Protestujemy przeciwko ustawie antyterrorystycznej – przyłącz się! Podpisz apel

Artykuł
Element dekoracyjny

W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Naszym zdaniem część proponowanych przepisów jest niezgodna z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.

PRZEJDŹ DO APELU

Ustawa zawiera m.in. następujące niebezpieczne propozycje:

1. Wszyscy nie-Polacy = podejrzani

Turyści i osoby mieszkające w Polsce, ale niemające polskiego obywatelstwa będą mogły być podsłuchiwane bez zgody sądu, a policja będzie mogła w każdej chwili żądać od nich odcisków palców. To stwarza ogromne pole do dyskryminacji np. na podstawie koloru skóry! A jednocześnie ryzyko nadużyć również wobec polskich obywateli.

2. Szersze uprawnienia służb

ABW będzie miała możliwość zdalnego dostępu do publicznych baz danych (np. bazy ubezpieczeń społecznych o tym, kto płaci nasze składki, gminy – gdzie do przedszkola chodzą nasze dzieci), a korzystanie z tych uprawnień nie będzie podlegało jakiejkolwiek kontroli.

3. Ograniczenie wolności zgromadzeń

Ustawa poszerza uprawnienia służb nie tylko w walce z osobami, które chcą dokonać np. zamachu bombowego, ale w każdej sytuacji, w której istnieje podejrzenie zagrożenia przestępstwem o charakterze terrorystycznym. A to zostało zdefiniowane bardzo szeroko i obejmuje np. zakłócenie działania strony internetowej administracji rządowej. Takie „zakłócenia” miały miejsce choćby w 2012 r., kiedy obywatele protestowali przeciwko ACTA i w ten sposób chcieli powstrzymać rząd przed podpisaniem umowy. Wystąpienie zdarzenia o charakterze terrorystycznym będzie mogło być pretekstem do zakazu organizacji demonstracji.

4. Ograniczenie swobody komunikacji

Nie będzie już można legalnie kupić anonimowo karty pre-paid: przy zakupie trzeba będzie podać dane osobowe (m.in. numer PESEL). Potencjalni terroryści łatwo ominą to ograniczenie, korzystając np. z kart zagranicznych lub kupionych przez podstawione osoby. Ucierpią dziennikarze chroniący swoje źródła i zwykli obywatele, pragnący zachować anonimowość.

[AKTUALIZACJA] Szczegółowa analiza projektowanych przepisów skłania nas do dalszych niewesołych wniosów. Kolejną ingerencją w wolność komunikacji będzie blokowanie dostępu do treści w Internecie. Na żądanie Szefa ABW dostawcy Internetu będą zmuszani do zablokowania dostępu do określonych treści (a w praktyce – serwisów internetowych). Dopiero po 5 dniach sąd oceni, czy żądanie było zasadne. Niebezpieczne materiały nie znikną w ten sposób z sieci, a zdeterminowane osoby będą mogły do nich dotrzeć innymi kanałami. Ale filtry służące blokowaniu w przyszłości będą mogły być wykorzystywane do ograniczania dostępu innych „kontrowersyjnych” treści.

Powstawanie drakońskiego prawa odbywa się bez jakichkolwiek konsultacji, w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom (projekt został opublikowany przez MSWiA dopiero po tym, jak Fundacja Panoptykon opublikowała projekt otrzymany z anonimowego źródła). Domagamy się od Władz Rzeczypospolitej Polskiej rezygnacji z najbardziej niebezpiecznych dla praw i wolności rozwiązań oraz prowadzenia prac nad ustawą zgodnie z demokratycznymi standardami.

Ustawa ma obowiązywać już 1 czerwca! Rząd nie widzi potrzeby debaty w tej sprawie ze społeczeństwem. Dołącz do ludzi, którzy nie chcą milczeć, gdy stawką są ich prawa i wolności. Podpisz apel i przekaż go innym!

5 problemów z ustawą antyterrorystyczną

Komentarze

Mam prośbę o przygotowanie artukułu z cyklu:
"Odzyskaj kontrolę w sieci." Np. "Odcinek VI: dostęp do internetu." z poradami na temat obejścia ograniczenia w rejestracji kart SIM.

