Kto cię namierzył: dziękujemy i zapraszamy do zapisania się na raport!

Artykuł
16.10.2019
1 min. czytania
Tekst
Image

6238 – tyle osób zainstalowało wtyczkę „Kto cię namierzył”, pomagając nam w badaniu mikrotargetowania politycznego w kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Dziękujemy!

Przed nami i naszymi partnerami w projekcie – Fundacją ePaństwo i firmą badawczą Sotrender – intensywne miesiące analizy danych, które pomogą nam ustalić, kto, w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich kryteriów targetowania próbował wpływać na nasze wyborcze decyzje. Przeanalizujemy również sprawozdania finansowe partii i zawarte umowy, aby zweryfikować, czy wydatki na reklamy widoczne w bibliotece reklam Facebooka pokrywają się z tymi zadeklarowanymi przez partie.

Wnioski z analizy dodatkowo pomogą nam ocenić mechanizmy przejrzystości wprowadzone przez Facebooka oraz istniejące rekomendacje dotyczące regulacji mikrotargetowania politycznego, a także wypracować własne propozycje. W tym celu będziemy również rozmawiać z innymi badaczami, z urzędnikami, z politykami i z przedstawicielami platform internetowych.

Pierwsze wnioski z projektu zaprezentujemy pod koniec stycznia na branżowej konferencji Computers, Privacy and Data Protection w Brukseli, podczas organizowanego przez nas panelu z udziałem m.in. reprezentanta Komisji Europejskiej. Kompleksowe podsumowanie wyników naszych badań, wniosków oraz rekomendacji znajdzie się w specjalnym raporcie, który ujrzy światło dzienne wczesną wiosną 2020 r. Nie chcesz go przegapić? Zachęcamy do zapisania się na raport na stronie projektu!

Zamów raport z badania „Kto cię namierzył”

Pomóż nam badać wpływ Facebooka na wybory! Wpłać darowiznę na konto Fundacji Panoptykon

Newsletter

Otrzymuj informacje o działalności Fundacji

Administratorem twoich danych jest Fundacja Panoptykon. Więcej informacji o tym, jak przetwarzamy dane osób subskrybujących newsletter, znajdziesz w naszej Polityce prywatności.