Powstanie kolejna służba?

Artykuł

Ministerstwo Sprawiedliwości chce powołać do życia kolejną instytucję zajmującą się ściganiem przestępstw i posiadającą uprawnienia do inwigilacji. Jeśli pomysł zostanie zrealizowany, Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej będzie dziesiątą formacją tego typu.

Do zadań Inspektoratu miałoby należeć pozyskiwanie i utrwalanie dowodów, rozpoznawanie i  wykrywanie przestępstw popełnianych przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz osoby osadzone w zakładach karnych lub aresztach śledczych, a także zapobieganie tym przestępstwom. Nowa formacja miałaby też zajmować się ściganiem innych osób, które łamią prawo – o ile sprawa miałaby związek z osadzonymi, funkcjonariuszami lub pracownikami Służby Więziennej.

Dotychczas podobnymi sprawami zajmowały się inne służby, przede wszystkim CBA (korupcja) i Policja (np. handel narkotykami). Ministerstwo argumentuje, że prowadzenie spraw w środowisku osadzonych i funkcjonariuszy Służby Więziennej jest trudne ze względu na jego hermetyczny charakter. „Tylko znając charakter formacji i jej wewnętrzne uwarunkowania można skutecznie zwalczać tego rodzaju zagrożenia” – stwierdza Ministerstwo Sprawiedliwości w uzasadnieniu projektu, i jest w tym przekonujące. Problemem jest też często duża odległość zakładów karnych od głównych ośrodków miejskich, w których siedzibę mają np. jednostki CBA.

Powołanie kolejnej służby oznacza jednak nowe wyzwania. Obok kolizji kompetencji między nowo powstałą formacją a już istniejącymi pojawi się konieczność dalszej rozbudowy infrastruktury technicznej, niezbędnej do prowadzenia kontroli operacyjnej. To jednak nic w porównaniu z dotychczasowym wyzwaniem: polskie służby stosują podsłuchy czy sięgają po dane telekomunikacyjne bez jakiejkolwiek realnej kontroli. Stanowi to zagrożenie dla prywatności każdego i każdej z nas (zobacz historie inwigilowanych) oraz jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

W pierwszej kolejności polskie władze powinny uregulować kwestię niekontrolowanej inwigilacji, a dopiero potem tworzyć następne formacje z uprawnieniami do ingerowania w prywatność obywateli i obywatelek. Inaczej problem łamania praw i wolności przez służby powołane do ochrony tych wartości będzie narastał.

Anna Obem, Wojciech Klicki

RCL: Projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw

Projekt „Wszystko pod kontrolą” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Komentarze

Niech nie zapomną wprowadzić Ministerstwa Prawdy 1984, kontrolującego co można nam mówić, czytającego w głowach czy przyjęliśmy "szcxzepionkę" zawierającą pidacmeran i czy nie była to sól fizjologiczna i dalej zamykającego ludzi w Matrixie. NAJWYŻSZY CZAS już teraz się zjednoczyćź i zrobić im porządny ROS...rdol.

PiS - lewaccy tyrani (nie mylić lewactwa z prawdziwymi ugrupowaniami lewicowymi),
PO - też wprowadzało coraz większą inwigilację, teraz ludzi chcą obowiązkowo szczepić eksperymentalnymi szczepionkami i chcą wprowadzić Aadhaar Europe (certyfikat kovidowy).
"Lewica" - kolejni lewacy, którzy chcą wprowadzić komunizm i nakazać nam co mamy robić i jak mamy mówić - są za PRZYMUSOWYM szczepieniem lub odbieraniem prawa do leczenie mimo zapłaconych składek zdrowotnych - mimo że palacze i alkoholicy mają nie mieć ich zabieranych (tylko ci którym "test" wyjdzie dodatni).
Cookies 15 - zreasumpowane / zrekonsumowane przekupione sz... - nie ma co na nich liczyć - wchodzą w ... Kaczorowi.
Konfederacja? Na pierwszy rzut oka tak - bo niby są przeciwko segregacji, ale na swoich wiecach pod sejmem poniżają osoby transpłciowe i homoseksualne, CZYLI WPROWADZAJĄ PODZIAŁ I MOWĘ NIENAWIŚCI. Do tego po wpisaniu PESEL-u, imienia i nazwiska Sochy (dostępne w KRS) do systemu rezerwacji szczepień - najpierw system wyświetlał informację, że jest już zaszczepiona (mimo że publicznie twierdzi przeciwnie i udaje przeciwniczkę), a teraz system wyświetla, że imię i nazwisdko nie pasuje do PESEL-u...
.
Nie liczcvie na prawdę. Żyjemy w roku 1984, mamy dziś wciąż 2 kwietnia 1984 roku. Przygotujcie się na oidebranie nam wszystkich praw a z czasem nawet likwidację instytucji typu Panoptykon, Niebezpiecznik itp., bo każą im mówić tylko to co im pasuje i ci co mają sumienie będą chcieli zakończyć działalność zamiast okłamywać ludzi tak jak oko.press, gazeta wybiórcza, WP, Onet, TVP, TVN i interia.

Tych których ominęło - polecam zapoznać się z poniższymi stronami (i sprawdzić wayback machine... to nie ściema) - PrepareForChange, ID2020, World Economic Forum, Event201, poczytać o "szczepionkach" z quantum dots (chodzi tylko i wyłącznie o te quantum dots, a nie odporność, której nie dadzą).

Wszystko jest realizacją masońskich (wolnomularstwo) planów globalistów i próbą wprowadzenia dyktatury Huxleya ("nowy wspaniały świat") - dyktatury wspieranej praniem mózgu lub praniem mózgu z pomocą farmakologii - dyktatury stwarzającej pozory demokracji

Dodaj komentarz