Z publikacją np. listy krajów, gdzie można kupić nierejestrowaną kartę SIM, która będzie działać w Polsce oraz informacje o alternatywnych sposobach dostępu.
Takich jak na przykład internet satelitarny. On jest także na karty SIM, ale polska "władza" nie jest w stanie wyłączyć nadajników (satelit).

"Z publikacją np. listy krajów, gdzie można kupić nierejestrowaną kartę SIM, która będzie działać w Polsce oraz informacje o alternatywnych sposobach dostępu."

Rozwiazanie jest relatywnie proste. Ja juz coraz rzadziej telefonuje w tradycyjny sposob. Jest wiele serwisow za pomoca ktorych mozna ukryc przed wladza tresc rozmowy. Jednym z nich jest Signal Messenger polecany przez Edwarda Snowden. Programik ten dziala zarowno na iPhone jak i na Androidzie. Mysle, ze rowniez popularnego FaceTime nie sa nasze wladze w stanie rozgryzc. O ile sie nie myle rowniez "metadata" a wiec kto z kim i kiedy telefonowal nie sa dla nich dostepne (chodz operator np Apple je oczywiscie zna). Ale nawet Apple czy operator Signal nie sa w stanie podsluchac rozmowy.

lepiej zajmijcie sie ttip i wolnym dostepem do broni a nie drobiazgami,
akurat wolnosc zgromadzen ograniczal najbardziej PO i Tusk i wtedy jakos nie bylo was slychac.

W sumie przyjeźdźający obcokrajowcy zwłaszcza o ciemnym kolorze skóry, prędzej się będą wysadzać w centrach handlowych niż tacy sami o białym kolorze skóry, to akurat jest pewne, dla tego uważam, że ma sens ten zapis.
Co do podsłuchwania i inwigilacji wszystkich, żeby wykryć ciemnoskórych z pasami szahida uważam za nieuzasadnione.

W sumie przyjeźdźający obcokrajowcy zwłaszcza o ciemnym kolorze skóry, prędzej się będą wysadzać w centrach handlowych niż tacy sami o białym kolorze skóry, to akurat jest pewne, dla tego uważam, że ma sens ten zapis.
Co do podsłuchwania i inwigilacji wszystkich, żeby wykryć ciemnoskórych z pasami szahida uważam za nieuzasadnione.

Dołączam się do prośby o publikację wskazanych wyżej alternatyw oraz podanie innych. Alternatyw dla: internetu bezprzewodowego (bez rejestracji karty SIM, sposobu zakupu karty SIM, której nie będzie trzeba rejestrować, bo nie będzie polska, ale będzie działać w Polsce. Jakie usługi włączyć? Alternatywę, czym można zastąpić telefon, tak aby mieć zasięg minimum 50 km do osób, z którymi chcemy się kontaktować.

Proszę o umożliwienie podpisania petycji na miejscu w biurze organizacji. AVAAZ wyłudza podczas podpisywania takie dane jak imię i nazwisko oraz ADRES ZAMIESZKANIA. Pola te stają się widoczne dopiero po podaniu adresu e-mail i są obowiązkowe.

Podpisanie petycji w formie papierowej powinno uniemożliwić pozyskiwanie danych innych osób oraz tych danych nie zbierze obca spółka pośrednicząca.

Nie jest obowiązkowe podanie adresu zamieszkania (ale zgoda, że nie jest to dobrze oznaczone). Zachęcamy do wyrażenia poparcia w komentarzu na naszej stronie.
 

@Marekw, prosimy o merytoryczną dyskusję. Nie ma obowiązku się z nami zgadzać, ale co to za argumenty? W sekcji "Organizacja" można łatwo znaleźć odpowiedź na pytanie "od kogo jesteśmy" i skąd bierzemy środki na naszą działalność.

