Facebook ogłosił kolejne zmiany w swojej polityce…

W skrócie
megafon

Facebook ogłosił kolejne zmiany w swojej polityce prywatności. Jest to z pewnością jeden z najbardziej dyskutowanych tego typu dokumentów na świecie. Niestety, jest również jednym z trudniejszych do zrozumienia: często zmienianym i niejasnym dla zwykłych czytelników (których Facebook ma już ponad miliard).

Nowe ustawienia prywatności wprowadzone przez Facebooka nazywają się bardzo przyjaźnie „Basics” i reklamuje je hasło: "To ty decydujesz". Jednak, o czym prezentacja nie informuje, decyzje użytkowników Facebooka nie mają wpływu na to, jakie dane o nich będzie zbierać i analizować sam Facebook. Informacje o tym znajdziecie w innej zakładce. To dobry moment (i miejsce), by przypomnieć sobie zakres tych danych, w który już od dłuższego czasu wchodzą również informacje o naszym ruchu w internecie poza Faceebookiem. Nowością są informacje o płatnościach dokonywanych w ramach serwisu, firm do niego należących i partnerów oraz dane lokalizacyjne, które mają być wykorzystywane do dostarczania lokalnych reklam.

Być może twoje ustawienia prywatności w aktualnie największym serwisie społecznościowym chronią Cię skutecznie przed wścibskimi ludźmi. Na pewno jednak nie chronią Cię na wypadek wycieku danych z Facebooka. Ani przejęcia tych danych przez rząd, ani wykorzystania ich do celów biznesowych, a te firma z Menlo Park może mieć równie zmienne jak politykę prywatności.

Dodaj komentarz