konstytucji RP jak i z Konwencji Praw Człowieka są łamane. Codziennie jestem zastraszana, poniżana, inwigilowana i torturowana tymi urządzeniami i słyszę jak się śmieją z tego co robią słychać też słowa ,, Do..b.j Jej " Jestem cały czas atakowana używa się bota, czasami sami zasiadają za sterami tych urządzeń deprawują mój sen mówiąc: ,, dziś nie będzie spania K* J*" i to się dzieje. Dziennie słyszę zleceniodawcę tego zbrodniczego procederu daje im wskazówki co mają dalej robić. Informuje ich o faktach i mitach z mojego życiorysu i operuje datami albo mówi: ,,muszę to jeszcze sprawdzić", a oni znów zdają mu relację z całego mojego dnia z dokładnością co do minuty te informacje idą w dwie strony. Oni mnie cały czas nadzorują mam dowody... powiedzieli że Policja je skonfiskuje... i nic im nie udowodnię. Powiedzieli również że popełnię samobójstwo, bo oni tak chcą i nic mi nie pomoże. Rzeczywiście słyszę bot mnie zagaduje... oni we mnie strzelają z jakiegoś urządzenia i w oddali słychać głos popełnisz samobójstwo. Przytoczę parę fragmentów rozmów ich i zleceniodawcy: ,, Proszę państwa proszę się nie martwić, z każdego człowieka można zrobić wariata, państwo napiszcie skargę że to ona was nęka a my wystosujemy odpowiedni wniosek" ,, Niech się państwo nie martwią my państwem tak pokierujemy, że ona nie będzie miała szans" ,, a w kwestii co do p.A wszystkie zarzuty zostaną umorzone",, zamkniemy ją w zakładzie psychiatrycznym i już potem nikt nie będzie jej wierzył że państwo coś takiego robią". Oni mówią: ,,zrobiliśmy jej guza na prawym jajniku, ale ona chce iść do lekarza" , ,,nie martwcie się państwo my będziemy przed nią będzie fałszywa diagnoza" itp. Mogłabym napisać jeszcze bardzo dużo, ale czy to ma jakiś sens? Przecież dziennie słyszę ,,pójdziesz do piachu" nawet jest była rozmowa o wypadku samochodowym. Działają bezprawnie szukają ofiar po to aby zniszczyć ją i jej życie przez zwerbowanych pachołków, czasami wydaje mi się że żyję w jakimś Matriksie że to scenice fiction, ale nie! oni mnie zaraz naprowadzają na jawę.

Piszę bo też przechodzę to co ludzie będący pod kontrolą umysłu. Tym samym pokazuję tym którzy to robią (obcym służbom) , że te ich zastraszania i groźby pod moim adresem nie robią na mnie wrażenia. Tak samo oznajmiam, że mogą dalej okradać mnie z dóbr materialnych, ale duszy i osobowości mojej nie dostaną. A ta wasza śmierć jest dla mnie zbawieniem,a waszą porażką.

Dodaj komentarz