Dobre rozwiązania prawne, które pomogą zapobiegać przestępczości i terroryzmowi, popieramy, ale nie zgadzamy się na ograniczanie praw i wolności wszystkich obywateli i groźne rozwiązania przyjmowane w sprzeczności z wszelkimi standardami demokratycznymi. Domagamy się dyskusji o rozwiązaniach, a także przejrzystości i poszanowania prawa.

Nie wyslesz do satelity nic. Nie ma telefonow przenosnych satelitarnych. Potrzebujesz duzo mocy a co za tym idzie energii zeby wyslac dane do satleity. TV i gps tylko odbieraja dane. Wysylanie prowadza np takie gigantyczne wozy transmisyjne jak ten TVNu z gigantyczna antena za grube miliony. Albo rzadowe samoloty z drugie tyle.

Jeszcze raz apeluję o to aby nie stwierdzać bezpodstawnie OD KOGO jest panoptykon. Czy to, że teraz Microsoft lub Google przekaże darowiznę na Panoptykon od razu oznacza, że Panoptykon współpracuje z M$ lub Google? NIE. To tego nie oznacza, zaś fundacje mają obowiązek rozliczać się z darowizn!

Wyrażam poprawcie dla petycji. Kategoryczne NIE dla wchodzenia brudnymi buciorami w prywatność obywateli!

@Anonim kolejny: chyba mamy typ do następnego odcinka "Prywatność - odzyskaj kontrolę!" - ocena platform do podpisywania petycji i instrukcja jak wypisać się z aktualizacji

Ustawy jeszcze nie ma, jest jakiś projekt a protesty o ograniczaniu praw idą pełną parą. Każdemu łatwo drzeć "koparę" dopóki nie dotyczy jego bezpośrednio akt przemocy lub terroru. A wówczas pojawiają się pytania gdzie były służby, dlaczego nie przeciwdziałały itd... Osobiście uważam że na zimne trzeba dmuchać. Takie mamy czasy a idą prawdopodobnie gorsze. Uważam że bezwzględnie trzeba dać narzędzia służbom odpowiedzialnym za nasze bezpieczeństwo i ja tego wręcz żądam. Do jakich absurdów doszło widzimy na przykładzie Norwegii i Braivika. Zabił wielu niewinnych ludzi, żadnego żalu i tylko żądania. Chciałbym przeczytać w tej dyskusji i protestach jakie są proponowane przez was sposoby aby zapobiegać potencjalnym atakom a wręcz wyprzedzać takie zagrożenia. Protest idzie w kierunku dania większego prawa terrorystom niż tym którzy mają mas chronić. To absurd.

@andree: naszym zdaniem ta ustawa nie da tych narzędzi. Pracujemy nad pełną opinią.
 

@Andree Dokładnie takie same komentarze poparcia były obecne przy wprowadzaniu Patriot Act w USA. Do czego to doprowadziło wiemy dzięki takim odważnym ludziom jak Snowden, Manning, czy Assange. Dając takie uprawnienia służbom zgadzasz się także na to, iż w odpowiednim czasie mogą one zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Bo pomimo oburzenia PO i Nowoczesnej w tej chwili nie mam cienia wątpliwości, że nie zrezygnują z ustawy która daje takie uprawnienia służbom, jeżeli sami dojdą do władzy. Mówisz o przykładzie Norwegii, a ja mogę to odparować podając przykłady USA i Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku David Cameron powiedział, że obywatele nie tylko powinni akceptować inwigilację, ale wręcz ją pokochać. To jest patologiczne dążenie władz do wchodzenia w naszą prywatność, w nasze życie, zbierania od nas wszystkich niezbędnych danych, które w odpowiednim czasie mogą zostać wykorzystane aby znacząco ograniczyć, lub wręcz odebrać nam wolność. A to wszystko napędzane strachem. Bardzo wygodne, ale nie - dziękuję.

@AnensisPL Czytał. Ja sam jestem zdecydowanie przeciwny artykułom: 7, 9, 21 pkt. 2, 22 pkt. 1 (powiązany z artykułem 7)
A także (z uwagi na to że jestem tech geekiem): Strona 28, punkty 7 i 8
Jednocześnie zmiany wprowadzone w Prawie Telekomunikacyjnym to kolejny krok w kierunku zwiększenia transparentności obywateli. Przez rząd, który tej transparentności nie ma za grosz (wprowadzenie projektów w nocy, brak konsultacji społecznej nad kontrowersyjną ustawą, ukrywanie jej projektu, że o TK już nie wspomnę).

