Zapraszamy na otwarcie instalacji BIG PRINTER

W skrócie

W czwartek 19 maja 2016 r. o godzinie 18:00 na Placu Nowy Targ we Wrocławiu uruchomiona zostanie instalacja BIG PRINTER. Będzie ona częścią Goethe-Institut Pop Up Pavillon, który powstał w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W trakcie wernisażu komentarz do wystawy wygłosi Jędrzej Niklas z Fundacji Panoptykon.

Instalacja ma charakter interaktywny i reaguje na ruch przechodniów: „Bez pytania o zgodę fotografuje ich twarze, drukuje te zdjęcia i po chwili tnie na drobne kawałki w niszczarce dokumentów. Osoby fotografowane nie są w stanie ingerować w ten proces. Instalacja została specjalnie zaprojektowana przez berlińskie studia schnellebuntebilder i kling klang klong. BIG PRINTER ma skłaniać do refleksji na temat obchodzenia się z danymi osobowymi, które, zamiast chronić, zbyt często bezmyślnie udostępniamy” – czytamy w opisie na stronie organizatora.

Instalacja będzie wystawiona we Wrocławiu do 7 czerwca.

Komentarze

W razie braku przechodniów jest taki jeden wyrok który mógłby się drukować… ale pewnie strach takie rzevczy.... :D

@p. Niklas
Ale fakt zniszczenia lub nie wydruku nie ma znaczenia dla zaistnienia faktu prawnego:
To ZOSTAŁO wydrukowane...
Ważne jest tylko czy wydrukował to prywatnie Jan Kowalski, czy "pracownik odpowiedniego urzędu Jan Kowalski" w ramach obowiązków służbowych i zleconych zadań.

Dodaj komentarz