Inwigilacja pod kontrolą? Zacznijmy od informacji dla inwigilowanych

Artykuł

INFORMACJA O PODDANIU KONTROLI OPERACYJNEJ: Zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 3 ustawy z 1 kwietnia 2019 r. o Komisji Kontroli Służb Specjalnych informujemy, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego, działając na podstawie postanowienia Sądu Wojewódzkiego w Warszawie z dnia 19 października 2019 r. (sygn. I ACa 1872/10), od 21 października 2019 r. do 20 grudnia 2019 r. prowadziła wobec Jana Kowalskiego, podejrzewanego o przestępstwo wskazane w art. 286 Kodeksu karnego (oszustwo), kontrolę operacyjną

Kilka dni temu osoby w różnych miejscach Warszawy odebrały list z powiadomieniem, że zostały poddane kontroli operacyjnej. Jednak „Agencja Bezpieczeństwa Narodowego” nie istnieje – podobnie jak wskazane w powiadomieniu „Sąd Wojewódzki w Warszawie” i „ustawa z 1 kwietnia 2019 r.”. List przygotował Panoptykon w ramach kampanii „Podsłuch jak się patrzy”, w której zwraca uwagę na problem niekontrolowanej inwigilacji. Tak mogłoby wyglądać powiadomienie o inwigilacji rozsyłane poddanym jej osobom już po zakończeniu śledztwa.

Sprzeciw się inwigilacji bez kontroli. Podpisz petycję!

Służby muszą korzystać z narzędzi kontroli operacyjnej – zakładać podsłuchy czy sprawdzać lokalizację – żeby wykonywać swoje zadania. Jednak w Polsce nie ma nad ich działaniami żadnej kontroli, przez co zagrożone są prawa i wolności obywatelskie. Policjant może sprawdzić billingi osoby podejrzewanej o poważne przestępstwo równie łatwo jak billingi polityka, przedsiębiorcy czy żony kolegi, którą ten podejrzewa o zdradę. Dobry mechanizm kontroli pozwoli zapobiec nadużyciom i nie utrudni policji pracy. Rozwiązania z innych państw pokazują, że można połączyć kontrolę nad służbami ze skutecznym ściganiem przestępców. Taki list (od prawdziwej agencji) dostają np. obywatele i obywatelki Niemiec, którzy byli poddani inwigilacji.

Dzisiaj osoby, którym nie postawiono zarzutów, mogą dowiedzieć się o inwigilacji co najwyżej przypadkiem – tak jak aktywiści i dziennikarz, którzy opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach. Wysłuchaj ich historii:

Kampania realizowana z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Komentarze

Dlaczego w blokach mieszkają przestępcy którzy zajmują się inwigilacja NON Stop cyber kanalie. Jak mogło dojść do tego żeby Obcy źli ludzi mieli nad innymi kontrole, terroryzowali, sterowali, podsłuchiwali, nękali a na koniec zabijali i okradali.

"a na koniec zabijali i okradali"??
Podobno osoby które są nękane są w miarę bezpieczne. Bo przestępcy na nich zarabiają?
Prozę chociaż o krótką odpowiedż.

Jakie strachliwe słowa na temat mordowania ludzi.Gdzie informacje ile ludzi wygrało sprawe o tortury v2k w trybunale w strasburgu.Albo uzyskało jakieś zadość uczynienie z ONZ. Strachliwa cisza. A podobno były rzecznik praw niby obywatelskch.Był w ONZ w komisji do spraw odszkodowań.Jakieś BHP dla torturowanych w mediach zagranicznych tagże cisza.

Cyberprzestępcy i ich wspólnicy cały sztab GANGSTERÓW Gang Stalking działają w pracy, na ulicy a nawet na wyjeździe bo podłączają się interfejsem do mózgu poszkodowanych i kradną tym samym tożsamość hasła nr telefonu wszystko,kiedy wreszcie znikną, skonfiskuja zrabowane majątki z zabójstw przejęte na skradzioną tożsamość zamordowanych osób niech oddadzą tym którymi poniewieralii, okradali torturowali i terroryzowali 24 godz wszędzie zdalnie przy użyciu śmiercionośnej broni elektronicznej w pracy stalking i mobbing, na ulicy, w sklepie ...... Zrabowanych doszczętnie i zamordowanych nie ma bo zginęli gdyż zrabowana została ich tożsamośc skompensować rodzinom bo są również poszkodowani i non stop katowani przez przestępcow dno dna cyberterror cybergnoje patologia wszechczasów.... Zakończyć tę przestępcza działalność do tego szamba doszła nowa generacja dzieci spłodzone na emigracji z pijanych naćpanych płodów i prostytutki polsko j- akieś tam z pozamykanych burdeli w kraju i za granicą !!!!!!!

Prawdopodobnie nierzadko funkcjonują na skradzionej tożsamości bo przede wszystkim też dążą do kradzieży tożsamości bo to ich specjalizacja a tortury, terror zabójstwa lub upozorowane samobójstwo kradzież oszczędności i tożsamości to dla nich jest to jak dla normalnego człowieka poranna kawa.Szybciutko sprzątają i zacierają ślady. Podszywają się pod rodzinę i mówią lub przekazują podprogowy że to rodzina tak robi.... oszukują, perfidne to są kryminaliści ALE jest jedna istotna sprawa Przestępcy cyberprzestępcy i ich też statyści, niekiedy nieświadomi nie wiedzą że też są kontrolowani przez niewiadomą niezliczoną ilość tajnych innych podobnych lub nie

Gangsterzy obserwują i analizują osoby które wg nich łatwo będzie okradać i "sprzątać". Łączą sie interfejsem z osobą która chcą okraść, zrabować i zabić i robią to a następnie zacierają slady. Tak robią i robili ale dzięki Bogu i siłom wyższym jest więcej ludzi dobrej woli jak śpiewał nasz niezapomniany Białorusin Czesław Niemen. Cybergangsterzy współpracują z różnymi osobami mającymi cechy gangsterskie. Są to ludzie z różnych środowisk mogą to być nawet młodzi, sąsiedzi a w pracy współpracownicy i przełożeni oraz instytucje typu ZUS a nawet asystentki stomatologiczne....trzeba mieć" oczy dookoła głowy" a nawet i wtedy można "zgubić " cały plik dokumentów ważnych i najważniejszych a nawet klucze i inne rzeczy wartościowe i dać nabrać się na ' korzystne" oferty telekomunikacyjne... Cyberprzestępcy i ich ludzie zabijają starszą panią z torebką i wszystkimi oszczędnościami przy sobie okradają i podają do publicznej wiadomości że sama rzuciła się pod pociąg .......!

RPO Adam Bodnar nie przekazał osobom objętym eksperymentami typu neuro w Polsce żadnych istotnych informacji w temacie tortur elektronicznych, represji itp, choć potwierdził znajomość takich technologii.

Dodaj komentarz