@Shadow Szczerze ja mam to gdzieś o której godzinie jest ustawa wprowadzona czy o 14:00 czy o północy. Polityk ma być dyspozycyjny 24h na dobę i za to dostają pieniądze. Jak im nie pasuje to niech zrezygnują z połowy pensji i niech pracują po 14h.
Co do ustawy. Zgadzam się że to kolejny krok w kierunku zwiększenia transparentności obywateli, ale jak narazie sama ustawa nie jest skierowana w obywateli Polskich, tylko w obcokrajowców. Jak ta granica zostanie przekroczona to sadzę ze w Polsce dojdzie do zamieszek i wywiążą Kaczora na tackach.

@AnesisPL No ja też wolę funkcjonować w nocy, ale takie zagrywki sprawiają że nikt nie ma czasu ani na dyskusję nad danym projektem, ani na komentarz, ani w ogóle na nic. Zauważ, że projekt obecnej ustawy także łaskawie pojawił się po tym, jak już wyciekł do sieci. Mleko się rozlało, to władza zdecydowała się opublikować projekt oficjalnie. A i tak wszystko jest wprowadzane na szybko, bo trzeba dobrze wypaść przed szczytem NATO i Dniami Młodzieży. Bardzo szkodliwe pomysły wprowadzane doraźnie, a które będą nas prześladować przez długi czas. Obecny rząd ma władzę absolutną - wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą, więc przestali się liczyć z czyimkolwiek zdaniem. Każda instytucja/organizacja/ruch społeczny który się im przeciwstawia jest paraliżowany i/lub wyśmiewany. A potem Polacy są zdziwieni dlaczego z każdego zakątka globu spadają na nasz kraj gromy za obecny stan demokracji.

A ja sprzeciwiam się MIĘDZY INNYMI rejestrowaniu prywatnych kart telefonicznych pre-paid. Jeżeli mi zablokują sprowadzę karty dla siebie i znajomych z Niemiec lub innego kraju. Znajomi je przywiozą, tak więc nie będzie nawet śladu po ich wysyłce. W Niemczech nie żądają dowodu osobistego i można zarejestrować kartę na dowolne dane.

@tez anonim
"jednym z nich jest Signal Messenger"

Taa pozwala na komunikację jednocześnie wysyła liste kontaktów na serwer komunikatora i tam informuje kto ma kogo w kontaktach i z kim rozmawia.

W pełni popieram tę petycję. Obecna władza skrajnie nadużyła mandatu uzyskanego w wyborach, łamiąc prawo i demokratyczne reguły już w pierwszych miesiącach urzędowania. Istnieje uprawdopodobnione zagrożenie, że planowane przepisy posłużą do prześladowania niegodzących się na dalszą agresję władzy obywateli a nie terrorystów.

Karty SIM pre-paid nigdy nie zapewniały anonimowości. Służby zawsze mogły ustalić tożsamość użytkownika patrząc na to, z kim i kiedy się komunikuje, gdzie przebywa itp. - wszystkie te dane łatwo pozyskać od strony operatora. Poza tym na prawie wszystkie telefony można się włamać od strony operatora, bo radia komórkowe mają zamknięte sterowniki (zapewniające boczne wejście) i nie są odizolowane od innych podzespołów. Krótko mówiąc, prywatności w sieciach komórkowych nigdy nie było, i konieczność rejestrowania kart SIM nic tu nie zmienia. Zainteresowanym aspektami technicznymi problemu polecam poczytać strony projeków Replicant i Neo900.

W każdym wypadku zgadzam się jednak, że ustawa jest fatalna, oraz że nic nie usprawiedliwia zwłoki w jej publikacji ani przeprowadzania procesu legislacyjnego na skróty. Petycję więc podpisuję.

