Internetowe korporacje: zmieniamy je dla ciebie. Panoptykon rusza z kampanią 1,5%

Artykuł
14.02.2023
2 min. czytania
Tekst
Image
Osoba z megafonem na proteście

Działania Fundacji Panoptykon w coraz większym stopniu są finansowane przez osoby prywatne. Przekazując nam 1,5% swojego podatku, pomagasz nam zachować niezależność i wspierasz walkę o wolność i prywatność w cyfrowym świecie.

„Internetowe korporacje. Zmieniamy je dla ciebie” – hasło tegorocznej kampanii ma zwracać uwagę na jeden z kluczowych obszarów naszej pracy. Dzisiaj kilka wielkich korporacji decyduje o tym, jak wygląda twoje doświadczenie w sieci. Dostarczają usługi, bez których trudno wyobrazić sobie pracę, szkołę, rozrywkę. Ale przy tym grają na emocjach, cenzurują, śledzą, zamykają w bańkach, próbują uzależniać i negatywnie wpływają na twoje samopoczucie. Koszty ich modelu biznesowego są ogromne.

Marzy nam się inny Internet. Jeśli tobie też, to świetnie się składa. Możesz nam pomóc, przekazując 1,5% swojego podatku. Wystarczy, że w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000327613.

Od lat nagłaśniamy zagrożenia, walczymy o lepsze prawo i naciskamy na korporacje, by zrezygnowały ze złych praktyk. Jesteśmy członkiem – a w Polsce liderem – międzynarodowego ruchu na rzecz wolności i prywatności w cyfrowym świecie. Jeszcze niedawno nawoływania do szacunku dla tych wartości ginęły pod naporem narracji o dostępie do „darmowych” usług. Dzisiaj jest inaczej i mamy w tym swój udział: coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że big techy czerpią sute zyski ze swoich „darmowych” usług, i nie zgadza się na śledzenie, manipulowanie emocjami i cenzurę.

Czujesz, że to o tobie? Wejdź na stronę kampanii i przekaż nam 1,5% swojego podatku!

W 2022 r. otrzymaliśmy prawie 300 tys. zł w formie 1% podatku. Mamy nadzieję, że w tym roku przebijemy ten wynik. Możesz nam w tym pomóc, nie tylko pamiętając o nas przy wypełnianiu zeznania podatkowego, ale też promując naszą kampanię w swoim otoczeniu.

Dziękujemy!


Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.