W tygodniu poprzedzającym rocznicę ogłoszenia 13 zasad…

W skrócie

W tygodniu poprzedzającym rocznicę ogłoszenia „13 zasad stosowania praw człowieka w nadzorze nad komunikacją” koalicja organizacji społecznych z całego świata (w tym Panoptykon), które je przygotowały, organizuje akcję pod hasłem „Świat bez masowej inwigilacji”. Od 15 do 19 września na stronie internetowej poświęconej zasadom pojawiać się będą nowe artykuły tłumaczące, czego dotyczą poszczególne zasady, jakie wartości chronią i co możemy zrobić, by kontrolować działalność policji i innych służb. Każdy może przyłączyć się do akcji podpisując się pod zasadami lub biorąc udział w dyskusji na portalach społecznościowych (Tweet #privacyisaright).

Częścią tegorocznej kampanii jest również promocja raportu Global Information Society Watch (GISWatch)Nadzór nad komunikacją w cyfrowym świecie”, do powstania którego również się przyczyniliśmy. Pokazuje on jak, różne formy może przybierać nadzór i jak negatywne może mieć efekty.

Wyślijmy wyraźny sygnał państwom należącym do ONZ, że prawa człowieka nie mogą dłużej być ignorowane przy stosowaniu programów szpiegowskich!

Dodaj komentarz