To jest tragiczne, że ludzie zgadzają się żeby nad głowami przechodziło im ograniczanie wolności. Niewiedza i niewyedukowanie. Dziękuję za taką "obronę" przed terroryzmem.

Pytanie do Panoptykona:
Nie jestem ekspertem w prawie, mam kartę na której jest grubo ponad 1000 zł (PLN) na rozmowy. Czy operator blokując mi kartę i uniemożliwiając wykorzystanie rozmów już opłaconych nie narusza prawa (np. handlowego). Jak to wygląda z prawnego punktu?

A ja dodam od siebie, że przestępcy i ludzie którym zależy na zachowaniu anonimowości i tak już znaleźli sposób na posiadanie zarejestrowanych kart - karty kupowane na słupa. Bezdomny z dowodem osobistym chętnie za niewielką opłatą kupi taką kartę. W Deep Web-ie już szykuje się system zakupu takich kart. Raczej ustawa ta nie uderzy w terrorystów ale w zwykłych obywateli objętych inwigilacją której celem jest posiadanie na każdego "jakiegoś haka" a nie bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem nowych zmian rozszerzających uprawnienia do inwigilacji obywateli ale uważam, że rejestracja kart pre-paid to dobry pomysł. Rejestracja kart pozwoli na ściganie nie tyle terrorystów co wielu przestępców chociażby dilerów narkotyków który co kilka dni mają nową kartę. Wiadomo, jak ktoś jest cwany to znajdzie inny sposób komunikacji ale na podrzędnych przestępców jest to metoda. Inną stroną medalu jest to, że władza może wykorzystać rejestracje kart do inwigilacji na swoje potrzeby np. do walki z przeciwnikami politycznymi czego się obawiam.
Sam jednak posiadałem kartę nie zarejestrowaną przez 10 lat i to tylko przez to, że chciałem być anonimowy. Niestety poległem gdy chciałem wymienić kartę sim na inny rozmiar. Aby zachować numer musiałem się zarejestrować.

When Islamic terrorists achieve their goal of bringing terror to European streets, and the blood and bodies of children are lying on the streets of Krakow on 'Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016', be happy, because you who signed this petition, have your freedom.

@Prima Vera Choice between religious terror and a terror of the state is no choice at all. If there are people who are willing to be brought on their knees because of fear - it's their choice. But when such choice is forced upon those, who are not willing to do so - that's a crime. Because the greatest achievement of terrorism is actually to spread fear to the point, when reason no longer matters. Despite of the terrorists attacks I am not willing to give away principals on which our culture, and our traditions are built upon. I refuse to give the state, and their agencies more power just because they play with fear. And I will stand by my decisions, even if those attacks would happen. Giving such privilages to government agencies is equal to losing the war against terror.

Proponuje aby na stronie udostępnić adresy darmowych VPN-ów i instrukcje jak skonfigurować bezpieczne połączenie z INTERNETEM dla co mniej rozgarniętych obywateli

Niesprawiedliwa ustawa, niesprawiedliwe prawo. Tak jak to napisał kolega w poście po angielsku - obecny rząd rzuca siłą na kolana ludzi, którzy nie zamierzają oddawać swoich praw i przywilejów. I jest to zbrodnia.

Jestem przeciw tej ustawie ! To ogranicza wolność. Nasuwa się też inne pytanie, co będzie kolejne ?

