RPO interweniuje w sprawie obowiązkowych badań medycznych

Artykuł
08.07.2010
1 min. czytania
Tekst

W odpowiedzi na uwagi do projektu wprowadzenia obowiązkowych badań ginekologicznych dla kobiet, które Fundacja Panoptykon w koalicji z Fundacją Ekologia i Sztuka, Fundacją Feminoteka, Stowarzyszeniem KARAT i Stowarzyszeniem Same o Sobie S.O.S. przesłała do Ministerstwa Zdrowia oraz do wiadomości Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznik podjął interwencję. W liście do Minister Zdrowia Rzecznik domaga się wyjaśnień i ustosunkowania się do zarzutów przedstawionych przez organizacje pozarządowe.

W naszym oświadczeniu pisaliśmy, m.in.:Nie możemy jednak zgodzić się na to, aby remedium na tak ważki problem jak wysoka umieralność polskich kobiet na raka szyjki macicy i piersi, było rozszerzenie zakresu obowiązkowych, okresowych badań lekarskich, zwłaszcza, że miałaby one decydować o dopuszczeniu kobiet do wykonywania pracy na danym stanowisku.

Czekamy na odpowiedź Minister Kopacz.

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Twoje dane przetwarza Fundacja Panoptykon w celu promowania działalności statutowej, analizy skuteczności podejmowanych działań i ewentualnej personalizacji komunikacji. Możesz zrezygnować z subskrypcji listy i zażądać usunięcia swojego adresu e-mail. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy twoje danejakie jeszcze prawa ci przysługują, w Polityce prywatności.