Kontrolujemy kontrolujących. Przeczytaj raport na 5-lecie i wesprzyj nasze działania!

Artykuł
17.06.2014
2 min. czytania
Tekst
Image

Za nami piąte urodziny Fundacji Panoptykon. Nasze działania, ważne wydarzenia, w których braliśmy udział, sukcesy i plany na kolejne lata przedstawiamy Wam w specjalnym raporcie. Mamy nadzieję, że zachęceni lekturą będziecie wspierać nasze działania tak jak do tej pory.

Z tymi z was, którzy mogli spotkać się z nami na żywo, świętowaliśmy w sobotę podczas warsztatów i zabawy w Aktywnym Domu Alternatywnym. Tam też światło dzienne ujrzał raport, który teraz możecie również pobrać w wersji elektronicznej. Mamy nadzieję, że raport przybliży Wam nie tylko Fundację, ale również problematykę społeczeństwa nadzorowanego, którą się zajmujemy.

W raporcie znajdziecie krótki przegląd pięciu lat funkcjonowania organizacji, która postanowiła zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z życiem w społeczeństwie przesiąkniętym nadzorem. Tłumaczymy misję Fundacji Panoptykon, przypominamy nasze najważniejsze działania, sukcesy, z których jesteśmy dumni, i porażki, z których najwięcej się nauczyliśmy; opisujemy wyzwania i zdradzamy plany na przyszłość. Na końcu raportu znajdziecie również garść porad, jak można obronić się przed niektórymi negatywnymi formami nadzoru, m.in. szyfrując swoją pocztę elektroniczną.

Pobierz raport (PDF)

Z okazji urodzin organizujemy również nową zbiórkę publiczną, w ramach której możecie kupić koszulki Panoptykonu (i tym samy wesprzeć nasze działania edukacyjne).

Koszt 1 koszulki: 50 zł. Do wyboru są czarne T-shirty z białym nadrukiem z przodu (zdjęcie poniżej) i białe polo z nadrukami w kolorze czarnym i czerwonym (zobacz dostępne wzory).

Dochód ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczony na stworzenie nowych materiałów edukacyjnych (scenariuszy lekcji, poradników) na temat ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

Żeby zostać właścicielem/-ką koszulki, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Złóż zamówienie mailem na adres fundacja@panoptykon.org. W zamówieniu napisz jaki rozmiar i krój (damski lub męski) Cię interesuje.
  2. W odpowiedzi poprosimy Cię o dokonanie w ciągu 3 dni wpłaty na konto Fundacji Panoptykon nr 43 1440 1101 0000 0000 1044 6058 (Nordea Bank Polska). W tytule przelewu wpisz „zakup koszulki”.
  3. Mailem otrzymasz potwierdzenie, że wpłata dotarła. Poprosimy Cię też o adres, pod który ma być wysłana koszulka.
  4. Odbierz przesyłkę i noś dumnie swoją koszulkę Fundacji Panoptykon! :-)

Nie zwlekaj! Liczba koszulek ograniczona!

Sprzedaż prowadzona jest w ramach zbiórki publicznej na podstawie wydanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji decyzji nr 301/2014.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.