CZYLI NAJPIERW SZYBKA I INWIGILACYJNA USTAWA O POLICJI, A TERAZ NA DOKŁADKĘ JESZCZE DOŁOŻĄ TĄ ANTYTERRORYSTYCZNĄ, A W MIĘDZYCZASIE OGRANICZYLI ZNACZNIE FUNDUSZE PAŃSTWOWE DLA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH W WARSZAWIE. CHCĄ WIEDZIEĆ O NAS WSZYSTKO!!!!!!! WRACA PRL I ROZPRACOWYWANIE OBYWATELI. TAK JAK NAS STRASZYŁA PISEM PLATFORMA: "WPROWADZAJĄ NA TERYTORIUM POLSKI TYPOWE PAŃSTWO POLICYJNE". A MIAŁA BYĆ TZW. "DOBRA ZMIANA", A JEST OGRANICZANIE WOLNOŚCI OBYWATELSKICH. IDZIE TO W STRONĘ ROSJI PUTINA, LUB CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ!!!
PIS MIAŁ BYĆ BARDZIEJ OBYWATELSKI NIŻŻ SAMA PLATFORMA OBYWATELSKA, A TU BEZ KONSULTACJI SPOŁECZNYCH W UKRYCIU SZYKUJĄ NA NAS INWIGILACYJNE SPOSOBY RODEM Z ORWELL'A. SAM GŁOSOWAŁEM NA PIS I ZACZYNAM ŻAŁOWAĆ. LEPIEJ BYŁOBY NA RUCH KUKIZA-ONI YLI I SĄ CAŁY CZAS OSTRO PRZECIW ZAPISOM TEJ USTAWY O POLICJI Z DNIA 07. LUTEGO 2016 ROKU I MAJĄ UWAGI CO DO TEJ ANTYTERRORYSTYCZNEJ, TYLKO PIS MA WIĘKSZOŚĆ I NIC NIE ZROBIĄ. MUSIMY ZNOWU WYJŚĆ NA ULICE, TAK JAK PODCZAS A.C.T.A. W STYCZNIU 2012 ROKU!!!!1
TERAZ POD PRZYKRYWKĄ ZAGROŻENIA ANTYTERRORYSTYCZNEGO PIS BĘDZIE CZUŁ SIĘ W 100-TU %-ACH ROZGRZESZONY I BĘDZIE SERWOWAŁ NAM RÓŻNE PASZTETY OGRANICZAJĄCE NASZE ŚWIĘTE PRAWO DO PRYWATNOŚCI I WOLNOŚCI. PODCZAS RZĄDÓW P.O. INTERNET BYŁ ZAGROŻONY I TERAZ TO SAMO, POWTÓRKA Z ROZRYWKI PODCZAS RZĄDÓW PIS ZNOWU DOBIERAJĄ SIE DO NASZEGO INTERNETU I PRYWATNOŚCI. NIE MOŻE BYĆ W TYM KRAJU NORMALNIE I SOPKOJNIE, TYLKO KOLEJNE RZĄDY CHCĄ NAS OGRANICZAĆ, KONTROLOWAĆ, SZPIEGOWAĆ, NADSŁUCHIWAĆ, ZBIERAĆ DANE, INWIGILOWAĆ. TO WSZYSTKO CHORE. PAŃSTWO DO LICHA JEST DLA OBYWATELA, A NIE OBYWATEL DLA PAŃSTWA!!!!!!
OBUDŹCIE SIĘ RZĄDZĄCY, ALBO LUDZIE ZNOWU WYJDĄ PROTESTOWAĆ, by bronić przed waszymi zakusami swoich Praw i Wolności Obywatelskich w Wolnym Kraju i Domagać się Pełnej Ochrony Danych Osobowych oraz oddania Rzecznikowi Praw Obywatelskich jego pieniędzy na jego słuszną działalność dla dobra obywateli tego kraju!!!!!!!!!!!!!

Wasz Oddany Sprawie- Polski Edward Snowden

Dla mnie ustawy PiSsu będą dobre, tylko jeżeli do druku damy im biały atrament do druku koniecznie na równie białym papierze. Już wolę cyrki Palikota niż to do czego doprowadzili ostatni - PO i w szczególności PiS. Lepsze cyrki z Grodzką, ustawy o związkach jednopłciowych niż odbieranie nam wolności. Kiedy ktoś z Panoptykonu zgłosi sprawę do ONZ? Kiedy ktoś zgłosi to do NATO i do TSUE?

Pytam, bo tak dalej żyć się nie da, gdy okpuant przygotowuje ustawy w ukryciu i pracuje nad nimi dniami i nocami, tak by znębić polskiego obywatela na maxa. PRECZ Z KOMUNĄ, chcę wolności i prywatności. A jeżeli ta ustawa wejdzie - precz z polskim obywatelstwem. Nie chcę znać tego kraju i nie chcę aby moje dzieci uczyły się o nim na lekcjach historii.

