Polskie Forum Społeczne: zapraszamy na warsztat dla aktywistów

Artykuł

Już 5-6 listopada odbędzie się I Polskie Forum Społeczne. Fundacja Panoptykon też tam będzie. W piątek, 5 listopada o 18:30 zapraszamy na warsztat dla aktywistów poświęcony strategiom walki z nadzorem.

Nie chcemy kolejnej dyskusji panelowej. Chcemy, w duchu Światowego i Europejskiego Forum Społecznego, doprowadzić do spotkania ludzi, którzy albo już aktywnie działają albo chcą zacząć działać na różnych "frontach" obywatelskiego sprzeciwu wobec społeczeństwa nadzorowanego.

Do wspólnej rozmowy na temat celów, strategii i taktyk sprzeciwu zaprosiliśmy aktywistów doświadczonych w walce przeciwko różnym formom opresji. Porozmawiamy o problematyce gender, polityce narkotykowej, służbach specjalnych, wolności gromadzenia się, polityce miejskiej, prawach lokatorskich, otwartych standardach, wolnej kulturze...

Zastanowimy się nad różnymi strategiami obywatelskiego sprzeciwu: interwencjach prawnych, petycjach, próbach zmiany prawa, kampaniach informacyjnych, protestach ulicznych, a także o użyciu technologii, jako doskonałego narzędzia realizowania tych strategii.

Warsztat jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy!

Co?

"Społeczeństwo nadzorowane - strategie oporu.Warsztat dla aktywistów. Moderują: Katarzyna Szymielewicz i Adam Ostolski

Gdzie?

Warszawa, ul. Kopernika 36/40, siedziba OPZZ

Kiedy?

5 listopada, godz. 18:30 - 20:00  

Dodaj komentarz