10. ELSA Day już 24 listopada

W skrócie

24 listopada w 15 ośrodkach akademickich w całej Polsce odbędzie się 10. edycja ELSA Day. Tego dnia studenci i studentki kierunków prawnych w całej Polsce będą mogli wziąć udział w webinarach, panelach dyskusyjnych, debatach oksfordzkich, warsztatach, seminariach i innych aktywnościach poświęconych tematyce prywatności w cyfrowych czasach. Panoptykon objął patronat nad wydarzeniem.

ELSA Day to projekt realizowany przez Stowarzyszenie ELSA w ramach Annual Human Rights Campaign. Co roku, w ostatnią środę listopada, ma miejsce szereg inicjatyw skupionych wokół praw człowieka. Wydarzenie jest oflagowane hasłem „all different, all together” i realizuje wizję ELSA: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”. Pierwsza edycja ELSA Day miała miejsce 20 marca 2013 r.

W tym roku możecie wybierać wśród wydarzeń organizowanych 24 listopada 2021 r. przez lokalne oddziały ELSA, bo większość odbywa się online (na wybranych obowiązuje rejestracja):

Gdańsk

Życie pod lupą, czyli o prawie do prywatności

Godz. 15 – 20:30 (online) | Rejestracja | Informacja o wydarzeniu na Facebooku

Katowice

Black Mirror – czy to się już dzieje?

Godz. 17:30 – 20 (online) | Wydarzenie na Facebooku

Kraków

O ochronie danych osobowych słów kilka

Godz. 17 – 20:30 (online) | Wydarzenie na Facebooku

Lublin

„Niech to zostanie między nami” czyli o prawie do prywatności

Godz. 9 – 21 (online) | Wydarzenie na Facebooku

Łódź

„Prywatność” na pulpicie – czyli jak skutecznie chronić swoje dane w dobie cyfryzacji

Godz. 16:30 – 19:45 (online, Teams) | Informacja o wydarzeniu

Olsztyn

Wybrane wyroki sądów na świecie dotyczące prywatności – case study

Godz. 18:30 (online) | Informacja o wydarzeniu

Opole

Co wie o Tobie Twoja przeglądarka? Skrypty śledzące stosowane przez reklamodawców

Prowadzenie: dr Krzysztof Mucha

Godz. 18 (online, Teams) | Informacja o wydarzeniu

Poznań

Żywot profilu na Facebooku, czyli o dziedziczeniu dóbr cyfrowych

Prelekcja: dr Kamil Szpyt

Godz. 19 (online) | Rejestracja | Informacja o wydarzeniu

Rzeszów (spotkanie na żywo!)

Czy można skutecznie korzystać z prawa do prywatności w Internecie?

Godz. 15 – 16:30 | Plac Ofiar Getta 4/5, Sala nr 4 | Informacja o wydarzeniu

Szczecin (spotkanie na żywo!)

W drodze po nowy prywatny świat

Godz. 16 – 20 | Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego | Informacja o wydarzeniu

Toruń

Privacy in digital age

Godz. 11 – 17 (online)| Informacja o wydarzeniu

Warszawa

O Bezpieczeństwie i prywatności w wirtualnym świecie

Godz. 19 (online, Zoom) | Rejestracja | Informacja o wydarzeniu

Wrocław

Czy istnieje prywatność w XXI wieku? Korzyści i niebezpieczeństwa płynące z cyfryzacji

Prowadzenie: Piotr Kupisiewicz

Godz. 17 – 19:30 (online, Clickmeeting) | Rejestracja | Informacja o wydarzeniu

Komentarze

Debatach oxfordzkich? Przecież oxford to rak, jak wiele instytutów - sieją tylko koronawirusową masońską propagandę.
Prawnicy? Czy chodzi o tych, z 80% których pozostały tylko szyldy w mieście i którzy częścią zagadnień prawnych (np. ubezpieczenia społeczne) w ogóle się nie zajmują i nie przyjmują ludzi wykluczonych cyfrowo?

Tych prawników, którzy nie chcą się spotykać z ludźmi i każą im pisać maile lub dzwonić - odbierając ludziom prawo do tajemnicy?

Dla tej mafii nie powinno być już żadnych szkoleń bo wszystko wykorzystują przeciwko obywatelom i do realizacji celów globalistów (masonów). Problemem u nas nie jest PiS, ale realizacja agendy masońskiej.

Przykre, że obejmujecie patronatem wydarzenie, które zaprasza ludzi na Facebooka, gdzie będzie mowa o prywatności na platformie, która nie ma za grosz szacunku do prywatności użytkowników... Rozumiem próbę dotarcia organizatorów do jak największej liczby zainteresowanych, ale nie podając żadnej alternatywy, organizatorzy działają wbrew prywatności użytkowników.

Informacje o wydarzeniach można zamieścić np. na Mastodonie. Spotkania na Zoomie czy Teamsach można z powodzeniem zrealizować np. Jitsi, BigBlueButton, kanale live na PeerTube.

...czy serio ktoś organizuje event o prywatności i dostarcza szczegóły o wydarzeniach tylko na Facebooku? Brakuje mi słów

Linki do rejestracji tam, gdzie można zauczestniczyć z pominięciem Facebooka, są umieszczone w tym tekście. Przekażemy organizatorom zastrzeżenia, ale wiemy, jakie zasięgi mają alternatywne platformy i ile trzeba wysiłku organizacyjnego na utrzymanie alterantywnych narzędzi. Dlatego nie osądzamy organizatorów, a na co dzień walczymy o lepsze prawo, które uniemożliwi korzystanie z platformom bez ustępstw w zakresie prywatności.

 

@Anna Obem To co piszesz to jest stawianie sprawy na głowie. Jeżeli twierdzicie, że walczycie o prawo do prywatności w internecie to WASZYM obowiązkiem jest używać i namawiac innych do używania narzędzi, które to zapewniają i WASZYM obowiązkiem jest generowanie zasięgu na alternatywnych platformach które te prywatnośc szanują. Jeżeli tego nie robicie to wasza wiarygodność jest co najmniej wątpliwa. Czy naprawdę ta strona tutaj to ma być jedyne miejsce w którym można wejść z wami w interakcję bez pośrednictwa internetowych korporacji ?

Jeżeli cyt "walczymy o lepsze prawo, które uniemożliwi korzystanie z platformom bez ustępstw w zakresie prywatności" to proszę mi uprzejmie wskazać jakie wasze działania, propozycje itd. doprowadzą do tego, żeby można było przeczytać treść wydarzeń z linków powyżej bez posiadania konta na facebooku. Bo wychodzi na to, że chcąc nie chcąc, jesteście właśnie akwizytorami facebooka...

Dodaj komentarz