TA USTAWA JEST OBURZAJĄCA!!!!!!
NIE JESTEM PRZESTĘPCĄ I NIE MAM ZAMIARU SIĘ ZASTANAWIAĆ, OBAWIAĆ, CZY KOMUŚ NIE STRZELIŁO DO GŁOWY NA PODSTAWIE TEGO BUBLA PRAWNEGO ZBIERAĆ AKURAT O MNIE DANE NA TEMAT MOJEJ AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ , CZY NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W TYM KRAJU NIE MOGĘ LICZYĆ NA DOBRY ZAROBEK, CZY GODZIWĄ EMERYTURĘ, ALE MAM CHOCIAŻ PRAWO DO PRYWATNOŚCI I WOLNOŚCI.
PO CICHU TEŻ PIS PO USTAWIE O POLICJI I PO USTAWIE ANTYTERRORYSTYCZNEJ CHCE NAM ZORGANIZOWAĆ TZW. "SUPERRESORT", KTÓRY BĘDZIE OBEJMOWAŁ WSZYSTKIE SŁUŻBY W POLSCE I KOORDYNOWAŁ, WZMACNIAŁ ICH DZIAŁANIA ROZPRACOWYWANIA SPOŁECZEŃSTWA W POLSCE.
CIEKAWE, CO NAM JESZCZE DOŁOŻĄ???
DOBRZE, ŻE NIEDAWNO KOMISJA WENECKA PRZYJECHAŁ SPECJALNIE DO POLSKI, BY ZAJĄĆ SIĘ TĄ "INWIGILACYJNĄ USTAWĄ O POLICJI", KTÓRĄ PIS NAM NA CHYBCIKA (PODOBNIE JAK TERAZ TĄ ANTYTERRORYSTYCZNĄ) PRZEFORSOWAŁ I UCHWALIŁ. ŻAŁUJĘ TERAZ , ŻE NIE GŁOSOWAŁEM JEDNAK NA RUCH KUKIZA, KTÓRY WYRAŹNIE PRZECIWSTAWIA SIĘ TAKIM BEZCZELNYM OGRANICZENIOM PRAW OBYWATELSKICH.

PRZECIEŻ TERAZ ONI CI PISOWCY SĄ SKŁONNI ZAFUNDOWAĆ NAM NAJGORSZĄ INWIGILACJĘ POD PRZYKRYWKĄ NIBY BEZPIECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!! NIE MOGĘ JUŻ SŁUCHAĆ TEGO PANA BŁASZCZAKA Z MSW, KTÓRY WCISKA BZDURY SPOŁECZEŃSTWU O ZASADNOŚCI TYCH SZALONYCH USTAW WDRAŻANYCH JEDNA PO DRUGIEJ I OGRANICZAJĄCYCH NASZĄ WOLNOŚĆ. NIE PO TO ODZYSKALIŚMY WOLNOŚĆ PO 1989 ROKU, BY JĄ Z POWROTEM ODDAWAĆ W RĘCE SŁUŻB I TERAZ NIE MILICJI, A POLICJI!!!
MUSIMY WYJŚĆ NA ULICE JAK ZA CZASÓW PROTESTÓW PRZECIW USTAWIE A.C.T.A.!!!!!!!!!!!!!!!!

NAJGORSZE JEST TO, ŻE TA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA NIE ZAKŁADA ŻADNYCH MECHANIZMÓW KONTROLNYCH NAD ZASADNOŚCIĄ PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ INWIGILACYJNYCH, CZY BLOKOWANIA INTERNETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z Poważaniem,
Polski Edward Snowden

Ta ustawa jest napaścią na wolność obywateli i z pewnością jest sprzeczna z Konstytucją. Powinna być natychmiast zgłoszona do TK.

Jestem przeciw, bo ten kraj (małymi krokami, ale bezustannie od pół roku) zmierza od demokracji do jakiegoś kato-faszyzmu. To jeden z takich kroków.

Strony

Dodaj komentarz