Zapraszamy na happening pod hasłem "Wolność a nie strach"! 11 września, godz. 20, okolice kina Kultura

Artykuł

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Sprzeciwu Wobec Inwigilacji organizujemy happening połączony z instalacją multimedialną. Akcja jest organizowana pod hasłem "Wolność a nie Strach". Stronę artystyczną przedsięwzięcia przygotowuje Roch Forowicz.

Zapraszamy na Krakowskie Przedmieście, od godz. 20 do 21 w okolice Kina Kultura.

Tematem tegorocznej akcji jest monitoring wizyjny.

Chcemy zwrócić uwagę na problemy związane z jego dynamicznym rozwojem i zainicjować dyskusję na temat wad i zalet wykorzystywania tego typu narzędzi na masową skalę.

Więcej o Międzynarodowym Dniu Sprzeciwu Wobec Inwigilacji

Komentarze

Najpierw napisze że nie jestem przeciwnikiem stosowania urządzeń inwigiliujących przez policje w celu łapania groźnych przestępców !!! , ale wraz z wzrostem możliwości technicznym, wzrasta możliwość nadużyć w ich stosowaniu co może doprowadzić do systemu elektronicznych miasst, osiedli w których obywatele będą kontrolowani elektronicznie, a presja na nich będzie wywierał przy użyciu wcześniej ustalonych komend , które będzie warunkował psycholog,  i tak zapytam tutaj czy ktoś posiada informacje na temat urządzeń technicznych stosowanych przez Policję Polską, jak można było wyczytać w magazynie 997 C.B.Ś. dysponuje urządzeniami typu xaver  i tutaj dla zainteresowanych link do możliwośći tego cacka:

http://www.youtube.com/watch?v=U_BIWdBPJ9k

istnieje też system który po umieszczeniu czujników w ścianach, składa na komputerze 3 wymiarowy obraz pomieszczenia i obiektów " się w nim znajdujących ". Dodatkowo istnieje też termowizja, która w jakiś tam sposób daje też tego typu efekt, choć nie jest idealna, ponieważ zapalenie gazu w kuchni, lub 3 świeczek dodatkowo lampek na choince rozmywa obraz dokładnie. Jedno jest pewne technika jest coraz bardziej rozwinięta i dodatkowo daje furtkę w prawie, ponieważ inwigilując mieszkanie w bloku tym sposobem urządzenie inwigilujące praktycznie, nie jest fizycznie montowane w mieszkaniu osoby inwigilowanej,

Nikt nie hcciał by żyć w klatce stworzonej przy pomocy xavera lub tym podobnego urządzenia, ale wyboraźmy sobie, że ktoś w celach prowadzenia doświadczeń na ludziech tworzy sobie takie akwarium, o oberwując obiekt " szczurka", tworzy dodatkowo system znaków dzwiękowych na które obiekt ma reagować (szczurek ), w zależności od zachowania obiektu stara się przy pomocy tych " komend " nim sterować, brzmi to jak z filmu s-f, i w dobie ochrony praw człowieka jest mało realne, choć jak sięgniemy w " niedaleką historię, to przypomnimy sobie że to ludzie ludziom zgotowali ten los " i nie byli to chłopcy z podwórka.

Dodaj komentarz