Uwaga, konkurs! Do wygrania „Człowiek, który wynalazł Internet”

W skrócie

Masowa inwigilacja komunikacji elektronicznej, Internet zdominowany przez gigantów z Doliny Krzemowej dostarczających pseudowartość w zamian za całkiem prawdziwe dane, manipulacja informacją, technologia deepfake umożliwiająca włożenie dowolnych słów w usta dowolnej osoby – nie o takim Internecie marzył jeden z jego prekursorów. Ale przed takim ostrzegał, już pół wieku temu przewidując zagrożenia dla prywatności, z którymi mierzymy się dzisiaj. O życiu i osiągnięciach Paula Barana możecie przeczytać w książce Wojciecha Orlińskiego Człowiek, który wynalazł Internet, która ukazała się w listopadzie nakładem Wydawnictwa Agora. A pięć egzemplarzy książki możecie wygrać w naszym konkursie. Książki rozlosujemy wśród osób, które do czwartku 28.11 do godz. 12 udzielą prawidłowych odpowiedzi.

W świecie śledzącego marketingu wszyscy kuszą promocjami, a my, zamiast przygotowywać się na Black Friday, wolimy coś rozdać – z nieśmiałą nadzieją, że będziecie o nas pamiętać w inne święto zza oceanu, czyli Giving Tuesday. W tym dniu część świątecznego budżetu na prezenty można przekazać w darowiźnie wybranej organizacji – mamy nadzieję, że wybierzecie Panoptykon! Darowiznę możecie wpłacić za pośrednictwem narzędzia do wpłat online lub prosto na nasze konto bankowe (przejdź do strony płatności).

PS Dziękujemy Autorowi książki za opracowanie pytań (prosimy nie zgłaszać do nas reklamacji na poziom trudności:-)), a Wydawnictwu – za przekazanie egzemplarzy!

Przejdź do konkursu

Regulamin

Komentarze

Dziękuję za konkurs!:)
Czy można prosić o jakiś szczegół tych ostrzeżeń dotyczących prywatności w 1965 roku? Zaciekawiło mnie to a nie mogłem znaleźć nic w wyszukiwarce.
Pozdrawiam

Dodaj komentarz