Jak uczelnie będą śledzić losy absolwentów?

Artykuł
06.06.2011
1 min. czytania
Tekst

Uczelnie zyskają nowy sposób badania karier zawodowych swych absolwentów – pisze „Rzeczpospolita”. Będą mogły nawet kilka lat po ukończeniu przez nich studiów dowiedzieć się, jak szybko znaleźli pracę, na jakie umowy byli zatrudnieni i jak zmieniały się ich zarobki. Do śledzenia losów swoich absolwentów zobowiązuje uczelnie nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym. Pilotażowy program będzie przeprowadzony na UW i obejmie ok. 30 tys. absolwentów od 2007 r.

Internetowy system rekrutacji dostarczy m.in. informacji o tym, skąd pochodził absolwent, jakie miał wyniki z matury. Z kolei uniwersytecki system obsługi studiów pokaże m.in. to, jaki kierunek studiował, jakie miał wyniki z egzaminów, jakich uczył się języków obcych. Uczelnia będzie miała dostęp m.in. do danych z ZUS.

Więcej na ten temat:

Uczelnia na tropie absolwenta

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.